Strona 61 z 445 PierwszyPierwszy ... 11515253545556575859606162636465666768697071111161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 601 do 610 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #601
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Możesz rozwinąć tezę? Zaintrygowała mnie. 2.0 TFSI bardzo fajny silnik, złego słowa nie powiem. Ale wydawało mi się, że TB też całkiem spoko (z wyjątkiem tragicznego dźwięku...). Coś z nimi nie tak?
    Który 2.0 TFSI fajnie brzmi?

  2. #602
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Magil fajnie to pojęcie względne, szczególnie jak jeździsz Busso. Ale dużo lepiej niż, to już na pewno można powiedzieć. Bliżej mu brzmieniowo do JTS niż do TB z Giulii.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #603
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Możesz rozwinąć tezę? Zaintrygowała mnie. 2.0 TFSI bardzo fajny silnik, złego słowa nie powiem. Ale wydawało mi się, że TB też całkiem spoko (z wyjątkiem tragicznego dźwięku...). Coś z nimi nie tak?
    Owszem mogę, o TB kompletnie nic nie wiadomo w kwestiach modyfikacji. Silnik jest już na rynku jakiś czas, a ostatnio szukalem info o modyfikacjach i po za programem dajacym marne 10% przyrostu nikt nie dlubał więcej. U nas to tylko jakies tam boxy pakuja. 280KM mnie osobiście nie urządza, a na Q mnie nie stać. Gdyby TB mialo taki sam potencjał jak TSI była by fajna baza. Naped na Q4, w miare lekka konstrukcja. 2.0 TSI samym programem robi 350KM, stage2 po wydechu i dolocie 370KM, stage 3 na hybrydzie przebija 400KM, a to już by byla fajna zabawka na co dzień, lepsza niz megane. I tak uprzedzam uwagi podnoszenie mocy w aucie to moje fanaberie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Ktos sie zawiesil chyba na etapie 'VW powinien przejąć upadajacą Alfę Romeo' i za wszelką cenę dopasowuje do tej tezy rzeczywistość. Niezla komedia
    A ktoś na etapie podstawówki, wciskając co którąś stronę komentarze nie wnoszące nic do tematu próbując błysnąć
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 05-09-2019 o 06:07

  4. #604
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    No raczej Bo różnica między przyspieszeniem 5.2 s przed modyfikacjami a 4.5 po to jakby mieć wskaźniki cyfrowe dla co poniektórych

  5. #605
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Czasem od 0-100 przestałem się jarać na etapie gum turbo Ale uwierz, ze ma samym odczuci jazdy miedzy 5,2, a 4,5 jest spora przepaść, wszakże prawie tyle samo dzieli 4,5 do 3,9 które ma Q no ale nie zrozumie tego ten kto ma auto totalnie nierozwojowe w kwestii poprawy osiągów
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 05-09-2019 o 06:17

  6. #606
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Owszem mogę, o TB kompletnie nic nie wiadomo w kwestiach modyfikacji. Silnik jest już na rynku jakiś czas, a ostatnio szukalem info o modyfikacjach i po za programem dajacym marne 10% przyrostu nikt nie dlubał więcej. U nas to tylko jakies tam boxy pakuja. 280KM mnie osobiście nie urządza, a na Q mnie nie stać. Gdyby TB mialo taki sam potencjał jak TSI była by fajna baza. Naped na Q4, w miare lekka konstrukcja. 2.0 TSI samym programem robi 350KM, stage2 po wydechu i dolocie 370KM, stage 3 na hybrydzie przebija 400KM, a to już by byla fajna zabawka na co dzień, lepsza niz megane. I tak uprzedzam uwagi podnoszenie mocy w aucie to moje fanaberie
    I masz 400-konny pług, zamiast samochodu z rozkładem mas 50/50 i silnikiem za przednią osią. To już chyba faktycznie kwestia zajawki na podnoszenie mocy . Ludziom w MX-5 180 KM nie przeszkadza .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #607
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Panowie siedzę jak można powiedzieć w jednej z marek koncernu VW od 15 lat, zatem naprawdę cokolwiek mogę o tym powiedzieć. Już kiedyś to opisywałem, ale tak jeżeli mogę przypomnieć to tak z grubsza ja to widzę z perspektywy napraw i problemów, nie mówię o jednostkowych przypadkach, tylko o jakimś tam trendzie:

    -silniki TSi, nie powiem, że rzeczy o których tutaj piszemy nie miały miejsca, ale kłopoty, o których piszemy dotyczyły silników rodziny EA111, szczególnie 1,4 turbo i turbo+kompresor.
    Rzeczywiście rozciągały się tam łańcuchy, padały napinacze, a także dzwoniły po uruchomieniu wariatory. Po 2014 weszła rodzina EA211, w octavii znienawidzony łańcuch rozrządu został zastąpiony paskiem. Szczerze powiedziawszy to od tej pory jakoś nie sprawia on problemów, potrafi łyknąć oleju przy prędkościach autostradowych, ale to nie jest jakieś porażające, serio i naprawdę jak mogę coś powiedzieć teraz silnik godny polecenia, ale już nie bo weszło 1,5 tsi

    -Odnośnie chlania oleju, sławę można przypisać silnikowi 1,8 tsi, który potrafił juz przy przebiegach powyżej 50-60 kkm łykać od 1 litra w górę na 1000km . Problemem był pierścień zgarniający, jednak by wymienić pierścienie, trzeba było wymienić tłoki, a tłoki zmodyfikowane EVO wymagały wymiany korbowodów w gratisie. Jednak dużo firm specjalizowało się już we frezowaniu tłoka i zakładaniu ponadwymiarowych pierścieni. Natomiast seryjnie problem spalania oleju zlikwidowano w listopadzie 2011r, czyli po tej dacie auta już były wolne od tego problemu. VW nigdy nie przyznał się do błędu i nigdy nie ogłosił akcji na wymianę tłoków, a myślę, że problem był głośny.

    -Co do DSG, to są dwie popularnie występujące typy skrzyń: DQ200 i DQ250. Ta pierwsza 7 biegowa ma suche sprzęgła i tutaj może zaiste wystąpić problem szarpania, padały właśnie sprzęgła, co objawiało się coraz większym szarpaniem szczególnie I,II i III bieg. Pomagała wymiana zestawu sprzęgieł, które pojawiły się również w zamiennikach. Jednak jeżeli chodzi o mokrą DQ250, 6 biegową, to naprawdę, raczej złego słowa nie można powiedzieć, jeżeli pilnowało się wymiany oleju co 60 kkm to naprawdę będzie jeździć i jeździć i cierpliwie znosi wirusy, które znaczenie przekraczają dopuszczalny moment obrotowy. Obecnie występuje już 7 biegowa mokra DSG, ale jeszcze ciężko coś o niej powiedzieć, no może to że według mnie nieco jest zamulona i 6 biegowa chętniej i szybciej reagowała na gaz. Nie jest jeszcze tego dużo, ale mogę już powiedzieć, że pomimo niewielkich przebiegów było już kilka przypadków padających dwumas i to przy przebiegu 20-30 kkm. Były przypadki padających mechatronik i no ze dwie skrzynie już bo łożyska padały.

    -A jeszcze tsi 1,2, nam został. Podobny temat z rozrządem jak w 1,4, łańcuch i napinacz, ale po czerwcu 2011 też raczej już żadnych problemów nie było szczególnych.

    -Co do 2.0 tsi, na początku w sieci było kilka padów silnika przez zatarcie (panewki) jakieś 3-4 o których wiem. Później bez problemowo. Wersja 280 KM teraz przez wltp 272 bodajże, to już kuty silnik i nie za bardzo cokolwiek słyszałem by się w nich coś działo. Poza tym dzielnie znoszą wirusy i modyfikacje rząd 400 KM, zatem szczerze nie mogę nic złego powiedzieć.
    To tak z grubsza jak to wygląda z moich obserwacji.

  8. #608
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    A ktoś na etapie podstawówki, wciskając co którąś stronę komentarze nie wnoszące nic do tematu próbując błysnąć
    Przeczytaj swoje wypowiedzi w tym temacie bo to co napisales doskonale je komentuje. Tylko potwierdzasz, że wszystko co robisz jest nakierowane na atencję w Twoim kierunku.
    Tak sie zachowują, wlasnie kilkuletnie dzieci. Tworzą też bzdurne teorie jak te o silnikach i trwają przy nich do samego końca I jeszcze oczekujesz od niektorych, ze beda trwonic czas na grzebanie w googlu i Bog wie gdzie zeby prostowac te pierdoly, jakby to bylo najwazmiejsze. Moze jest... ale chyba tylko dla Ciebie.

    Osobiscie uwazam, ze specyficzne pragnienia w stylu "chce miec Alfe z silnikiem VW' to kropla w morzu roznych potrzeb potencjalnych nabywcow nowych modeli. I takich 'specyficznych' , jak ktos to kilka stron wczesniej okreslil uzytkownikow jest bardzo niewielu - i na szczescie pozostaje to bez przelozenia na sprzedaz aut, czy kierunek rozwoju marki.
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 05-09-2019 o 08:19

  9. #609
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    I masz 400-konny pług, zamiast samochodu z rozkładem mas 50/50 i silnikiem za przednią osią. To już chyba faktycznie kwestia zajawki na podnoszenie mocy . Ludziom w MX-5 180 KM nie przeszkadza .
    No ale przecież ja pisalem, ze chcialbym gulie z silnikiem o potencjale TSI wiec nie byłby to pług z resztą te plugi od vaga w postaci np. golfa r czy audi s3 z silnikami 2.0 TSI prowadzą się postokroc lepiej niż auta niektorych miłośników cuore sportivo jezdzacych sedanami w dizlu z tak tragicznym rozkladem masy, ze nawet superb 2.0 TSI prowadzi sie lepiej i niektórym też to starcza albo tak sobie wmawiają ze im starcza i przy okazji jeszcze się uważają za większych miłośników motoryzacji niz wlasciciele innych marek
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 05-09-2019 o 08:40

  10. #610
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    slask
    Auto
    Giuletta
    Postów
    95

    Domyślnie

    Mamy gadać jak poprawić sytuacje Alfy a nie o silnikach TSI i ile z nich wycisnąć

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory