Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 47

Temat: [147] Dobór car audio w 147

  1. #11
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    -------
    Auto
    ------------
    Postów
    201

    Domyślnie

    Largo,a nie myślisz nad subwooferem ,ale własnego projektu tak aby wkomponował się w całość i wyglądał jak seria.. Tak jak kolega z forum wheelerwasp02 tworzy w swojej Alfie.

  2. #12
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar largo
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa 147 1,9 jTD 2004r 154 KM (fabr 115KM)
    Postów
    491

    Domyślnie

    Maty i radio już do mnie jadą Niestety w Łodzi nie było żadnych fajnych używek, a wysyłkowo kupować używany sprzęt to jednak spore ryzyko - już kilka razy się przejechałem, że opis był mocno podkolorowany lub pomijał część kwestii. Moim zdaniem radio w zupełności mi wystarczy. Co do głośników to myślę o tych morelach, ale maximo 6.2. Moim zdaniem również wystarczą do moich wymagań. Przy aucie odpowiednio wygłuszonym i na dystansach powinno grać nieźle.
    Jeśli chodzi o sub to póki co nie mam w planach. Zresztą nie słucham muzyki, która wymaga wielkiego podbicia basów.

  3. #13
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Również polecam forum, które podał Krusz. Poczytaj sobie o Maximach szału nie robią w porównaniu do Tempo jest sporo gorzej. Ale w sumie widzę, ze i tak jesteś już zdecydowany no ale to twoja kasa. Gdybym Ci napisał za ile mi sie udało upolować cały zestaw pewnie byś się zdziwił, ze za o wiele gorszy musisz zapłacić więcej

  4. #14
    alfagt19jtd
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał largo Zobacz post
    Niestety w Łodzi nie było żadnych fajnych używek
    jak nie było jak były
    http://allegro.pl/clarion-drx960rz-2...265795440.html

    jak się poprawi pogoda i nie będzie lało zapraszam na odsłuch, sprawdzisz jak gra 13 letnie radio bez mp3, usb & bluetooth
    ...dodam że 13 lat temu kosztowało to 4299 PLNów
    kupiłbym to z aukcji ale mam już dwa

    Morel Maximo 6.2 czyli system dwudrożny ze zwrotnicą - pewnie że tak, dobry wybór
    rada - albo kup dwa komplety albo tylko przód i odłącz całkowicie tył, nie warto psuć brzmienia
    dobrych przednich głośników fabrycznym chłamem z tyłu

    sub - nie musi służyc do podbicia basów wyjaśnię jak podjedziesz na odsłuch

  5. #15
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar largo
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa 147 1,9 jTD 2004r 154 KM (fabr 115KM)
    Postów
    491

    Domyślnie

    Próbowałem upolować Morele tempo 6 na strefacaraudio.pl za 400 zł, ale niestety gość już je sprzedał :/ Na allegro trochę się niestety boję, bo to już jest loteria.
    Co do samego radyjka pisałem, że potrzebuję mp3 i usb, więc ten klarek odpada.

    Edit:
    Jakiej grubości dystanse z MDF kupować? 18 mm czy 30mm? Głębokość montażowa głośników 62-63mm.
    Ostatnio edytowane przez largo ; 28-05-2013 o 12:45

  6. #16
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Jak Ci się nie pali to ja bym szukał do skutku. Bez problemu idzie znaleźć Tempo nówki w przedziale 400-500zł wiem po sobie bo udało mi się wyrwać nowe nieużywane z gwarancją. Radio wyrwałem na allegro w stanie idealnym ze wszystkimi papierami. Radio mimo tego, ze ma 10 lat prawie nie było na nim śladów użytkowania, a sprzęt jak był nowy kosztował prawie 2000zł. Wzmacniacz to samo stan idealny brak tylko jednej śrubki do przykręcenia zasilania. Gość sprowadził auto z niemeic i miał wzmak w kartoniku oryginalnym w bagażniku auta, a ze się nie znał sprzedał na allegro. Cena sklepowa to nadal ponad 1200zł, a ja dałem śmieszną kase. Dlatego radze szukać po forach i allegro i skompletować sobie porządny sprzęt za małą kase niż od razu rzucać się na pierwsze lepsze głośniki i wzmak

    Dystanse 30mm powinny byc ok.

    Radyjko u mnie wygląda tak
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 28-05-2013 o 12:58

  7. #17
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar largo
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa 147 1,9 jTD 2004r 154 KM (fabr 115KM)
    Postów
    491

    Domyślnie

    Udało mi się upolować Morele Tempo 6 (NÓWKI!) za 500 zł. Dzisiaj założyłem radio, ale niestety troszkę (z 2mm) wystaje, bo musiałem dosztukowywać wtyk antenowy, a jedyny jaki miałem był cholernie długi. Jak będzie ładniejsza pogoda to zakupię jakiś łamany i zrobię wszystko zgodnie ze sztuką i ładnie polutuje. No i założę w końcu maty i głośniki Krótko mówiąc CA in progress.

  8. #18
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    No widzisz i bardzo dobrze bo dorzuciłeś 80zł i masz o wiele lepszy zestaw niż Maximo. Jak nie jesteś szoferem i nie wozisz szefa z tyłu to ja bym również odpuścił tył. Kup dobry wzmak 4 kanałowy np. jakiegoś starego kenwooda czy starego Soniacza serii XM, na dwa kanały podepnij przód, a na dwa pozostałe w przyszłości podepniesz jakiegoś małego suba i będzie o wiele lepiej niż 4 głośniki.

  9. #19
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar largo
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa 147 1,9 jTD 2004r 154 KM (fabr 115KM)
    Postów
    491

    Domyślnie

    Póki co to mam problem z radiem, bo przy standardowej kostce iso resetują mi się ustawienia radia i muszę ustawiać wszystko od początku. Domyślam się, że trzeba jakiś kabelek przelutować tylko próbuję się wczytać w instrukcję który dokładnie.

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Musisz zamienić IGN (plus ze stacyjki) ze stałym +12v.
    Fabryczna wiązka alfoska ma innaczej niż standard ISO.

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

Podobne wątki

  1. Dobór sprzęgla
    Utworzone przez mateusz_551 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-11-2014, 22:07
  2. Dobór felg do 147
    Utworzone przez walle w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-04-2011, 20:14
  3. Dobór sprzęgła
    Utworzone przez chwmar w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-11-2010, 13:37
  4. [145] dobór felg
    Utworzone przez wilczasty w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 27-03-2010, 20:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory