Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: dodatkowy grzejnik PTC do diesla

  1. #1
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,087

    Domyślnie dodatkowy grzejnik PTC do diesla

    Witam
    Czy ktoś z Was posiada w swojej Alfie 159 dodatkowy grzejnik dla diesla??? Nr 77363376
    Co on daje i czy można go ewentualnie dołożyć do swojej Alfy 159???







  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Oryginalne PTC to tylko grzałka w HVAC'u (plastikowa skrzynka z klapkami, która miesza powietrze i wypluwa je nam na twarz z kratek) lub gdziekolwiek indziej... nieważne. To jest grzałka powietrza, a nie wody w obiegu.

    Ja to mam. Jest troszkę szybciej w kabinie... ale silnik się od tego szybciej nie nagrzewa, bo i tak dmuchawy grzeją jak tylko się da wychładzając obieg.

    Ja bym jeśli już, to zrobił sobie na Twoim miejscu typowo grzałkę wody, ale to już jest niefabryczne rozwiązanie, aczkolwiek z tego co się dowiadywałem- relatywnie proste w montażu i skuteczne.
    Trzeba mieć dobre aku i alternator, bo inaczej po kilku odpaleniach się zdziwisz.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Dyskusja dotycząca potencjalnego montażu jest tutaj:

    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...cznej_ptc.html

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Zamontowałem 3 lata temu dogrzewanie płynu chłodzącego - 3 grzałki na przewodzie wodnym idącym do nagrzewnicy. Daje tyle, że ogrzewanie uruchamia się ok. 800m wcześniej. Szkoda sobie tym d..y zawracać.

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Zależy kto co chce mieć. Jeśli szybciej cieplej w kabinie to oryginalny PTC będzie dobry.
    Jeśli ktoś chce oszczędzić silnik, żeby się szybciej rozgrzał to wtedy grzałka wody będzie jak znalazł.

    Wiadomo, że bez rewelacji... jak chcesz mieć lux to kup pan se webasto z grzaniem silnika i kabiny.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar .Andrzej.
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    do zabawy: Alfa Romeo Gtv 1.9 JTDm, na co dzień: duże z V6 i RWD
    Postów
    678

    Domyślnie

    Nie chcę się wdawać w dyskuje czy dogrzewanie małego obiegu działa czy też nie działa. U mnie sprawdza się świetnie, silnik prędzej się nagrzewa, co się przekłada na mniejsze spalanie zimą, gdy się jeździe po mieście.

    ALE! Znajomy zamontował sobie takie dogrzewanie w Cromie 1.9 i ... działa mu to słabo!
    Jedyna różnica to taka, że standardowa średnica krućca w takim dogrzewaczu ma 17mm, natomiast ja dorabiałem większą (23mm) u siebie, bo średnica węży jest odpowiednio większa w 2.4. Może tu tkwi przyczyna. Kolejna różnica to alternator, bo ja mam 150A, a 1.9 chyba ma mniej wydajny.
    Ostatnio edytowane przez .Andrzej. ; 23-01-2016 o 14:19

Podobne wątki

  1. [Kupię] Kupię grzejnik do pieca C.O.
    Utworzone przez majster w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-08-2014, 20:26
  2. Dodatkowy zestaw głośnomówiący
    Utworzone przez BREITLING w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 21:29
  3. Dodatkowy alarm,
    Utworzone przez mattom w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-03-2012, 19:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory