Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: [166 3.0] Wąż układu chłodniczego strzelił

  1. #11
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzemol Zobacz post
    Ja bym pomierzył średnice i tam gdzie się da załadował sylikony, górny chłodnica -> termostat pasuje prosty odcinek o średnicy 38mm, w okolicach zbiorniczka wyrównawczego też dawałem sylikon (ale średnicy nie pamiętam), reszty nie musiałem ruszać. A tam gdzie są zgięte to kolankami sobie poradzić.
    Ale da radę wymienić wszystkie węże korzystając z nieoryginalnych węży?

    I czy węże idące do nagrzewnicy da się wymienić bez rozbierania połowy auta?

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rigidigi Zobacz post
    I czy węże idące do nagrzewnicy da się wymienić bez rozbierania połowy auta?
    Trzeba zdemontować grodź ,odsunąć skraplacz i wtedy masz dostęp.We wrześniu wymieniałem nagrzewnicę i mam "świeże" informacje
    Wymieniałem jeszcze kompresor klimy i zajęło mi to około 6 godzin a może i 5,gdybym się nie lenił i robiłem to pierwszy raz. No i wtedy lepiej już sobie nagrzewnicę wymienić za jednym rozbieraniem.

  3. #13
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Cytat Napisał motogold Zobacz post
    Trzeba zdemontować grodź ,odsunąć skraplacz i wtedy masz dostęp.We wrześniu wymieniałem nagrzewnicę i mam "świeże" informacje
    Wymieniałem jeszcze kompresor klimy i zajęło mi to około 6 godzin a może i 5,gdybym się nie lenił i robiłem to pierwszy raz. No i wtedy lepiej już sobie nagrzewnicę wymienić za jednym rozbieraniem.
    Dziękuję za informację. Problem w tym, że ja sam tego nie ogarnę i muszę się posiłkować jakimiś lokalnymi magikami. Nigdzie dalej nie dojadę...

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rigidigi Zobacz post
    Problem w tym, że ja sam tego nie ogarnę i muszę się posiłkować jakimiś lokalnymi magikami. Nigdzie dalej nie dojadę..
    Nie wiem czemu miałbyś sam tego nie zrobić.Robota mało skomplikowana.
    Jeżeli chodzi o naprawę w warsztacie,to pewnie 500 zawołają za robotę.A może i lepiej.

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBi 235KM '11r
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rigidigi Zobacz post
    Ale da radę wymienić wszystkie węże korzystając z nieoryginalnych węży?
    Myślę, że kwestia doboru średnic, kolanek itd i da radę . Chyba lepsza opcja jak stare używki.

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzemol Zobacz post
    Myślę, że kwestia doboru średnic, kolanek itd i da radę . Chyba lepsza opcja jak stare używki.
    Tylko trzeba pamiętać,że na jednym wężu masz jeszcze odpowietrznik od nagrzewnicy.

  7. #17
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Cytat Napisał motogold Zobacz post
    Nie wiem czemu miałbyś sam tego nie zrobić. Robota mało skomplikowana.
    Jeśli robota mało skomplikowana, to jest szansa że mechanik mniej spierdoli.

    Cytat Napisał motogold Zobacz post
    Tylko trzeba pamiętać, że na jednym wężu masz jeszcze odpowietrznik od nagrzewnicy.
    Będę pamiętał.. Tylko co to oznacza? Jakieś trudności? Proszę pamiętaj, że piszesz do osoby, która nigdy w życiu żadnego węża w aucie nie wymieniła..

    Rozmawiałem wczoraj z mechanikiem, który ma warsztat za rogiem, więc tam dojadę... Powiedział, że podejmie się próby ogarnięcia. Z gadki wydaje się być ogarnięty i czym mnie zaskoczył, to zaczął się zastanawiać na przyczyną "dlaczego pękło". W mojej karierze "klienta mechaników", to chyba pierwszy raz usłyszałem takie słowa..

    Cytat Napisał motogold Zobacz post
    No i wtedy lepiej już sobie nagrzewnicę wymienić za jednym rozbieraniem.
    Czy ta nagrzewnica z takim podłączeniem będzie pasowała, czy było kilka wersji i trzeba uważać?
    https://intercars.pl/produkty/179564...motec-d6d002tt

    Jeśli będę wymieniał wszystko, to może i chłodnicę bym wymienił. Czy były różne typy chłodnic, z różnymi podłączeniami, czy taka "standardowa" powinna pasować?
    https://intercars.pl/produkty/442553...motec-d7d007tt

    Będę bardzo wdzięczny za wszystkie sugestie.

    I jeszcze jedno, czy żeby wymienić węże idące do nagrzewnicy, trzeba przejść całą procedurę z manuala wymiany nagrzewnicy, czy wystarczy zdemontować podszybie?

  8. #18
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Temat wymiany tych węży to ciężki temat. Ciężki dla Ciebie Sławek bo jesteś skazany na mechaników. Z pozoru wymiana rurek nie jest trudna. Ale jednak wiem z doświadczenia, że mechaników może to przerosnąć. Potrzebny taki, który używa głowy nie tylko do kiwania.
    Każdy kto coś grzebie przy aucie to sobie ogarnie. Naszuka, nakombinuje ale złoży i działać będzie. Ale dla większości mechaników, którzy poza założeniem dedykowanej części zamiennej nic nie potrafią bo będzie masakra. Skasują jak za zboże a Ty zagotujesz silnik na drugi dzień. ALbo zgubisz płyn. Wiem jak mechaników może przerosnąć wymiana spawanego złącza elastycznego a co dopiero dobór i zbudowanie układu chłodniczego na uniwersalnych rurach.

    Nagrzewnica do 166 była tylko jednak. Chłodnic wody było kilka. Różniące się przyłączeniami.

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rigidigi Zobacz post
    Tylko co to oznacza? Jakieś trudności?
    Nie-tylko tyle,że tam musi być odpowietrznik.Inaczej będą problemy z odpowietrzenem nagrzewnicy.

    Cytat Napisał Rigidigi Zobacz post
    Jeśli będę wymieniał wszystko, to może i chłodnicę bym wymienił. Czy były różne typy chłodnic, z różnymi podłączeniami, czy taka "standardowa" powinna pasować?
    Tutaj raczej nie kombinuj,tylko jeżeli chcesz wymienić,to na taką,jaką masz zamontowaną.Pamiętaj,że były różne rodzaje i najlepiej zobaczyć jaką masz.Zdjąć osłonę z belki,zdjąć belkę i zobaczysz.Pamietak,że do chodnicy wody jest przykręcona chłodnica klimy,których też było kilka rodzaji.Więc jedno z drugim musi grać.
    Cytat Napisał Rigidigi Zobacz post
    I jeszcze jedno, czy żeby wymienić węże idące do nagrzewnicy, trzeba przejść całą procedurę z manuala wymiany nagrzewnicy, czy wystarczy zdemontować podszybie?
    Nie wystarczy.Praktycznie musisz się zdemontować tak,jak do wymiany nagrzewnicy.

  10. #20
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Z pozoru wymiana rurek nie jest trudna. Ale jednak wiem z doświadczenia, że mechaników może to przerosnąć. Potrzebny taki, który używa głowy nie tylko do kiwania.
    Promyk nadziei w tym fachowcu jest taki, że już na starcie spojrzał na temat szerzej, w sensie szukał przyczyny..

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    ALbo zgubisz płyn
    Oj tam. Przeżyłem tu już 3x w ciągu roku w tym raz na wakacjach z rowerami a dachu.. Ja się nie zastanawiam "czy", tylko "kiedy"..

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Nagrzewnica do 166 była tylko jedna
    Ufam. Zamówiłem tą z InterCarsu.

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Chłodnic wody było kilka. Różniące się przyłączeniami.
    I tu se daje siana. Coś kojarzę, że u mnie jest jakaś dziwna, której nigdzie nie ma. Da radę jakoś łatwo sprawdzić numer chłodnicy, który jest u mnie? Gdzie go szukać?

    Cytat Napisał motogold Zobacz post
    Nie-tylko tyle, że tam musi być odpowietrznik. Inaczej będą problemy z odpowietrzeniem nagrzewnicy.
    Ale to chodzi oto odejście do zbiorniczka, czy jeszcze coś innego? Na jednej aukcji koleś wystawił nagrzewnice razem z wężami i nie widzę na nich nic specjalnego..

    Cytat Napisał motogold Zobacz post
    Pamietak,że do chodnicy wody jest przykręcona chłodnica klimy, których też było kilka rodzaji. Więc jedno z drugim musi grać.
    Chłodnice klimatyzacji przerabiałem w zeszłym roku.. Taniocha, jedyne 7 stów..
    Ale pamiętam też, że na chłodnicy wody było mnóstwo otworów i chyba zawsze dało się to jakoś spasować.

    Cytat Napisał motogold Zobacz post
    Nie wystarczy.Praktycznie musisz się zdemontować tak,jak do wymiany nagrzewnicy.
    Dzięki, to jest ważna informacja. Wydrukuje zatem manual do wymiany nagrzewnicy.

    A powiedzcie mi. Jest jakaś opcja, żeby sprawdzić czy ciśnienie w układzie nie jest za duże?
    Czy wpięcie się w tej węże obejścia na reduktor LPG, mogło spowodować, że coś jest nie tak z przepływem? Ok, węże nowe nie są, ale teraz strzelają po kolei.. Chociaż ten mechanik powiedział, że w jego Audi A4 działo się dokładnie tak samo, że po kolei strzelały i finalnie wymienił wszystkie na nowe...

    I kolejne pytanie pomocnicze, jak zweryfikować czy korek na zbiorniczku wyrównawczym działa poprawnie?

Podobne wątki

  1. [159] Dziwne objawy układu chłodniczego
    Utworzone przez wave_pl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-03-2016, 13:59
  2. Płyn do układu chłodniczego
    Utworzone przez jimmy_69 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-11-2011, 17:38
  3. 2.0 Strzelił, dusi się i głośno chodzi
    Utworzone przez Paza w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-02-2011, 22:02
  4. Pasek strzelił...KAPLICA!!!!????
    Utworzone przez Gregu155 w dziale 156
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 24-02-2010, 09:10
  5. [146] strzelił pasek rozrządu,pomocy
    Utworzone przez rafał 29 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-11-2008, 20:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory