Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 47

Temat: [147] Dobór car audio w 147

  1. #21
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał largo Zobacz post
    Póki co to mam problem z radiem, bo przy standardowej kostce iso resetują mi się ustawienia radia i muszę ustawiać wszystko od początku. Domyślam się, że trzeba jakiś kabelek przelutować tylko próbuję się wczytać w instrukcję który dokładnie.
    U mnie adapter iso dołączony do JVC miał na przewodach złączki i mozna było po prostu szybko zamienić przewody tak aby było podtrzymanie ustawień. Może też masz cos takiego na swoim adapterze i obejdzie sie bez lutowania, przeważnie jest to przewód żółty i czerwony.

  2. #22
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar largo
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa 147 1,9 jTD 2004r 154 KM (fabr 115KM)
    Postów
    491

    Domyślnie

    Mam takie przewody. Początkowo myślałem, że jest to booster lub inne tego typu cuda w radiach, a nie stałe +12V Mam już schemat pinów, więc nie powinno być problemu. Muszę jeszcze w elektrycznym poszukać jakiejś krótszej wtyczki antenowej i będzie wszystko git. Może jak znajdę chwilę przy montażu to cyknę kilka fotek "dla potomnych".

  3. #23
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar largo
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa 147 1,9 jTD 2004r 154 KM (fabr 115KM)
    Postów
    491

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5424.jpg
Wyświetleń:	560
Rozmiar:	106.6 KB
ID:	97816
    No to dzisiaj doszły głośniczki z mdfami. Teraz nie pozostaje nic innego jak poczekać na dzień czy 2 słonecznej pogody i wszystko zamontować jak trzeba

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Hmm a sprawdzałeś czy te mdf będą pasić? Bo ja na allegro widziałem ponoć dedykowane do 147 to wyglądają tak:
    http://allegro.pl/dystanse-mdf-alfa-...250156340.html

    I z tyłu już sprawdziłem że pasują.. więc podejrzewam że z przodu też będą.. a u Ciebie widzę są zwykłe krążki..


    Poza tym nie neguję jakiejś niewielkiej wyższości Morel Tempo nad U-Dimension EL-Comp6 bo miałem w planie też Morele.. ale spójrzcie na ten rozmiar zwrotnicy.. f*ck to Voice Kraft za 20zł robi mniejsze.. Wiadomo że nie tylko o rozmiar w tym wszystkim chodzi ale jeśli płaci się tak burżujski hajs za głośniki to wymaga się już czegoś więcej i dlatego też ja wkońcu wybrałem może i niższe modelowo EL-Comp6 bo zwrotnice są "malusie" nawet jak nie chciałbym ich w zabudowie w bagażniku to w drzwiach też dużo mniej miejsca zajęłyby.. a z umieszczeniem zwrotek przy Blaupunktach w drzwiach miałem lekki problem żeby miało to sens i nie brzęczało potem podczas użytkowania..
    Ostatnio edytowane przez wheelerwasp02 ; 03-06-2013 o 22:16
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  5. #25
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar largo
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa 147 1,9 jTD 2004r 154 KM (fabr 115KM)
    Postów
    491

    Domyślnie

    To są dystanse uniwersalne, więc pewnie będę musiał trochę kombinować, żeby za łatwo nie było. Zwrotnice - fakt do najmniejszych nie należą, ale jakoś się to wszystko rozplanuje.

  6. #26
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Mieszczą sie spokojnie zwrotnice tu masz foto gdzie ja je dałem http://img233.imageshack.us/img233/2456/pianka.jpg

    Wole lepsze głośniki niż małe zwrotnice których i tak nie widac bo sa schowane :p

  7. #27
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam rozmiar zwrotnic wynika z zastosowanych w nich komponentach. No i nie rozumiem problemu z upchaniem zwrotnic, pod tapicerką masz mnóstwo miejsca.
    Poza tym, Tempo to mało "burżujskie" głośniki

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

  8. #28
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Dokładnie Tempo nie jest zadnym burżujskim zestawem bo zaraz za Maximo jest drugim najtanszym głośnikiem Morela. Burżujskie w ich ofercie to są Supremo Tempo to chyba jeden z lepszych kompromisów pomiedzy jakością, a ceną. Za w miare przyzwoitą kasę już naprawdę fajnie potrafią zagrać.

  9. #29
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o wkładanie do 147 to dla mnie jest już to burżujski zestaw.. kosztuje 2x tyle co zapłaciłem za mój sprzęt.. jak wejdę w przyszłości w posiadanie nowego auta z wyższej półki to co innego to mogę i po 1000zł za parę wydać.. ale do 147 to co kupiłem jest w pełni mega wystarczy odpowiednio resztę do tego dopracować.. wygłuszenia, mdfy, okablowanie, radio..

    Co do zwrotek to w moim przypadku będzie je widać bo nie montuje w drzwiach tylko przy wzmacniaczu w bagażniku.. więc dla mnie wygląd miał znaczenie bo są na wierzchu

    Ale nie ma co się spierać tylko kolega wyżej niepotrzebną rzeźbę z mdf sobie zafundował bo mógł mieć gotowe pierścienie do przykręcenia..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  10. #30
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    No gdybym miał kupować w oficjalnej cenie sklepowej około 750zł to pewnie też bym się nie zdecydował ale cena oficjalna to jedno, a cena za jaką można wyrwać nówki to zupełnie inna bajka. Kto szuka znajduje

    Co do dystansów to fakt teraz nie kupić dedykowanych to bezsens trochę ale jeszzce dwa lata temu to o gotowych można było pomarzyć. Ja właśnie miałem tą "przyjemność" dorabiać samemu bo nigdzie nie było gotowców

Podobne wątki

  1. Dobór sprzęgla
    Utworzone przez mateusz_551 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-11-2014, 22:07
  2. Dobór felg do 147
    Utworzone przez walle w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-04-2011, 20:14
  3. Dobór sprzęgła
    Utworzone przez chwmar w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-11-2010, 13:37
  4. [145] dobór felg
    Utworzone przez wilczasty w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 27-03-2010, 20:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory