Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Temat: Alfa 166 z silnikiem V6 - potrzebne opinie/porady,itp

  1. #1
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie Alfa 166 z silnikiem V6 - potrzebne opinie/porady,itp

    Hej,

    Jako już kilkuletni użytkownik alf z silnikami jtd coraz bardziej nosze się z zamiarem kupna alfy z "prawdziwym" sercem, czyli z silnikiem V6, żadne inne mnie nie interesują.
    Niestety 166 z takimi motorami jeszcze nie jezdziłem, ale miałem w 156 na próbe 2.5v6 i powiem iż takiego silnika mi trzeba - stary, poczciwy i już z nie małym przelotem (ponad 200tkm), ale nadal rwiącym ochoczo do przodu, bez żadnych turbin, dwumas, dziwnych wtrysków i z zajebiaszczym gangiem silnika czyli to co kocury lubią najbardziej.

    Moje typy to:
    1. 156sw 2.5v6 - minimum 2002r. (najlepiej po pełnym lifcie do pełni szcześcia) - niestety nie realne na dzień dzisiejszy
    2. 166 2.5v6 - w grę wchodzą modele jedynie po lifcie. Tylko czy ten silnik nie będzie miał wiecej pracy przy masie 166 w stosunku do 156?
    3. 166 3.0v6 - tylko pełen lift
    4. 166 3.2v6 - interesuje mnie najbardziej, ale czy jest sens szukać 3.2 zamiast 3.0? Czy w ogóle warto?

    Wiadomo. Na rynku zadbanych 156 jak i 166 z tym silnikiem jest jak na lekarstwo. Mnie interesują jedynie wersje co najmniej w dobrym stanie, zadbane, uszanowene i nie od turasów, czy podobnych handlarzy.

    Miałbym kilka pytań dla posiadaczy 156/166 z owymi silnikami:
    1. jaka max. butla wchodzi w koło zapasowe 156/166?
    2. Intersuje mnie najlepsza jakościowo instalacja dla tych silników. Jaki może być przybliżony koszt konkretnej instalacji, a nie takiej na 2 lata jeżdzenia....
    3. Jak plasują się średnie spalania przy manualnej skrzyni biegów?
    4. Coś co mnie ciekawi najbardziej to rozrząd. Jak jest z jego wymianą w przypadku tych silników V6? Tzn. jak często, jakie koszta i czy trzeba opuszczać silnik do jego wymiany? Czy trzeba mieć blokady?
    5. Jakie ma słabe punkty - chodzi mi o silnik i jego osprzęt?

    niestety nie mam żadnego znajomego cco by posiadał taki silnik w swej alfie. Miałbym jednak prośbe dla użytkowników alf z mego regionu (jeżeli tacy są) o możliwość przejażdżki i pogawędki.
    za wszelaką pomoc dziekuje.

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    bez żadnych turbin, dwumas
    V6 ma dwumas


    Cytat Napisał majster Zobacz post
    1. 156sw 2.5v6 - minimum 2002r. (najlepiej po pełnym lifcie do pełni szcześcia) - niestety nie realne na dzień dzisiejszy
    Trudne do zdobycia


    Cytat Napisał majster Zobacz post
    2. 166 2.5v6 - w grę wchodzą modele jedynie po lifcie. Tylko czy ten silnik nie będzie miał wiecej pracy przy masie 166 w stosunku do 156?
    Tak, jeżeli szukasz wrażeń i osiągów to będzie mało w 166


    Cytat Napisał majster Zobacz post
    3. 166 3.0v6 - tylko pełen lift
    Czyli tylko automat ZF4HP20


    Cytat Napisał majster Zobacz post
    4. 166 3.2v6 - interesuje mnie najbardziej, ale czy jest sens szukać 3.2 zamiast 3.0? Czy w ogóle warto?
    Warto. J.W.
    Dopiero 240KM nieźle rwie choć jeżeli chodzi o sprint to i tak 156 V6 będzie lepsza. Niestety 166 jest ciężka.


    Cytat Napisał majster Zobacz post
    1. jaka max. butla wchodzi w koło zapasowe 156/166?
    W 166 jeżeli dopuszczasz lekko podniesiony dywanik (o ~2cm) to wejdzie taka 50-55l gazu (butla jest większa - chyba 60-65l).


    Cytat Napisał majster Zobacz post
    2. Intersuje mnie najlepsza jakościowo instalacja dla tych silników. Jaki może być przybliżony koszt konkretnej instalacji, a nie takiej na 2 lata jeżdzenia....
    To zależy od wielu czynników. Kto, jak zakłada i gdzie. Ale musisz się liczyć z kwotą ~4-5tys i to jeszcze nie jest najlepsza.


    Cytat Napisał majster Zobacz post
    3. Jak plasują się średnie spalania przy manualnej skrzyni biegów?
    Najbardziej denerwują mnie takie pytania. Skoro chcesz mieć V6, szukasz najdroższej instalacji to po co Ci wiedzieć ile pali????? Poczytaj sobie o tym było miliony raz i wałkuje się w co drugim temacie w dziale 166. Jakieś 13-16 trasa 20 i wyżej miasto (gaz).


    Cytat Napisał majster Zobacz post
    4. Coś co mnie ciekawi najbardziej to rozrząd. Jak jest z jego wymianą w przypadku tych silników V6? Tzn. jak często, jakie koszta i czy trzeba opuszczać silnik do jego wymiany? Czy trzeba mieć blokady?
    Jak wszystkie na pasku. Bezpiecznie co 60tys. Niektórzy dopuszczają 80 (ja tego nie sprawdzałem) a desperaci więcej rozrząd wymienia się łatwo (choć to nie punto) bez większy przeszkód. Blokady niezbędne.


    Cytat Napisał majster Zobacz post
    5. Jakie ma słabe punkty - chodzi mi o silnik i jego osprzęt?
    Wolnossące V6 chyba żadnych. To dość pancerne jednostki.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    Aaaaaaaaammmmmeeeeeeennnn!


    Ps. Temat powinien zostać właśnie zamknięty bo wszystko zostało powiedziane


    Sent from my iPhone 4S using Tapatalk by redek83
    STOP CIOTOM DROGOWYM
    Było>> 166 2.4 JTD '99 >> GT 1.9 JTD '05 >> Jaguar X-Type 2.5 '03 >> Laguna 2 FL 1.9 DCI '05>>
    Jest>> Passat B6 2.0 TSI 200KM '07 ver. USA

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał redek83 Zobacz post
    V6 ma dwumas
    Tylko dodam że w 166-tce, w mniejszej siostrze zwykły zamach.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar deka07
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Sanok/Gdańsk
    Auto
    Była Alfa Romeo 166 2,5 V6 Sportronic, 166 2,5 V6 Progression, Jest Alfa Romeo 159 JTDm 120 KM
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Tak, jeżeli szukasz wrażeń i osiągów to będzie mało w 166
    Jeżdżę 2,5 V6 i miałem okazję jechać 3,0 V6 - mogę śmiało stwierdzić, że jest różnica, ale bez przesady...

  6. #6
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Tylko dodam że w 166-tce, w mniejszej siostrze zwykły zamach.
    Czyli każda jednostka v6 montowana w 166 ma koło zamachowe dwumasowe? Czy w przypadku jego zużycia jest możliwa jego wymiana na zwykłe jednomasowe? W sumie to dziwię sie po co ten wynalazek w v6

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Cytat Napisał majster Zobacz post
    3. 166 3.0v6 - tylko pełen lift
    Czyli tylko automat ZF4HP20
    Dziwne, albowiem widziałem wiele 166 z motorem 3.0 jak i ostatnio 2 sztuki 3.2 z manualną skrzynią? Więc co jest?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Najbardziej denerwują mnie takie pytania. Skoro chcesz mieć V6, szukasz najdroższej instalacji to po co Ci wiedzieć ile pali????? Poczytaj sobie o tym było miliony raz i wałkuje się w co drugim temacie w dziale 166. Jakieś 13-16 trasa 20 i wyżej miasto (gaz).
    Źle to zrozumiałeś, bo pytałem pod kontem samej skrzyni i czy np. na manualnej (którą bym bardziej preferował), pali mniej, dużo mniej. W moim przypadku miała by to być jazda 50/50, ale bardziej wole się pobawić "drążkiem" niż czekać aż automat zmieni bieg, choć z drugiej strony ta wygoda? Ciężka decyzja.
    Z drugiej strony jak prezentuje się żywotność skrzyni automatycznej w stosunku do ręcznej?

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post


    Dziwne, albowiem widziałem wiele 166 z motorem 3.0 jak i ostatnio 2 sztuki 3.2 z manualną skrzynią? Więc co jest?

    - - - Updated - - -



    Źle to zrozumiałeś, bo pytałem pod kontem samej skrzyni i czy np. na manualnej (którą bym bardziej preferował), pali mniej, dużo mniej. W moim przypadku miała by to być jazda 50/50, ale bardziej wole się pobawić "drążkiem" niż czekać aż automat zmieni bieg, choć z drugiej strony ta wygoda? Ciężka decyzja.
    Z drugiej strony jak prezentuje się żywotność skrzyni automatycznej w stosunku do ręcznej?

    Polecam temat, wyjaśni Ci wiele a oszczędzi pytań - http://www.forum.alfaholicy.org/showthread.php?t=33249

    166 FL (!) 3.0 V6 to automat wiec napewno widziałeś w maualu? O.o

    Skrzynie automatyczne ze 166 mają żywotność porównywalną z manualem.



    Sent from my iPhone 4S using Tapatalk by redek83
    STOP CIOTOM DROGOWYM
    Było>> 166 2.4 JTD '99 >> GT 1.9 JTD '05 >> Jaguar X-Type 2.5 '03 >> Laguna 2 FL 1.9 DCI '05>>
    Jest>> Passat B6 2.0 TSI 200KM '07 ver. USA

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    Czyli każda jednostka v6 montowana w 166 ma koło zamachowe dwumasowe? Czy w przypadku jego zużycia jest możliwa jego wymiana na zwykłe jednomasowe? W sumie to dziwię sie po co ten wynalazek w v6
    Można, jest nawet ktoś na forum. Ale czemu się spinasz? Jeszcze nie słyszałem żeby ktoś musiał wymieniać dwumas w 166. Ja przy poprzedniej zmieniałem sprzęgło a dwumas był idealny. Co potwierdzi obecny właściciel, który już też natrzaskał kawał km.


    Cytat Napisał majster Zobacz post
    Dziwne, albowiem widziałem wiele 166 z motorem 3.0 jak i ostatnio 2 sztuki 3.2 z manualną skrzynią? Więc co jest?
    Nie ma takiej opcji. Źle patrzyłeś albo akurat trafiłeś na jakąś rzeźbę. Po lifcie występowały tylko 3,0 z automatem. 2,5 i 3,2 z manualem (tylko).

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    Źle to zrozumiałeś, bo pytałem pod kontem samej skrzyni i czy np. na manualnej (którą bym bardziej preferował), pali mniej, dużo mniej. W moim przypadku miała by to być jazda 50/50, ale bardziej wole się pobawić "drążkiem" niż czekać aż automat zmieni bieg, choć z drugiej strony ta wygoda? Ciężka decyzja.
    Z drugiej strony jak prezentuje się żywotność skrzyni automatycznej w stosunku do ręcznej?
    Musisz się przejechać i ocenić. Nikt Ci tu nie doradzi.
    Jak przedmówca napisał ZF jest bardzo trwały. Co oczywiście nie oznacza że jest niezniszczalny.

  9. #9
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Pytanie do znawców 166.
    Kusi mnie taka 166 po pełnym lifcie 2.4jtd 150 lub 175km(2004r.) tylko siedzą w niej przeważnie automatyczne skrzynie biegów. Mam Pytanie odnośnie samej skrzyni. Czy jest różnica między starszą skrzynią z 166 przed liftem, a nowszym modelem który ma już 5 biegową skrzynie? Która jest bardziej trwała?

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Oczywiście mówimy o JTD. Ponieważ po lifcie w V6 nadal była ta sama skrzynia.
    Różnica jest diametralna. W V6 jest niemiecki ZF czetrobiegowy. Bardzo udana konstrukcja. W jtd po FL siedzi japoński "ansin". Też bardzo solidna konstrukcja. Oczywiście niektórzy twierdzą, że trochę mniej, że dziwnie przerzuca biegi itp. Jednak uważam że to subiektywne odczucia. Generalnie skrzynia jest chwalona. Zwłaszcza ta do alfy. Ponieważ była też montowana w innych autach. Słyszałem że gdzie indziej trafiały się "typowe" usterki. W alfie takich problemów nie ma. Krótko mówiąc można brać spokojnie. Jeżeli coś się stanie to może być co najwyżej zajechany egzemplarz.

Podobne wątki

  1. porady ;) potrzebne porady ;P
    Utworzone przez chao0 w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-02-2014, 18:24
  2. Alfa 166 z silnikiem V6 - potrzebne opinie/porady,itp
    Utworzone przez majster w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 12-10-2013, 18:21
  3. Alfa Romeo 147 1.9 MULTIJET opinie!!!pilnie potrzebne
    Utworzone przez rprzemekr w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-11-2011, 12:39
  4. Potrzebne porady, chcę kupić alfę 156 lub 147
    Utworzone przez matezoma w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-08-2011, 10:17
  5. [145] JTD - opinie, porady
    Utworzone przez czart79 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-04-2011, 03:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory