Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Przyciemnianie szyb

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie Przyciemnianie szyb

    Panowie, szukałem na forum ale zapewne coś słabo, tematu o przyciemnianiu szyb. Jak sprawa wygląda jeśli chodzi o przyciemnianie szyby tylnej + 2 boczne tylne. Chciałbym to dać do zrobienia w warsztacie, na co zwracać uwagę, rodzaj folii, technika przyklejania? I jak z waszego doświadczenia to się sprawuje? (stopień przyciemnienia/codzienna jazda).

    Czy muszę mieć jakieś papiery na takie przyciemnianie (przodu nie ruszam)?
    I najwazniejsze - ile taka zabawa średnio kosztuje.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Alfa 166 2.0ts 1999r.
    Postów
    40

    Domyślnie

    Ja w swojej 166 mam tył + tylne boczne przyciemnione na 100%
    Zalety: z tyłu nawet w dzień nikt Cie nie zobaczy (przydatna sprawa), wygląda świetnie (jak chcesz rzucę parę fortek)
    Wady: w sumie to jedna ale wymagająca przyzwyczajenia - po zmroku nic przez nie nic widać, na ciemnym osiedlu cofasz na totalnego czuja!

    Co do kosztów ~500zł. Można taniej (samemu to okleić) jednak ja bym się w to nie bawił. O ile mechanika dla mnie to nie problem to z tym trzeba być ostrożnym (łatwo uwalić uszczelki itp). W moim poprzednim aucie (primera p11) ktoś wcześniej przyciemniał na własną rękę - efekt: pourywane uszczelki i bąble pod folią.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    jak możesz podrzuć fotki, fajnie byłoby zobaczyć jak się taka Alfa prezentuje

    sam na pewno się za to nie biore - rozumiem, że szyby muszą być całkowicei wyjęte - i tutaj nie wiem jak z uszczelkami. Teraz mam wszystko szczelne ale obawiam się że po wyjęciu szyby może coś później niespasować (oczywiście wszystko zeleży od tego kto taką robotę wykonuje). Rozumiem, że w warsztacie muszą oddać szyby w takim stanie jak dostali - czyli bez nieszczelności?
    Sami wiecie jak to wygląda z uszczelkami kilkunastoletnich aut - póki siedzi i nic się przy nich nie gmera - jest ok ale czasem wystarczy nadruszyć i się zaczyna.

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Po pierwsze temat nie do działu 166 tylko ogólnego. Przyciemnianie szyb we wszystkich autach robi się identycznie.
    Po drugie żadnych szyb nie wyciągasz. Nie ma sensu. Zgłębiałem mocno materię bo chciałem sam przyciemnić w 159. Dobry fachura ogarnia temat bez wyciągania szyb. Szyby się wyciąga tylko do przyciemniania piecowego.
    Jeżeli chodzi o moc przyciemnienia zależy to tylko od Ciebie. Jedni lubią mieć ciemno jak w dup...e a inni wcale. Każdy będzie miał inne zdanie. Jeżeli przyciemniasz to możesz tylko tył i tylne boczne. Żadnych innych nie można w żadnym stopniu i nie pomogą Ci żadne papiery. Homologacja na takie dziadostwo jest psu na budę. Tylne możesz sobie nawet zamalować i nikomu nic do tego.

    Przed przyciemnieniem bez względu na moc sprawdź czy w ogóle to będzie wyglądać. Ponieważ to jest największy problem.
    Na rosso proteo możesz sobie w moim temacie z podpisu zobaczyć. Ja tego nie robiłem, już tak kupiłem.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    nie wiedziałem że wyjmowanie szyb nie jest konieczne - a tak przy okazji to (pytanie laika) czy folia idzie po zewnętrznej czy wewnętrznej stronie szyb? Cały czas zdawało mi się że od wewnątrz - np. skrobanie szyb w zimie, mycie itd - nie wpływa negatywnie na folie jeśli idzie na zew.?

    A jeśli idzie wewnątrz to nie mogę sobie wyobrazić jak można okleić tylną szybę przy tak małej przestrzeni

    Jeśli chodzi sam wygląd to z zawodu jestem grafikiem i zrobiłem sobie wizualizacje - na zdjęciu Alfy daje nową warstwę w programie graficznym z przygotowanymi szybami, ustalam kolor i stopień przyciemnienia (od 0 do 100). Jeśli alfoholicy by chcieli to mogę takie wizuale Wam przygotować z Waszymi Alfami. Robie też wizuale z dowolnymi felgami, zmianą koloru samochodu itd. Warto przed robotą sprawdzić jak auto się będzie prezentowało.

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Przyciemnia się od środka. Formujesz folię na zewnątrz, docinasz a dopiero potem zdejmujesz folię ochronną. Wtedy włazisz do auta i nakładasz folię na mokro, potem usuwasz wodę i pęcherzyki ( to jest najgorsze). Na wszystko są tricki. Spokojnie przyciemniasz całą szybę nawet jak ma grube słupki (jak np tylne drzwi 166). To tak pobieżnie.
    Obejrzyj sobie filmy na YT

    Odnośnie virtualtuningu to ja bym chciał dobrać kolor felg. Bo jak to sam zrobiłem to się okazało że są czarne zamiast grafirowych....... tylko problem polega na tym że ja musiałbym znać kod lakieru. A nie znam.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Jest już co najmniej 2 tematy o przyciemnianiu i tam jest wszystko opisane. Jedynie napomknę, że nie ma magików, którzy niektóre szyby okleją bez ich wyciągania. Robię to ponad 12 lat i wiem, jak to wygląda.

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    A których nie można okleić bez wyciągania? I dlaczego?

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Np szyby w drzwiach, które mają dodatkowe uszczelki przy prowadnicach lub dookoła szyb. Poza tym każda szyba mocowana w uszczelce musi być z niej wyjęta, żeby to dobrze zrobić. Przyciemnić a "przyciemnić" to czasem ogromna różnica w estetyce i trwałości.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kobielczak
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    785

    Domyślnie

    Ja przyciemniałem WSZYSTKIE szyby w swojej 166.
    Przednie boczne mam ściemnione o 35% natomiast tylne boczne i tylna jest ściemniona o 90%.

    W serwisie zajęło to 3h czasu. Panowie wyciągali wszystkie szyby, demontowali boczki. Zapłaciłem 550zl.
    Folia Sunguard.

Podobne wątki

  1. Przyciemnianie szyb
    Utworzone przez kamilern w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-12-2015, 14:19
  2. Przyciemnianie szyb
    Utworzone przez gumis_kiler w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 18-04-2014, 09:43
  3. przyciemnianie szyb 156
    Utworzone przez bsq w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-03-2014, 07:39
  4. Przyciemnianie szyb szyb - Szczecin
    Utworzone przez Dragos w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-05-2013, 17:45
  5. [146] przyciemnianie szyb
    Utworzone przez Mlody189 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 114
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 11:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory