Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 76

Temat: GTV dla początkującego Alfoholika :)

  1. #1
    Alan90
    Gość

    Smile GTV dla początkującego Alfoholika :)

    Witam Wszystkich Zachwyconych tak jak ja włoską motoryzacją

    Jestem tu nowy, więc przepraszam na wstępie za jakieś nietakty w moich postach i proszę o wyrozumiałość

    Więc tak. Mój ojciec od niedawna jest posiadaczem AR 156 1.9 JTD 115km. Uzależnił się od tej marki... a ja przy nim...;] tyle, że mi najbardziej podchodzi model GTV. To zrozumiałe. Nie mam własnej rodziny, jestem młodym indywidualistą, nie potrzebuje dużego bagażnik itd.
    Zacząłem zbierać informację na temat tego modelu. Już dość dużo przeczytałem ale i tka pewnie nie wiem zbyt wiele w porównaniu do tych którzy jeżdżą tymi pociskami Chciałbym żebyście jako doświadczeni użytkownicy doradzili mi:

    • Jaki silnik byłby najlepszym rozwiązaniem dla mnie - jeżdżę w 90% po mieście.
    • Czy warto kupować GTV po lifcie po ''97 ?? wiem, że zaszło parę zmian- niżej fotele, trochę większy bagażnik przez wywalenie dojazdówki no i wnętrze.
    • Zastanawia mnie dlaczego GTV waży więcej od 156?? - jeżeli ktoś by umiał odpowiedzieć to jako ciekawostkę będę wdzięczny
    • Interesuje mnie też gdzie można dobrze i niedrogo serwisować taką alfe w Krakowie – jeżeli ktoś jest stąd.
    • Dlaczego GTV 1.8 z np. 2000 roku jest w cenie 2.0 z 1996?? Bo już taką zależność zauważyłem na allegro kilkakrotnie... nie żeby to był jednorazowy przypadek
    • No i na koniec chciałbym dowiedzieć się już ostatecznie - na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie tego modelu? wyłowiłem pare takich info z innych tematów jak np. zawiecha, hamulce - bo są drogie w wymianie i robociźnie.

    Oczywiście proszę też o inne sugestie które mogą się mi przydać.

    Nadmienię, że to byłby mój drugi samochód w karierze. pierwszy był francuz - Pług - 309 coupe :] teraz śmigam seicento 900.

    Pozdrawiam i czekam na wasze odpowiedzi
    Ostatnio edytowane przez Alan90 ; 01-02-2010 o 15:56

  2. #2
    jas.bu
    Gość

    Domyślnie

    http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...iekawosci.html

    W tym wątku masz ogólny raport użytkowników Gtv z tego forum.

    Odpowiedzi na nie poruszane wcześniej kwestie:

    Cytat Napisał Alan90 Zobacz post
    Jaki silnik byłby najlepszym rozwiązaniem dla mnie - jeżdżę w 90% po mieście.
    1. Wyznacznikiem jest spalanie. Z 4-cylindrowych lepszą opinię ma 1.8

    Cytat Napisał Alan90 Zobacz post
    Czy warto kupować GTV po lifcie po ''97 ?? wiem, że zaszło parę zmian- niżej fotele, trochę większy bagażnik przez wywalenie dojazdówki no i wnętrze.
    2. Dojazdówkę możesz sobie wrzucić do przedliftowej, także wątpię, zeby stanowiło to problem. Mi się poliftowe wnetrze bardziej podoba, ale mam przedliftowe i jest OK. chyba najlepiej nie kierować się rocznikiem czy wersją, a stanem wozu.

    Cytat Napisał Alan90 Zobacz post
    Zastanawia mnie dlaczego GTV waży więcej od 156?? - jeżeli ktoś by umiał odpowiedzieć to jako ciekawostkę będę wdzięczn
    3. Starszy wóz, cięższe materiały konstrukcyjne... ? Wóz mały nie jest - ciasny nie równa się mały, uwagę zwraca znaczna szerokość Gtv.

    Cytat Napisał Alan90 Zobacz post
    Dlaczego GTV 1.8 z np. 2000 roku jest w cenie 2.0 z 1996?? Bo już taką zależność zauważyłem na allegro kilkakrotnie... nie żeby to był jednorazowy przypadek
    Ogólnie to pkt. 2

  3. #3
    Alan90
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję za pierwszą odpowiedź. Ale nie rozumiem dalej tej dziwnej relacjii cenowej za młodszy model 1.8 w cenie 2.0 starszego. Nic w 2 pkt o tym nie ma chyba, że mi Opera źle działa

    ogólnie to co do silników to napewno odpadają 2.0 TB i z wiekszą pojemnościa bo w mieście to mnie zje. raczej 2.0 TS albo 1.8 TS. a Co do 2.0 TS. to są 150konne i 155 konne. Znalazłem w jednym z tematów, że ta różnica 5 koni to sprawka komputera, koloktora dolotowego i wałka rozrządu. Tylko dziwi mnie dlaczego je tak produkowano na zmiane, że tak powiem. najpierw robili ten 150konny. potem przerwa pare lat 155km i znów powrót do 150km :| interesuje się tymi 2 lirowcami z racji na to, że 1.8 to żadkość i może być sytuacja kiedy będe musiał wybrać 2.0
    Ostatnio edytowane przez Alan90 ; 01-02-2010 o 14:43

  4. #4
    jas.bu
    Gość

    Domyślnie

    Słuchaj, jeżdżę jak widzisz 2.0 TS-em, nie mam z nim kłopotów, pilnuję oleju tylko, bo jest na to wrażliwy. 1.8 podobno jest mniej wrażliwy.
    W obu motorach masz obsługowy wariator, który trzeba wymieniać, dodatkowo oprócz paska rozrządu masz pasek na wałki wyrównoważające (nie wiem, czy są też w 1.8)... Słowem obsługa napędu rozrządu jest droga, do tego dochodzi drogi olej. Ale jak kupisz niezajeżdżoną i będziesz dbał, to nie powinno być kłopotów.
    Z tymi cenami to raczej zbieg okoliczności.
    Rozbieżności w mocy są zależne od zastosowanego sterownika, ogólnie silniki są takie same, a różni je osprzęt. O wałku rozrządu to każdy mówi, ale nikt tak naprawdę nie widział... różnice w osiągach niezauważalne...

    Z osiągów każdej wersji będziesz zadowolony, nawet jeżeli Twój Peugeot 309 był w wersji 1.9...

    Pozdro.

  5. #5
    Alan90
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał jas.bu Zobacz post
    Słuchaj, jeżdżę jak widzisz 2.0 TS-em, nie mam z nim kłopotów, pilnuję oleju tylko, bo jest na to wrażliwy. 1.8 podobno jest mniej wrażliwy.
    W obu motorach masz obsługowy wariator, który trzeba wymieniać, dodatkowo oprócz paska rozrządu masz pasek na wałki wyrównoważające (nie wiem, czy są też w 1.8)... Słowem obsługa napędu rozrządu jest droga, do tego dochodzi drogi olej. Ale jak kupisz niezajeżdżoną i będziesz dbał, to nie powinno być kłopotów.
    Z tymi cenami to raczej zbieg okoliczności.
    Rozbieżności w mocy są zależne od zastosowanego sterownika, ogólnie silniki są takie same, a różni je osprzęt. O wałku rozrządu to każdy mówi, ale nikt tak naprawdę nie widział... różnice w osiągach niezauważalne...

    Z osiągów każdej wersji będziesz zadowolony, nawet jeżeli Twój Peugeot 309 był w wersji 1.9...

    Pozdro.

    Dużo ciekawych detali zawarłeś w tej odpowiedzi. Jakie oleje sie stosuje w takich silnikach??

    W takim razie zapytam jeszcze od innej strony.

    Który z tych 3 powiedzmy dla uszegułowienia - byłby rozsądniejszym wyborem pod względem eksploatacji i naprawach mniej przewidzianych? a może różnice są nie wielkie?
    Mocno odczówalna jest różnica mocy/momentu/elastyczności miedzy 1.8 a 2.0?? Z tego co miałem przyjemnośc poobcować z 1.8 ale w alfie 156 to zauważyłem, że zaczyna się budzić tak przy 3500-4000 obortów dopiero... nie wiem czy to słuszne spostrzerzenie... ale lepiej by było jak by to "kopyto" było torche wczesniej bo nie powiem...

    Może jeszcze coś o spalaniu tych motorów? i co uważanie za godne uwagi
    Ostatnio edytowane przez Alan90 ; 01-02-2010 o 15:38

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Ja również ma 2.0tsa i jeśli chodzi o jak to nazwałeś "budzenie się" to każdy TS zaczyna żyć od 3700obr/min i na to nic nie poradzisz chyba że zaczniesz grzebać coś przy wydechu czego żaden z nas Ci nie poleci a części dedykowane tzw tuningowe znaleźć naprawdę trudno. Są to silniki wysokoobrotowe więc inaczej nie będzie, jeśli chcesz coś z niższym mom. obr. to musisz szukać diesla ale nie znajdziesz Gtv-ki. Biorąc pod uwagę silnik 2l uważam że nie ma on jakiegoś specjalnie dużego spalania. W moim przypadku 9.5l jak jeżdżę "po dziadkowemu" do 3tys obr. zresztą teraz jest zima więc trudno inaczej. Jak jest ciepło to wtedy bywa różnie. Jeśli przeciągam go do 6tys obr to wtedy nie zwracam uwagę na spalanie bo to by było bez sensu. Raz na jakieś 2-3 miesiące warto wyskoczyć na autostradzie z maksymalna prędkością lub 90% max by trochę go przepalić.

    Mi obecnie marzy się wersja albo GTA albo V6 turbo bo jednak po roku użytkowania 150KM zaczyna być mało ale tak chyba każdy ma
    Skoro to ma być Twoja pierwsza Alfa to proponuje kupić właśnie albo 1.8 albo 2.0TS
    Ostatnio edytowane przez aniol_jojo ; 01-02-2010 o 16:36
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  7. #7
    Alan90
    Gość

    Domyślnie

    Nie no diesel odpada. Po drugie nie ma GTV z dieslem chyba, że po przekładce - nawet jedną widuje na allegro, ale coś ciężko sprzedawalna bo ją długo widzę... hehe ;] a co do profesjonalnego tuningu to najlepiej chyba by było się do Japonii udać. Tamtejsze skośniaki podobno mają fisia na pkt. Alfy Romeo i ich modów.

    • Co do spalania - jest jakaś zauważalna różnica w spalaniu 1.8 VS 2.0?? w przyspieszaniu? elastyczności? Może się ktoś wypowiedzieć?? Ciekawy jestem opinii na ten temat.

    Żeby nie nabijać bezsensownie dodatkowych postów to nadmienię te kwestię, na które jeszcze nie dostałem odpowiedzi:

    • Czy oprócz zmiany stylistycznej we wnętrzu i trochę większego bagażnika po ‘’97 zaszły jakieś zmiany?? Czytałem, że niżej jest fotel - jestem dość wysoki (188cm) wiec to może by miało znaczenie dla mnie :]
    • Interesuje mnie też gdzie można dobrze i niedrogo serwisować taką alfe w Krakowie – jeżeli ktoś jest stąd. - ale to pytanie typowo dla osób przynajmniej z małopolski.
    • Dużo GTV widuje bez znaczków na tylnej klapie – pewnie nie tylko ja to zauważyłem... nie wiem jak mam to traktować. Czy to mam rozumieć, że tył był malowany... czy po prostu taka moda jest żeby ich nie było?! Może odpadają albo je ktoś kradnie... :| hymmm
    • No i na koniec chciałbym dowiedzieć się już ostatecznie - na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie tego modelu? wyłowiłem kilka takich info z innych tematów jak np. zawiecha, hamulce - bo są drogie w wymianie i robociźnie.

    Oczywiście proszę też o inne sugestie które mogą się mi przydać.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar marshall
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    śląsk kręcę się tu i tam
    Auto
    jakieś alfy
    Postów
    1,055

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniol_jojo Zobacz post

    Mi obecnie marzy się wersja albo GTA albo V6 turbo bo jednak po roku użytkowania 150KM zaczyna być mało ale tak chyba każdy ma
    Skoro to ma być Twoja pierwsza Alfa to proponuje kupić właśnie albo 1.8 albo 2.0TS
    tu sie zgodze mi tez już brakuje mocy a to wszystko przez Twoje sprezyny bo zmuszaja mnie do szybszego pokonywania zakretów hahahah
    a teraz tak na poważnie polecam 1.8 i 2.0 na dzien dobry cieżo tez opisac jak sie tymi autami lata musiał byś sie przejechac i poczuć to auto co do znaczków to lubią znikac mi 2 razy ukradli na przełomie 3 mc malowania sie nie bój omijaj z daleka mocno rozbite belle które robione były pod sprzedaż nie zapominajmy ze te auta nie maja 2 lat i czasem lakierowania sie przytrafi jakas mała obcierka czy wózek pod marketem zazwyczaj tylne błotniki ogladałem juz kilkanascie Gtv i w 7 znalazłem ten sam rodzaj przerysowania ... nie kupuj na juz pojezdzij troszke i poszukaj
    moja moze bedzie na wiosne do sprzedania bo chyba szykuje sie spider v6
    Zaczęło się niewinnie od pięknej 147 po 30sztuce tej marki stwierdzam że virus Alfa działa
    Aktual:
    AR 166FL 3.0 v6
    AR GT
    AR 166FL 2.4jtd 20v
    Zastava 750

  9. #9
    jas.bu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alan90 Zobacz post
    • Co do spalania - jest jakaś zauważalna różnica w spalaniu 1.8 VS 2.0?? w przyspieszaniu? elastyczności? Może się ktoś wypowiedzieć?? Ciekawy jestem opinii na ten temat.
    1.8 pali mniej, ogólnie to ja w 2.0 w mieście poniżej 12 nie schodzę, za to trasa 7,5-9 zależnie od tempa - także znośnie. Osiągi są zbliżone oczywiście z korzyścią dla 2.0. Osobiście brałbym wszystko jedno którą... jak będzie ładna to ważniejsze od tych 10-15 koni.


    Cytat Napisał Alan90 Zobacz post
    • Czy oprócz zmiany stylistycznej we wnętrzu i trochę większego bagażnika po ‘’97 zaszły jakieś zmiany?? Czytałem, że niżej jest fotel - jestem dość wysoki (188cm) wiec to może by miało znaczenie dla mnie :]
    W takim razie musisz się przymierzyć do tego wozu. Jest dość klaustrofobicznie, ja mam 182 i szczerze mówiąc nie wiem czy się zmieścisz. Co prawda ja lubię siedzieć blisko i może dlatego...

    Cytat Napisał Alan90 Zobacz post
    • Dużo GTV widuje bez znaczków na tylnej klapie – pewnie nie tylko ja to zauważyłem... nie wiem jak mam to traktować. Czy to mam rozumieć, że tył był malowany... czy po prostu taka moda jest żeby ich nie było?! Może odpadają albo je ktoś kradnie... :| hymmm
    Nie wyjaśnię tego, ale rzeczywiście tak jest. Często jest tylko Gtv... ale u mnie widnieje dumne 16V T.SPARK... :]

    Cytat Napisał Alan90 Zobacz post
    • No i na koniec chciałbym dowiedzieć się już ostatecznie - na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie tego modelu? wyłowiłem kilka takich info z innych tematów jak np. zawiecha, hamulce - bo są drogie w wymianie i robociźnie.
    Zwróć uwagę na stan karoserii, bo tego nie wymienisz. Zawieszenie tylne można ogarnąć tulejami, co niedługo będę robił. Przednie hamulce są średnio drogie, tylne - nie wiem. Przednie wahacze to 170 zł sztuka (mogg IC), także ceny części są raczej normalne. osobiście wole zrobić maly serwis hamulców i zawieszenia niż jeździć bitym chrupem, ale jak wiadomo wszystko zależy od funduszy - ja nie mogłem mieć wszystkiego, ale to nie znaczy, że nie można mieć idealnego.

  10. #10
    Alan90
    Gość

    Arrow

    Cytat Napisał jas.bu Zobacz post
    W takim razie musisz się przymierzyć do tego wozu. Jest dość klaustrofobicznie, ja mam 182 i szczerze mówiąc nie wiem czy się zmieścisz. Co prawda ja lubię siedzieć blisko i może dlatego...
    Ja za to właśnie zawsze do tyłu odjeżdzam Oglądałem kiedyś na TVN Turbo, że prawidłowa pozycja za kierownicą, to właśnie jak się wcisnie pedał sprzęgła do końca to noga musi być tylko leciutko ugięta w kolanie. Ja i tak nie mogę takiej pozycji przyjąc w moim seicento bo bym musiał siedzieć na tylniej kanapie. hehe. ale staram się dzielnie


    a co do tych 2 silników no to teoria teorią ale najlepiej poprostu będzie jak się garne obiema i porównam sobie. zawsze tego 1.8 można troszke podkręcić o pare kucy bez wiekszych ingerencji jakaś trumienica, filterek.. olejek i coś tam zawsze się wyciągnie

Podobne wątki

  1. Kolumna ślubna alfoholika :)
    Utworzone przez żuko86 w dziale Świętokrzyskie
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 29-10-2014, 20:58
  2. Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 13-12-2011, 08:32
  3. [146/155] dylemat początkującego TS
    Utworzone przez ppoll27 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 18-09-2008, 12:16
  4. Szukam Alfoholika z Alfa 166 do mojego slubu - Tarnow 15.09.
    Utworzone przez biagi w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-07-2007, 08:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory