Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Check Engine - EGR

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V 150KM
    Postów
    9

    Domyślnie Check Engine - EGR

    Witam,

    kilka dni temu pojawił mi się błąd "Have engine check". Nie towarzyszą mu żadne objawy, moc jest cały czas taka sama, samochód nie zwalnia, nie "kaszle", nie zauważyłem najmniejszej zmiany. Tak się złożyło, że przejechałem nim potem jeszcze 200 km na trasie, a potem jazda na Połczyńską w Warszawie pod komputer. Na miejscu dowiedziałem się, że to EGR. Nie spytałem niestety o dokładny kod błędu, o ile takowy ma tu znaczenie. Skasowano błąd i polecono mi przegazować trochę Alfę, na rozgrzanym silniku jadąc czwórką jakieś 130-140km/h przez kilka minut, potem przez kilka minut na niższych obrotach i potem znów na wysokich, co może oczyścić EGR. Było to wczoraj, a dzisiaj jeżdżąc po mieście, znów pojawił się błąd.

    Planuję w sobotę udać się w tę podróż w celu oczyszczania EGRu i tu pytanie do Was - czy to ma sens? I czy generalnie problem z EGRem zawsze jest taki sam, czyli zapchanie się? Pierwotnie miałem nadzieję, że "Have engine check" może mieć jakiś związek ze słabszym akumulatorem (miałem delikatne objawy przy pierwszych mrozach) lub słabszej ropie, ale rozumiem, że teraz wszystko to nieaktualne? W najczarniejszym scenariuszu jaki EGR byście polecili?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM DISTINCTIVE +
    Postów
    157

    Domyślnie

    Myślę, że nie masz się czym zbytnio przejmować. Bład egr-u to u nas standard, jeśli jest zasyfiony to normalne jest to że samo skasowanie błędu nie wystarczy. Musisz go wykręcić - kilka minut pracy i wyczyścić ( ja osobiście używałem benzyny i dobrze osuszyłem ). Po tym zabiegu check po skasowaniu przez długi okres nie powinien powrócić.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał naiver Zobacz post
    jaki EGR byście polecili?
    żadnego , egr-a się nie kupuje nowego (oryginalny jest firmy pierburg) , bo za kasę na nowy egr możesz wyciąć go programowo u tunera , i po problemie ;

    a wracając do tematu , egr się sam nie wyczyści i twoje jeżdżenie nic nie da , tylko spalisz zbędnie paliwo , aso go tez nie wyczyści to są wymieniacze i kasowacze błędów LOL , więc albo sam go zdemontuj i wyczyść (w dziale zrób to sam jest instrukcja czyszczenia egr w jtd 16v) , albo oddaj do kumatego mechanika aby go wyciągnął i ręcznie wyczyścił , przy okazji warto założyć do egr-a blachę z dziurami ; natomiast jeżeli okaże się że w egr jest zepsuty elektromagnes to nie kupuj nowego , tylko tak jak pisałem jedź do jakiegoś tunera niech ci go wytnie programowo , kasa ta sama a problem raz na zawsze załatwiony ;

    napisałeś że jesteś z warszawy ? , jeżeli sam nie podejmujesz się demontażu i czyszczenia egr , i nie znasz dobrego mechanika to polecam warsztat pablogarage , goście się znają na włoszczyźnie i zrobią jak należy
    Ostatnio edytowane przez sedici ; 13-11-2014 o 21:22
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Nikos
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDM 150KM,Alfa Romeo Gt 3.2 V6
    Postów
    227

    Domyślnie

    EGR zaślep blaszką bez dziurek a potem programowo wywal tak jak ziomale piszą ja tak zrobiłem po wywaleniu klap wirowych z kolektora , z błędem na zegarach jeździłem chyba z miesiąc zanim Cinek usunął mi programowo EGR

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V 150KM
    Postów
    9

    Domyślnie

    Dzięki, Panowie! W takim razie daruję sobie jeżdżenie na wysokich obrotach... Dopytam jeszcze tylko, czy ta blaszka-zaślepka powinna być z dziurami czy bez, bo tu dwie wersje widzę?

    Co do pablogarage, widzę, że to jednak kawałek od Warszawy, a czynne tylko w dni powszednie do 19, więc po prostu się nie wyrobię. Znacie kogoś godnego polecenia w te klocki bliżej?

    Pozdrawiam

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał naiver Zobacz post
    Dzięki, Panowie! W takim razie daruję sobie jeżdżenie na wysokich obrotach... Dopytam jeszcze tylko, czy ta blaszka-zaślepka powinna być z dziurami czy bez, bo tu dwie wersje widzę?

    Co do pablogarage, widzę, że to jednak kawałek od Warszawy, a czynne tylko w dni powszednie do 19, więc po prostu się nie wyrobię. Znacie kogoś godnego polecenia w te klocki bliżej?

    Pozdrawiam
    to jest proste : zaślepka bez dziur , pełne zaślepienie egr - będzie błąd na liczniku (pomimo błędu nie będzie utraty mocy) póki go nie usuniesz programowo u tunera (EGR OFF) , ;

    - zaślepka z dziurami - jeżeli chcesz wyczyścić ten swój egr i nie jechać do tunera , po wyczyszczeniu egr i założeniu razem z tą zaślepką nie będzie błędu na liczniku , no chyba że jak wspomniałem elektromagnes się już w egr spalił ;


    tu są zaślepki do twojego egr , co wolisz z dziurami lub bez do całkowitego zaślepienia

    http://allegro.pl/08-b-zaslepka-egr-...766170540.html

    http://allegro.pl/08-a-zaslepka-egr-...766170567.html

    najlepiej niech ktoś kumaty sprawdzi ten egr czy da się go wyczyścić i uratować czy trzeba jechać do tunera , chociaż szczerze , ja bym od razu go wycinał programowo
    Ostatnio edytowane przez sedici ; 13-11-2014 o 23:00
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  7. #7
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM DISTINCTIVE +
    Postów
    157

    Domyślnie

    Naiver jeśli jesteś z wawy to R-Performance Mineralna 26

  8. #8
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V 150KM
    Postów
    9

    Domyślnie

    Dzięki serdeczne, panowie! Dam znać, gdzie i jak rozwiązałem problem

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Check Engine
    Utworzone przez hddcut w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 01-10-2023, 20:04
  2. [159] have check engine
    Utworzone przez dragan w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-05-2013, 20:53
  3. [MiTo] Check engine !
    Utworzone przez Bajdek00 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-11-2012, 17:18
  4. [159] Check Engine i OBD
    Utworzone przez kocurr w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-04-2012, 23:14
  5. check engine
    Utworzone przez lukasz4d w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-06-2007, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory