Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: Alfa 166 - modyfikacja audio.

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Bart Shelby
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo 166 | 1999 | 2.0 T.S + LPG | Manual + 166 | 2000 | 2.5 V6 | Man
    Postów
    85

    Domyślnie Alfa 166 - modyfikacja audio.

    Witam Was serdecznie !

    Jak pewnie większość z Was wie, to w naszych 166 bez DSP dźwięk audio jak na taką klasę samochodu nie jest za ciekawy. Głowna przyczyna leży w jednostce sterującej ICS, która niestety jest zintegrowana z panelem klimatyzacji oraz komputerem. Niestety ponieważ nie możemy sobie tego wymienić, jedyne co można to zabudować dodatkową jednostke w innej lokalizacji.

    Na to miejsce przeznaczyłem schowek pasażera, jest w nim mało miejsca i bez odkręcenia górnej osłony nie ma szans by radio się zmieściło. Niestety wraz z wymontowaniem tej osłony, wymontowywujemy przycisk otwierania bagażnika. Osobiście dla mnie to nie jest problem, bo sobie przeciągnę wtyczkę i zamontuje obok przycisku otwierania wlewu paliwa.
    Po zdemontowaniu tej osłony radio się mieści bez problemów, dodatkowo zamontowałem w schowku kieszeń także radio trzyma się stabilnie.

    Zapomniałem wspomnieć, że osłonka również powoduje, że schowek się otwiera do pewnego momentu, wymontowując go, schowek się otwiera szerzej i widać wszystkie kable. Na to jest sposób! Po prostu można zamontować linkę do kieszeni radia od góry i przymocować ją gdzieś u góry i naciągnąć. Stworzy to dystans, tak że schowek będzie się otwierał na taką szerokość jaką sobie ustaliliśmy. U mnie jest tak że tylko widać panel radio, więc jest estetycznie.

    Po tych zabiegach schowek się zamyka i wszystko jest pięknie schowane !

    Co do radia to wybrałem Clarion'a CZ302E. Dlaczego akurat ta marka i ten model ?

    Clarion na rynku stoi od wielu wielu lat, dodatkowo firma ta głównie zajmuję się tematem audio, znają się na tym i robią to dobrze. Clarion ma bardzo dobrą jakość dźwięku w porównaniu do Pioneera, którego dźwięk jest delikatnie spłaszczony. Clarion i Alpinie to są najlepsze jednostki, wybrałem Clariona ponieważ jest tańszy niż sprzęt Alpine. Za ten model zapłaciłem 600 zł. Są tańsze i Clariony i Alpine ale zależało mi na tym by mieć sprzęt, który można potem "rzeżbić" z tym radiem się da, posiada 2 wyjścia RCA, do zamontowanie wzmacniaczy. Posiada zaawansowany korektor graficzny, można regulować częstotliwości. I wiele innych jak dla mnie bardzo ważnych ustawień.

    Na niebiesko.

    Radio zostało wyposażone w odbiornik Bluetooth, co pozwala na strumieniowanie przesyłanie danych z naszych urządzeń. Danych czyli po prostu MUZYKI oraz rozmów telefonicznych. Większość z nas posiada telefon, w którym jest Bluetooth. Radio łączy się i odtwarza muzykę z naszego telefonu, gdy ktoś do nas zadzwoni, możemy odebrać i swobodnie rozmawiać. Uważam, że jest to świetne rozwiązanie, ponieważ nie musimy zmieniać piosenek czy regulować głośność przy radiu, wystarczy nam telefon ułożony w wygodnym miejscu np. na popielniczce.

    Radio posiada wejśćie AUX oraz USB no i oczywiście CD. Także wszystko na miejscu.

    Montaż.

    W sprawnych rękach to kwestia 15 minut, w moich wyszło 1,5 h. Z tym, że montując to, od razu się uczyłem.

    To radio posiada inną kostkę niż nasze ICSy, ale bez obaw w zestawie dostajemy przejściówkę, radia BLAUPUNKT posiadają takie same kostki jak nasze ICS ale niezbędna jest przedłużka, która kosztuje 10 zl.

    Musimy też pamiętać o tym że należy dodać czerwony kabelek z napięciem do kostki ISO tej od ICS ponieważ potrzebujemy prądu, ja wziąłem od zapalniczki. Przekładamy kable przez schowek i podpinamy radio i wszystko gra, wszystko musi grać i działać chyba, że coś zostało zrobione nie tak jak to opisuje.

    Jak to gra ?

    Nie ma żadnego porównania do ICS, jakość dźwięku pomimo starych głośników jest o niebo lepsza, nawet jest głębia dźwięku. Radio nie charczy, wydaje czysty nieskazitelny dźwięk.

    Lecz jak dla mnie to za mało, najważniejsza rzecz jest już zrobiona ale niedługo trzeba zrobić kolejną ważną, wygłuszyć drzwi oraz zamontować porządne głośnik, mam na myśli FOCAL lub HELIX. Nie żadne Hertz czy JBL, owszem są tanie ale słuchałem i one się równią. Hertza polecam do osób lubiących techno i w ogóle muzykę zwaną przez mojego tatę "ŁUBUDUBU".

    Także :

    - Wygłuszenie
    - Głośniki na początku przód
    - Budowa głośnika niskotonowego w bagażniku pod tylną półką jak ma to miejsce w BMW 7 chyba E65. Tak by nie było nic widać. Oczywiście w to miejsce ląduje wzmacniacz dwu kanałowy.
    - Na samym końcu wzmacniacz 4 kanałowy oraz zwrotnice PORZĄDNE na przód.

    Wszystko nastąpi w swoim czasie, bo pieniądze z nieba nie lecą.

    Dla zainteresowanych mogę wrzucić zdjęcia jak to radio wygląda od środka.

    Dwa zdjęcia jak to ogólnie wygląda i lecę bo jutro matura z angielskiego.

    Pozdrawiam !

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0284-Edit.jpg
Wyświetleń:	370
Rozmiar:	83.9 KB
ID:	95975 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0287-Edit.jpg
Wyświetleń:	650
Rozmiar:	60.3 KB
ID:	95976

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Zabieg może nie do końca w moim guście ale w miarę zgrabnie. Najbardziej mnie nurtują dwie sprawy.
    1. Czy na stałe "wkleiłeś" ten telefon??
    2. Jak rozmawiasz? Wiadomo że dźwięk leci w głośnikach ale mikrofon masz z metr od gęby więc jakość rozmowy będzie mierna. Albo żadna.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Bart Shelby
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo 166 | 1999 | 2.0 T.S + LPG | Manual + 166 | 2000 | 2.5 V6 | Man
    Postów
    85

    Domyślnie

    Niestety nic innego się nie dało zrobić jak tylko dokupić inne radio.

    1. Telefon nie jest tam na stałe, położyłem go tylko. Wystarczy taka mata anty poślizgowa odpowiednio wycięta.
    2. Póki co się drę w kierunku telefonu ale w radiu jest wejście MIC z tyłu, wystarczy poszukać zwykłego mini mikrofonu i przymocować go w bliższej lokalizacji, np. jak to się robi w panelu przeciwłonecznym. Osobiscie zamontuje mikrofon w miejscu oryginalnego

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bart Shelby Zobacz post
    2. Póki co się drę w kierunku telefonu ale w radiu jest wejście MIC z tyłu, wystarczy poszukać zwykłego mini mikrofonu i przymocować go w bliższej lokalizacji, np. jak to się robi w panelu przeciwłonecznym. Osobiscie zamontuje mikrofon w miejscu oryginalnego
    Obawiam się że to nie zadziała w przypadku rozmowy telefonicznej. Telefon "nie umie" wykorzystywać mikrofonu zewnętrznego po protokole bluetooth. Jeszcze byłby cień szansy gdybyś sparował jako zestaw głośnomówiący ale niestety takiej funkcji pewnie nie ma radio. I koło się zamyka.



    Cytat Napisał Bart Shelby Zobacz post
    Niestety nic innego się nie dało zrobić jak tylko dokupić inne radio.
    eeetam. Da się

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Bart Shelby
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo 166 | 1999 | 2.0 T.S + LPG | Manual + 166 | 2000 | 2.5 V6 | Man
    Postów
    85

    Domyślnie

    Obawiam się że to nie zadziała w przypadku rozmowy telefonicznej. Telefon "nie umie" wykorzystywać mikrofonu zewnętrznego po protokole bluetooth. Jeszcze byłby cień szansy gdybyś sparował jako zestaw głośnomówiący ale niestety takiej funkcji pewnie nie ma radio. I koło się zamyka.
    Telefon oczywiście jest sparowany jako zestaw bluetooth, radio ma wbudowanego Parrota, także nie ma z tym najmniejszego problemu, w dodatku po to jest wejście MIC w tym radiu, na właśnie ten mikrofon.

    eeetam. Da się
    chętnie dowiem się co zrobić by sygnał, który wychodzi z ICS'a był taki jak przez tego Clariona a może i nawet lepszy

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bart Shelby Zobacz post
    Telefon oczywiście jest sparowany jako zestaw bluetooth, radio ma wbudowanego Parrota, także nie ma z tym najmniejszego problemu, w dodatku po to jest wejście MIC w tym radiu, na właśnie ten mikrofon.
    To faktycznie dobre. A ile radio kosztowało?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Bart Shelby Zobacz post
    chętnie dowiem się co zrobić by sygnał, który wychodzi z ICS'a był taki jak przez tego Clariona a może i nawet lepszy
    Fabryczne DSP

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Bart Shelby
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo 166 | 1999 | 2.0 T.S + LPG | Manual + 166 | 2000 | 2.5 V6 | Man
    Postów
    85

    Domyślnie

    Radio kosztowało mnie równe 600 zl, ale radio z bluetooth można kupić juz za nawet 180 zl, nie mówie tu oczywiście o jakości

    tutaj taki przyklad http://allegro.pl/radio-cd-mp3-sd-us...221629996.html


    Fabryczne DSP
    Myśłałem o tym, ale ICS jest wszedzie taki sam, jedyne co to ten procesor dźwięku ubarwia całość, uważam, że gdyby np mój Clarion miał DSP to jakość dźwieku byłaby równie i lepsza niż w oryginalym HAESie. Dlatego jak fundusze pozwolą to zakupię wzmacniacz z procesorem, albo i sam procesor. Mam zamiar zrobić całość do 3 miesięcy, chyba, że będą jakieś problemy inne z Alfą. Jak skończę to wpadnę na zlot i przedstawię efekt mojej pracy

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    To przyjedź, przyjedź.
    Ja właśnie pracuję nad audio z wykorzystaniem (i przerobieniem) fabrycznego procesora dźwięku. Ale chyba do zlotu nie zdążę.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Bart Shelby
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo 166 | 1999 | 2.0 T.S + LPG | Manual + 166 | 2000 | 2.5 V6 | Man
    Postów
    85

    Domyślnie

    To życzę powodzenia, bo na pewno nie będzie to ani łatwe ani tanie

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Łatwe nie ale taniej na pewno. Potrzebujesz procesor DSP i trochę kabli. Koszty śmieszne. 600zł to ja nie osiągnę nawet z dziesięcioma nowymi głośnikami choć oczywiście kwestia marki
    plusem Twojego rozwiązania (choć już nie Ty pierwszy tak zrobiłeś) to prostota. Kupujesz jedno radyjko i masz wszystko. Nawet telefon bluetooth. Ja będę musiał montować dodatkowy moduł.
    Ostatnio edytowane przez marek230482 ; 16-05-2013 o 23:01

Podobne wątki

  1. Modyfikacja 3.0 V6 TB
    Utworzone przez longman87 w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 06-01-2015, 14:24
  2. [159] Alfa 159 audio
    Utworzone przez Kat w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-08-2012, 21:41
  3. ALFA ROMEO 166 2.5 V6 24V problem z audio
    Utworzone przez ciemna_strefa w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-03-2012, 16:26
  4. Car-Audio Alfa 156?
    Utworzone przez tamo11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-01-2011, 17:30
  5. Proste Tanie Car Audio alfa 156
    Utworzone przez rafalvergil w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-12-2010, 19:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory