Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Temat: [156] SW 1.6 Słabo sie wkreca na obroty

  1. #1
    under28
    Gość

    Domyślnie [156] SW 1.6 Słabo sie wkreca na obroty

    NO juz moge jezdzic swoim cudem, wkonczu przerejestrowany , wszystko pozmieniane itp itd. teraza tylko mam takie spostrzezenia :

    1. mam wrazenie ze słabo sie wkreca na obroty , silnik mu warczy niby jest juz 5000 obrotów a on nie ma sily go ciagnoc ( tak naprawde to nie moje uwagi tylko kolegi, on jezdzic bravo gt z 99 , to jakby nie patrzyl usportowione auto i moze ma takie mylne wrazenie,powiedział ze sie słabo wkreca na obroty)

    2. Jak jade i np musze stanac na swiatłach to jka zatrzymam samochod to obroty spadaja do 600 potem wracaja na 900 i juz tak zostaje, nie wiecie co to moze byc? Jak bylem wczoraj go podpiac pod komputer to koles powiedzial ze to dlatego ze mieszanka za słaba ,mam zatankowane do pelna bp 95, wiec zeby sie przekonac czy to prawda musze najpierw wyjezdzic to i wlac 98 ale uwazacie ze to mozliwe by tak sie dzialo włascie od mieszanki?

    Ps. Jestem laikem

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    i tylko tyle informacji z komputera.
    Jeśli mieszanka uboga to jest jakiś powód tego a nie paliwo.
    I naprawdę nie ma żadnego błędu, a jakie parametry adaptacyjne, średnio i długo-terminowe , zawsze jest z tym problem.

  3. #3
    under28
    Gość

    Domyślnie

    powiem tak , na komputerze byl wczoraj moj tata nie ja (niestety pracuje i nie mam czasu by osobiscie jechac) i powiedzial mu koles ze jest wszystko dobrze i zeby lac 98 bo mieszanka za uboga to tyle co wiem

  4. #4
    ViP Rowerzysta Avatar piotr_alex
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Ciechanów/NDM
    Auto
    Crosswagon 2005r & 159 1.9JTD 16V 2008r
    Postów
    385

    Domyślnie

    Byłeś pewnie u Radka z Pęchcina a on lubi paplać takie głupoty paliwo nie ma nic tu do rzeczy , ja stawiam na sondę lambda.

  5. #5
    under28
    Gość

    Domyślnie

    Chyba tak ale na 100% pewien nie jestem a moze bysmy sie ugadali sie dzis to bys wsiadł przejechal sie zobaczyl co tam moze mu byc? jak masz czas oczywiscie

  6. #6
    pitt24
    Gość

    Domyślnie Re: SW 1.6 Słabo sie wkreca na obroty

    z tym skladem mieszanki to jakas dziwna historia,
    sondy lambda mozesz sobie sprawdzic sam o ile dysponujesz volto/omo mierzem, koledzy gdzies tu na forum podawali przepis na wykonanie takowej operacji.
    Komputer nic nie wykazał? Przepustnica czysta?
    W jakim stanie jest katalizator? znam przypadki, ze auto nie "ciagnelo" w gornym zakresie przez zapchany kat.

    powodzenia!

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kubacik
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jest 156 JTD 16 V SW i 2.5 V6 SW była Berlina 156 2.5 V6
    Postów
    235

    Domyślnie

    witam
    u mnie byo podobnie do 5500 obr jako sié dokrécala a potem jak przy odciéciu . koniec. w ciágu kilku dni doszo do tego ze 4500 obr to byl max . jak sié okazalo padla przeplywka , ale nie sama tylko nieszczelny byl dolot i ciágnela powietrze poza filtrem.
    pozdro

  8. #8
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    kurde tak czytam i mi też coś gorzej ciągnie powyżej 4000-5000 obrotów... no ale to przy prędkości powyżej 140km/h więc może tak już musi być

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kubacik
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jest 156 JTD 16 V SW i 2.5 V6 SW była Berlina 156 2.5 V6
    Postów
    235

    Domyślnie

    Cytat Napisał provokator
    kurde tak czytam i mi też coś gorzej ciągnie powyżej 4000-5000 obrotów... no ale to przy prędkości powyżej 140km/h więc może tak już musi być
    guzik musi . od 4000 obr to dopiero zaczyna ciągnąć jak trzeba . więc jak coś musi to ciągnąć jak rakieta od 4 tys. na wszystkich biegach i wiadomomo ,że im wyższy bieg to ciągnięcie mniej wyraźnej , ale od 4,5 tys. zaczyna się moc i ten moment jest wyczuwalny na każdym biegu . Ja już po wymianie przepływki i problem z głowy . Znow ciągnie .
    pozdrawiam

  10. #10
    under28
    Gość

    Domyślnie

    No ja mam chyba to co kolega Kubacik bo dzis tam sobie troche pojezdzilem i on tak ma na 1 i 2 biegu ze "ciagne" go do 3000 tys obrotów potemod 3000 do 5500 takby nic nie przyspieszal choc silnik pracuje szybciej ( słychac ) potem jest tak jakby wogole odcieto mu paliwo na sekunde i szarpniecie ... jaki jest koszt takiej naprawy i jak mozna sprawdzic czy to napewno to ? Kurde normlanie az posmutnialem

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-03-2015, 21:19
  2. Problem,nie wkreca sie na obroty
    Utworzone przez tomyy w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-01-2013, 22:33
  3. nie wkreca sie dobrze w obroty
    Utworzone przez daniel675 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 17:15
  4. Po odpaleniu chwilowo nie wkreca sie na obroty 1.9 jtd 8v
    Utworzone przez cichy83 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-12-2011, 20:12
  5. Nie wkreca sie na obroty!! HELP ME!! :( AR 33 1.4
    Utworzone przez _zagiel_ w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-01-2007, 19:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory