Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Alfa 156 - tanie radio

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie Alfa 156 - tanie radio

    Koleżanki i Koledzy,

    trochę głupio mi pisać w dziale "Car Audio" prosząc o pomoc w doborze sprzętu, który koło "car audio" nawet nie stał, ale lepszego działu chyba tutaj nie znajdę Do rzeczy: zaczynam się rozglądać za tanim radiem do mojej Alfy 156.
    Mój budżet to 200zł - myślę, że mogę go lekko nagiąć, ale tylko jeśli faktycznie coś to da. Wiem, wiem, za 200zł niczego porządnego się nie kupi, ale też cudów nie oczekuję. Głośniki mam standardowe i ich wymieniać nie będę, wygłuszenia nie ma i nie będzie (przynajmniej póki co). Wymagania nie są wysokie, ciężko je nawet do końca zwerbalizować, ale spróbuję:

    1. Ma grać możliwie najlepiej jak na swoją cenę
    2. Nie chcę krzykliwych odtwarzaczy z miliardem wodotrysków na wyświetlaczach, których nie powstydziłby się Seba w swoim Golfie - w Alfie to nie przystoi.
    3. Bardzo mile widziany (mogę z niego zrezygnować, ale raczej wolałbym mieć) jest Bluetooth pozwalający zrobić z odtwarzacza zestaw głośnomówiący
    4. Jeśli się da, to fajnie by było, gdyby odtwarzał format FLAC (choć czy przy seryjnych głośnikach usłyszę różnicę?) i płyty CD - z obu tych rzeczy mogę zrezygnować, ale na pewno będą miłym dodatkiem.
    5. RDS to chyba oczywistość nawet w tym przedziale cenowym
    6. Bardzo bym chciał, aby odtwarzacz obsługiwał foldery na karcie pamięci/pendrive (ale to chyba też standard?)

    Nie jestem audiofilem. Może słoń na ucho mi nie nadepnął (choć świetnego słuchu nie mam, oj bynajmniej ), ale taki mam budżet i tego nie przeskoczę, niestety...

    Ze swojej strony znalazłem kilka sprzętów, które potencjalnie mogłyby mnie zadowolić:

    1. Blow AVH-8686 - może wykażę się teraz skrajną ignorancją, ale o tej firmie nie wiem absolutnie nic, dziś się z nią spotkałem po raz pierwszy Wygląda to nie najgorzej, ma bluetooth. Ma też pilota, którego zastosowania ni cholery nie pojmuję w aucie (chyba, że dzieciaki z tyłu mają frajdę i wkurzają rodziców )
    2. Pioneer MVH-180UB lub Pioneer MVH-180UBG, ewentualnie MVH-190UB/UBG (jaka jest różnica??) - Nadal brak CD, ale odtwarza FLACi, Pioneer raczej wydaje się dobrą firmą (choć tu mówimy o low endowych produktach)... Podoba mi się czarny wyświetlacz, a czerwone podświetlenie przycisków ładnie by mogło pasować do pomarańczowego podświetlenia w mojej Alfie. Brak BT, ale za to kilka technologii typu HPF, LPF i innych, nic mi nie mówiących skrótów (wersja UBG ma ich o kilka więcej)
    3. Blaupunkt Tokyo 110 - no cóż, nie ma właściwie nic, bardzo prosty odtwarzacz, ale może właśnie to czyni go potencjalnie najlepiej grającym w tym przedziale cenowym? Blaupunkt to Blaupunkt (choć znów, low end), więc może poszli w dźwięk zamiast ładować dziwne technologie?? Wygląd jak najbardziej OK

    To są tylko wyniki moich dzisiejszych poszukiwań - próbowałem się sam zorientować w temacie, niestety częściowo poległem... Dlatego też zwracam się do Was z prośbą o pomoc - czy któryś z ww. sprzętów jest wart uwagi? Jakie jeszcze powinienem wziąć pod uwagę, jaki Wy byście polecili? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmax88 Zobacz post
    Koleżanki i Koledzy,

    trochę głupio mi pisać w dziale "Car Audio" prosząc o pomoc w doborze sprzętu, który koło "car audio" nawet nie stał, ale lepszego działu chyba tutaj nie znajdę [emoji14] Do rzeczy: zaczynam się rozglądać za tanim radiem do mojej Alfy 156.
    Mój budżet to 200zł - myślę, że mogę go lekko nagiąć, ale tylko jeśli faktycznie coś to da. Wiem, wiem, za 200zł niczego porządnego się nie kupi, ale też cudów nie oczekuję. Głośniki mam standardowe i ich wymieniać nie będę, wygłuszenia nie ma i nie będzie (przynajmniej póki co). Wymagania nie są wysokie, ciężko je nawet do końca zwerbalizować, ale spróbuję:

    1. Ma grać możliwie najlepiej jak na swoją cenę
    2. Nie chcę krzykliwych odtwarzaczy z miliardem wodotrysków na wyświetlaczach, których nie powstydziłby się Seba w swoim Golfie - w Alfie to nie przystoi.
    3. Bardzo mile widziany (mogę z niego zrezygnować, ale raczej wolałbym mieć) jest Bluetooth pozwalający zrobić z odtwarzacza zestaw głośnomówiący
    4. Jeśli się da, to fajnie by było, gdyby odtwarzał format FLAC (choć czy przy seryjnych głośnikach usłyszę różnicę?) i płyty CD - z obu tych rzeczy mogę zrezygnować, ale na pewno będą miłym dodatkiem.
    5. RDS to chyba oczywistość nawet w tym przedziale cenowym [emoji14]
    6. Bardzo bym chciał, aby odtwarzacz obsługiwał foldery na karcie pamięci/pendrive (ale to chyba też standard?)

    Nie jestem audiofilem. Może słoń na ucho mi nie nadepnął (choć świetnego słuchu nie mam, oj bynajmniej [emoji14] ), ale taki mam budżet i tego nie przeskoczę, niestety...

    Ze swojej strony znalazłem kilka sprzętów, które potencjalnie mogłyby mnie zadowolić:

    1. Blow AVH-8686 - może wykażę się teraz skrajną ignorancją, ale o tej firmie nie wiem absolutnie nic, dziś się z nią spotkałem po raz pierwszy [emoji14] Wygląda to nie najgorzej, ma bluetooth. Ma też pilota, którego zastosowania ni cholery nie pojmuję w aucie (chyba, że dzieciaki z tyłu mają frajdę i wkurzają rodziców [emoji14] )
    2. Pioneer MVH-180UB lub Pioneer MVH-180UBG, ewentualnie MVH-190UB/UBG (jaka jest różnica??) - Nadal brak CD, ale odtwarza FLACi, Pioneer raczej wydaje się dobrą firmą (choć tu mówimy o low endowych produktach)... Podoba mi się czarny wyświetlacz, a czerwone podświetlenie przycisków ładnie by mogło pasować do pomarańczowego podświetlenia w mojej Alfie. Brak BT, ale za to kilka technologii typu HPF, LPF i innych, nic mi nie mówiących skrótów [emoji14] (wersja UBG ma ich o kilka więcej)
    3. Blaupunkt Tokyo 110 - no cóż, nie ma właściwie nic, bardzo prosty odtwarzacz, ale może właśnie to czyni go potencjalnie najlepiej grającym w tym przedziale cenowym? Blaupunkt to Blaupunkt (choć znów, low end), więc może poszli w dźwięk zamiast ładować dziwne technologie?? Wygląd jak najbardziej OK

    To są tylko wyniki moich dzisiejszych poszukiwań - próbowałem się sam zorientować w temacie, niestety częściowo poległem... Dlatego też zwracam się do Was z prośbą o pomoc - czy któryś z ww. sprzętów jest wart uwagi? Jakie jeszcze powinienem wziąć pod uwagę, jaki Wy byście polecili? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

    Pozdrawiam
    Cześć co do tych radyjek to do 200 zl faktycznie szalu nie bedzie. Blaupunkta sobie odpuść to radio to tandeta nawet za te pieniądze. Niedawno byly w biedrze za 149zl polowa pewnie na gwaranje wróciła. Blow firma mi znana ale tego radia nie testowałem nie wiem jak gra z tym ze pewnie jak większość chinczykow w tej cenie czyli plasko, co nawet na seryjnych glosnikach uslyszysz. Faworyt to ten pionek w tej cenie co mozna go dostac to faworyt. Gra przyzwoicie jest markowy dobrze wyglada. Ja bym jeszxze poszukal jakiegoś taniego kenwooda.

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    Sam widziałem go dziś w biedronce, stąd też zainteresowanie tym modelem Czyli wg Ciebie któryś z tych Pioneerów byłby najlepszy? Spróbuję wyłapać różnice (szczególnie między wersjami 180 i 190).

    PS
    Czyżby Kolega również gustował w koniach napędzanych V8??

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    16

    Domyślnie

    Zdecydiwanie gustuje hehe no i tak ja bym wybral pioneerka

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    Ok, dziękuję za opinię

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    JVC z linii KD, tanie radia nowe za ok 220zł, w zupełności Ci wystarczą, chyba, że lepsze to używane za tę samą cenę z bluetooth, rds, 4x60w, mp3 i td..

    To będzie miało mp3,Flac, USB, 4x50W http://www.oleole.pl/radioodtwarzacz...edium=referral

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Zdecydowanie pioneer lub kenwood.
    Wybierz możliwości, nie funkcje. Rozbudowane filtry będą Ci nie potrzebne, skup się na blutootach, usb, i aux.
    CD też nie potrzebujesz, na pena zgrywasz co chcesz, sprawdź tylko czy odtwarza WAV (format płyty CD) i FLAC (format "darmowej" muzyki z neta- bezstratny)
    Przy standardowych głośnikach, braku wzmacniaczy i nie wygłuszonych drzwiach nic więcej nie jest potrzebne i nic więcej się nie przyda.
    Skrobnij co wybrałeś.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    Gdyby nie brak BT, na 100% bym brał któregoś z tych pioneerów. I w sumie chyba tak zrobię, tylko muszę wyłapać jakie są między nimi różnice (szczególnie między wersjami UB i UBG, a niestety nigdzie nie mogę ich znaleźć. O ile dla 180 coś tam jest (więcej filtrów chyba w UBG), ale dla 190 nie widzę nic...

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Dołóż 60 zł, weź DEH-1700UB i sprawę masz załatwioną.
    Ma wszystko co potrzebujesz i chcesz.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    Hmm to byłoby dokładanie 60zł do możliwości odtwarzania CD, które aż tak niezbędne mi nie jest, jak sam z resztą mówiłeś Gdyby miał BT, pewnie bym się zastanowił, ale że zestawu głośnomówiącego z niego nie zrobię, to raczej dokładać nie będę

    Edytka:
    Zdaje się, że między UB i UBG jedyna różnica to kolor podświetlenia G oznacza po prostu zielony

Podobne wątki

  1. Tanie radio (150-200 zł) ?
    Utworzone przez burton w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-09-2014, 18:04
  2. alfa 147 swiece nie za tanie ?
    Utworzone przez mateomateo w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-08-2012, 11:13
  3. Proste Tanie Car Audio alfa 156
    Utworzone przez rafalvergil w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-12-2010, 19:29
  4. Ceny Alfa Romeo 166 - tanie jak barszcz
    Utworzone przez ozzy w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 02-05-2008, 18:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory