Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Problem ze sprzęgłem

  1. #1
    penkus4
    Gość

    Domyślnie Problem ze sprzęgłem

    Witam. Jestem nowy na forum a o samochodach wiem tylko tyle, że mają silnik Mam problem z moją AR166 3,0 v6 24v . Kupiłem ją miesiąc temu, Pan od którego kupowałem powiedział mi na jeździe próbnej iż to że autem trzęsie przy ok 80 km/h jest winą rozwalonego wahacza górnego z przodu... Po zakupie pojechałem do mechanika, powiedział mi że tył jest ok więc pojechałem do sklepu, kupiłem wahacze przednie (prawy i lewy) oraz przeguby (prawy i lewy) bo mechanikowi nie podobał się już ten z prawej Auto przestało skrzypieć (wahacz z prawej tak tłukł, że miał wybite już jakieś tam łożysko!), jednak dalej trzęsie ;/ Mechanik powiedział, że mam drążek kierowniczy do wymiany (podobno lepiej kupić cały niż same końcówki) i od tego mam luzy na kołach. Niestety nie znam się jeszcze na autach więc pytam Was, czy faktycznie będą to drążki czy może być to inna przyczyna?
    Rzeczą która mnie jednak bardziej teraz interesuje jest fakt iż od dwóch dni "nie odpuszcza" mi sprzęgło!!! Dodając gazu obroty idą w górę ale "niunia" nie przyspiesza Na każdym biegu tak samo reaguje, a do tego po wrzuceniu obojętnie jakiego biegu na postoju i puszczeniu pedału sprzęgła, auto (zamiast szarpnąć i zgasnąć) toczy się pomału! Tak jakby cały czas było na pól sprzęgle ! Nasłuchałem się już że pewnie to tarcza sprzęgłowa, potem że docisk, jakieś koło dwu masowe (czy jakieś takie ;p), ale najszybciej uwierzę w to co Wy mi napiszecie. Przeglądając forum mam wrażenie że znacie każdą śrubkę na pamięć Macie jakieś pomysły co "niuni" dolega?
    P.S. Wyczytałem gdzieś że skoro trzyma mi go na pól sprzęgle to nie koniecznie oznacza koniec sprzęgła, bo podobno jeśli mój poprzednik coś tam robił to po jakimś czasie lubi się zapowietrzyć zasprzęglik, rozsprzęglik czy coś tam (wiecie co mam na myśli pewnie). Czy ktoś kto się nie zna i ma brata który również się nie zna, może sprawdzić domowymi sposobami czy coś się zapowietrzyło, czy nie ma to sensu i znów trzeba kasę wydać na opinie mechanika?
    Pozdrawiam

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Z tego co piszesz wynika ze oczekujesz diagnozy przez internet. Niestety tak sie nie da. Tak przez neta to mozemy jedynie zasugerowac, podejzewac lub wyeliminowac bzdurne teorie. Np. to ze szarpie przy 80km/h przez wahacz to mizerna wymowka. Moze pukac, stukac ale zeby trzepalo autem? Nie slyszalem o tym. Bardziej moze za to odpowiadac drazek ale ja bym zaczal od wywazenia kol. Jezeli drazek to na podniesionym aucie wyczujesz luz na kole. Jak nie to nie drazek. Moze gosc trzepna w kraweznik i masz kwadratowe kolo. Jezeli chodzi o sprzeglo to faktycznie problem ze sprzeglem moze byc spowodowany wysprzeglikiem i ukladem hydraulicznym a niekoniecznie samym sprzeglem. Moze wysprzeglik albo pompa przepuszczac lub byc zapowietrzona. Najpierw to a dopiero potem kupowanie i wymiana. Reasumujac sprawa jest na tyle zlozona ze konkretnej diagnozy przez internet nikt nie da. To nie problem z zarowka. Na wstepie podaj skad jestes to moze ktos bedze mial blisko zeby podjechac albo poda zaufany warsztat.
    Ostatnio edytowane przez marek230482 ; 04-05-2011 o 13:41

Podobne wątki

  1. problem ze sprzęgłem
    Utworzone przez puszuszek w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-11-2013, 14:39
  2. [146] Problem ze sprzęgłem.
    Utworzone przez ecu w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-10-2012, 19:01
  3. problem ze sprzęgłem
    Utworzone przez beziorek w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 31-03-2012, 18:14
  4. Problem ze sprzęgłem
    Utworzone przez xCinek w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-05-2011, 16:42
  5. problem ze sprzęgłem
    Utworzone przez kubat w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-08-2009, 12:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory