Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Piszczące klocki w 2024?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    55

    Domyślnie Piszczące klocki w 2024?

    Panowie, jednym z powodów sprzedaży mojej 166 były piszczące klocki. Po latach znowu nosze się z zamiarem kupna 166 3.0, ale czy przez te 6 lat odkąd jej nie mam irytujący problem został rozwiązany?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    AR 145 1.7 16v boxer; AR 166 FL 2.4 JTD 20v Sportronic
    Postów
    57

    Domyślnie

    No też jestem ciekawy. Co prawda ja mam 2.4 jtd, ale zaciski od v6 i oczywiście też piszczą.

    Startowałem od zestawu tarcze i klocki Mintex - piszczało. Zauważyłem że średnica zewnętrzna tarczy licuje się z krawędzią tarczy więc próbowałem to zmodyfikować nadając fazę i na chwilę pomogło, za chwilę dalej piszczało. Potem spróbowałem wymienić klocki na TRW i na znów na chwilę było dobrze , a potem znów piski aż wstyd jeździć.

    Na ten moment trochę się pogodziłem, bo mam warzniesze tematy w alfie do ogarnięcia, ale kiedyś do tego wrócę. Ciekawy jestem co powiedzą bardziej doświadczeni.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kukardo Zobacz post
    No też jestem ciekawy. Co prawda ja mam 2.4 jtd, ale zaciski od v6 i oczywiście też piszczą.

    Startowałem od zestawu tarcze i klocki Mintex - piszczało. Zauważyłem że średnica zewnętrzna tarczy licuje się z krawędzią tarczy więc próbowałem to zmodyfikować nadając fazę i na chwilę pomogło, za chwilę dalej piszczało. Potem spróbowałem wymienić klocki na TRW i na znów na chwilę było dobrze , a potem znów piski aż wstyd jeździć.

    Na ten moment trochę się pogodziłem, bo mam warzniesze tematy w alfie do ogarnięcia, ale kiedyś do tego wrócę. Ciekawy jestem co powiedzą bardziej doświadczeni.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Przerabiałem coś podobnego w 2019r i w sumie dotarłem do tego samego punktu, a że jeździłem automatem to hamowanie przed światłami było szczególnie irytujące, bo o ile w manualu można wytracić prędkość i się zatrzymać to w automacie trzeba hamować do końca. Mam w rodzinie kilka starych alf i problem z piszczeniem klocków był tylko w 166.

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,606

    Domyślnie

    Temat jest stary jak świat i nic się nie zmieniło. Bo dlaczego by się miało zmienić? brembo czterotłoczkowe z tamtych lat ma tendencję do piszczenia w każdym aucie (czy to alfa, fiat czy peugeot). Żeby tego uniknąć trzeba znaleźć taki zestaw tarcza/klocek który nie będzie wpadał w drgania. A to jest bardzo trudne. Można też cudaczyć z zaciskami. Czyścić, podcinać klocki, podszlifowywać zaciski lub te blaszki prowadzące klocki. Zabiegów niemal tylu co użytkowników. Niektóry pomaga, niektórym nie. Nie każdemu pomaga to samo.... Pozostaje się z tym pogodzić lub zawzięcie szukać metody która zadziała w tym konkretnym egzemplarzu. Tematów o tym mnogość.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Temat jest stary jak świat i nic się nie zmieniło. Bo dlaczego by się miało zmienić? brembo czterotłoczkowe z tamtych lat ma tendencję do piszczenia w każdym aucie (czy to alfa, fiat czy peugeot). Żeby tego uniknąć trzeba znaleźć taki zestaw tarcza/klocek który nie będzie wpadał w drgania. A to jest bardzo trudne. Można też cudaczyć z zaciskami. Czyścić, podcinać klocki, podszlifowywać zaciski lub te blaszki prowadzące klocki. Zabiegów niemal tylu co użytkowników. Niektóry pomaga, niektórym nie. Nie każdemu pomaga to samo.... Pozostaje się z tym pogodzić lub zawzięcie szukać metody która zadziała w tym konkretnym egzemplarzu. Tematów o tym mnogość.
    Tematów sporo, ale i problem stary. Twoje klocki Marku także piszczą? Przez tyle lat nikt nie znalazł konfiguracji tarcza/klocek, który by zadziałał? W ostatniej alfie miałem zaledwie 60tkm przebiegu gdy zaczęły piszczeć, a wiec problem znany praktycznie od ćwierćwieku.

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,606

    Domyślnie

    Znalazł ale co z tego skoro jednemu piszczą a drugiemu nie przy tej samej konfiguracji sam kiedyś sprawdzałem set`up który koledze nie piszczał (bodaj textar??? już nie pamiętam, lata temu). A mi piszczały ja przestałem się tym przejmować. I tak jak wspomniałem. Problem dotyczy wszystkich aut z tymi zaciskami.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Znalazł ale co z tego skoro jednemu piszczą a drugiemu nie przy tej samej konfiguracji sam kiedyś sprawdzałem set`up który koledze nie piszczał (bodaj textar??? już nie pamiętam, lata temu). A mi piszczały ja przestałem się tym przejmować. I tak jak wspomniałem. Problem dotyczy wszystkich aut z tymi zaciskami.
    Skoro problem był w tylu markach to tym bardziej aż trudno mi uwierzyć, że wszystkie te piękne 166 z zadatkami na klasyki hamują jak tramwaje

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    U mnie Textar nie piszczał. Ale raz mierzyłem się z tym problemem w innej 166 i kupiłem podkładki pod klocki z Mitsubishi. Niestety nie mam numerów.

    Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mumins Zobacz post
    U mnie Textar nie piszczał. Ale raz mierzyłem się z tym problemem w innej 166 i kupiłem podkładki pod klocki z Mitsubishi. Niestety nie mam numerów.

    Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka
    Pomogło?

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,606

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mumins Zobacz post
    U mnie Textar nie piszczał. Ale raz mierzyłem się z tym problemem w innej 166 i kupiłem podkładki pod klocki z Mitsubishi. Niestety nie mam numerów.

    Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka
    Podkładki też próbowałem.... ale nie od innych klocków a dedykowane. ATE?? Nie pamiętam.
    Pasty też próbowałem i pamiętam że czasami było że nie piszczały. Podcinałem klocki w prowadnicach, aj różne rzeczy. A nawet jak się udało odnieść sukces to po zmianie albo kilkunastu tysiącach problem wracał.

    Cytat Napisał Damian Zobacz post
    Skoro problem był w tylu markach to tym bardziej aż trudno mi uwierzyć, że wszystkie te piękne 166 z zadatkami na klasyki hamują jak tramwaje
    Ale tak po prostu jest. Prób i sposobów tyle co użytkowników. I na pewno z któryś ze sposobów pomoże. Ale który? Nie ma złotego środka. Nie ma jednego panaceum, że ktoś powie, każdy zrobi i tyle

    - - - Updated - - -

    Ogólnie jak sobie próbuję przypomnieć wszystkie moje przygody z brembo (w obu alfach, i żabocie) to przede wszystkim najłatwiej mi było opanować te bez blaszek prowadzących klocki. Tam pomagało dobre czyszczenie, ewentualnie podcięcie blaszki klocka. W pierwszej 166 chyba właśnie najdłużej mi nie piszczały W tych zaciskach z blaszką to na dłuższą metę chyba nie udało mi się wyeliminować piszczenia. Po iluś tam tysiącach problem wracał. Próbowałem też jakiś jeden polecany zestaw tarcza/klocek i też piszczenie po pewnym czasie wróciło. Więcej nie próbowałem bo przecież nie będę zmieniał kompletu tylko dlatego bo piszczą podkładki antywibracyjne też na jakiś czas starczały. Tylko też trudno powiedzieć z czym to w parze szło bo przecież człowiek nie rozkręca całych zacisków tylko żeby dodać podkładkę no i tak tu dziubniesz, tam dziubniesz..... to jednemu pomogło tak drugiemu inaczej. A to przepychanki że tamtemu pomogło a temu nie. Tak więc jak przekopiesz to wszystko to nie uzyskasz jednej odpowiedzi a barwny bukiet rozwiązań do sprawdzenia które zadziała u CIebie

Podobne wątki

  1. [GTV Spider] Międzynarodowy zlot 916, Austria 2024
    Utworzone przez luckie w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-03-2024, 20:47
  2. [MiTo] Piszczące hamulce
    Utworzone przez shazan w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 07-01-2018, 11:17
  3. [159] Piszczące klocki hamulcowe
    Utworzone przez maarkuss w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-09-2015, 21:12
  4. Piszczące klocki hamulcowe
    Utworzone przez jacco w dziale 166
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 23-06-2011, 10:45
  5. Piszczące sprzęgło
    Utworzone przez kos4 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-05-2011, 22:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory