Strona 1 z 484 123456789101151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 4837

Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #1
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,612

    Domyślnie Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

    Panowie, myślę że biorąc pod uwagę to co się dzieje na rynku Moto, wcześniej czy później nas to czeka. Pomyślałem sobie, że może by założyć oddzielny wątek, gdzie moglibyśmy wrzucać informacje związane z tematem czy dyskutować o plusach czy minusach tego rozwiązania. Alfa chcąc czy nie będzie musiała pójść w tym kierunku. Tonale ma być hybrydą, a w 2022 pokazany SUV-b ma być zupełnie elektryczny.
    A to takie info, które mi się rzuciło w oczy:

    https://e.autokult.pl/36316,ionity-o...zy-niz-benzyna

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Nysa
    Auto
    Giulietta 1,4 MA TCT distinctive+pakiet sport1+pakiet premium
    Postów
    50

    Domyślnie

    Elektryfikacja jest nieuchronna, mam nadzieję że kolejną Alfę kupię elektryczną

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    BG-DE-PL
    Auto
    155 + 159
    Postów
    208

    Domyślnie

    Prawdziwa Alfa nigdy nie będzie elektryczna, jednym z najwiekszych aspektow AR jak i innych włoskich samochodów jest dźwięk.... Silnika, wydechu itd.

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,768

    Domyślnie

    Jakiś tam "miejski suv" może być elektryczny. Aby ładny I aby produkowali prawdziwe spalinowe auta jak najdłużej. Może umowa z Teslą temu pomoże.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #5
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,453

    Domyślnie

    Elektryk to ślepa uliczka.
    Ps.mam na myśli zestaw, silnik plus akumulator.
    Sam akumulator jego produkcja i ewentualną utylizacja to ekologiczny amargedon.Pomijam fakt całkowitego uzależnienia od Chin.
    Chiny mają ponad 90 procent praw do zasobów potrzebnych do produkcji baterii
    Ale zestaw fotowoltaika przemysłowa na produkcję wodoru a ten tankowany do aut jest przyszłością.
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 19-01-2020 o 09:46
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,612

    Domyślnie

    No właśnie szcerze mówiąc to też nie jestem zwolennikiem tego rozwiązana delikatnie mówiąc. Czytałem swego czasu, że ktoś zrobił zestawienie szkodliwości względem środowiska, globalnego użytkowania toyoty prius i o dziwo Hummera H2 i biorąc pod uwage, wszystko poczynając od produkcji po kompletne zutylizowanie, paradoksalnie hummer okazał się bardziej ekologiczny. Nie wiem czy to prawda, ale ok miesiąc temu byłem na szkoleniu właśnie z elektryków i tak rozmawiałem z tymi gośćmi z VW to powiedział mi, że VW robił badania, że auto elektryczne robi się bardziej przyjazne dla środowiska niż przeciętny nowy benzyniak o pojemności 1,6 po przejechaniu ok 200 000 km, tylko kłopot w tym, że wtedy przeważnie trzeba wymienić zestaw baterii i znów dupa...
    Panowie macie właśnie jakieś rzeczowe dane lub źródła na ten temat jak to jest w tej kwestii? Bo to co przytoczyłem to takie, że ktoś mi mówił, albo było gdzieś napisane.

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,462

    Domyślnie

    https://www.auto-swiat.pl/porady/eks...dziesz/42dkete
    https://e.autokult.pl/36179,kolejki-...jami-ladowania
    do tego bardzo kosztowna energochłonna produkcja baterii, stosunkowo krótka żywotność, wrażliwość na zmiany temp marny zasięg dłuuugie ładowanie.
    Ludziom piorą dynie ile wlezie- wystarczy przy zachodniej granicy looknac co jedzie teraz do nas ponad 5 letnie priusy leaf-y ZOE etc dlaczego? bo 5- letni okres ulg podatkowych, parkowania, ładowania za free skończył sie w Belgii Danii Holandii i ten złom jedzie do nas - oj będzie problem!!
    tylko patrząc na mordobicia przy ostatnich free ładowarkach.
    ja polecam każdemu nawet pożyczyć sobie taką teslę- naprawdę przejdzie ochota jak trzeba będzie naładować i jak przy niskich temp leci na ryj zasięg. Miałem okazję jeździć troche teslą i powiem że owszem przyśpieszenie technologia etc suuper ale wszystkie zalety niestety nie są w stanie zrekompensować wad!
    polecam kanał tego gościa https://www.youtube.com/channel/UCJo...T_jrjuTIrLRRHg
    podróż przypomina polowanie na ładowarkę -dojedzie nie dojedzie.
    jakaś masakra.
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 19-01-2020 o 10:31

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Do tego wszystkiego dodam jeszcze ciężar bateri. Po co wozić dodatkowy balast? Zobaczcie tak na szybko, elektryczny Fiat 500e produkowany na rynek amerykański waży tyle co Julka Zasięg? 100 pare km... Niedawno w Radiowej Trójce słyszałem trochę gościa z Orlenu który mówił o elektryfikacji, że Orlen przygotowuje się już do tego. Oraz do produkcji wodoru. Gość nie wyobraża sobie np ciężarówki elektrycznej, gdzie na masę całkowitą 40 grubo ponad połowę przypadnie masa własna. Jestem jak najbardziej za wprowadzeniem paliwa wodorowego zamiast cholernie ciężkich i pseudo ekologicznych akumulatorów.

  9. #9
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Mazda ostatnio robiła badania, wyszło że elektryki są ekologiczne, ale tylko miejskie. Im większy zasięg, tym mniejszy zysk na czystości samochodu a powyżej bodajże 200km elektryk jest już mniej ekologiczny. Badali przy tym kompletny cykl życia, wliczając w to produkcję i dystrybucję paliwa/prądu. Ciekawe czy jakiś ekolog policzył ile środowisko kosztować będzie produkcja i utrzymanie infrastruktury sieciowej w sytuacji, gdy baterie wyprą ropę.

    Ja się zgadzam z [MENTION=6]Piotriix[/MENTION] - wodór jest przyszłością zwlaszcza w kontekście prących do przodu prac na reaktorami fuzyjnymi które wymusza opracowanie bezpiecznych metod długofalowej przechowywania wodoru. Ale pewnie przez etap baterii też będzie trzeba przejść.

    A dźwięk silnika to sobie z głośników można puścić, przynajmniej na zewnątrz nie będzie tak grat przeszkadzał.
    Ostatnio edytowane przez jersey ; 19-01-2020 o 15:07

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,612

    Domyślnie

    A jeszcze jeden temat. Po uszkodzeniu izolacji ogniw zaczyna się pożar który ciężko ugasić. Na tym szkoleniu pozywane były filmy z testów w Norwegii, strażacy uszkadzali mechanicznie baterię by doszło do uszkodzenia izolacji, na początku nic, później zaczęło cię dymić. Po upływie 6 minut pojawił się ogień. Komentarz, że baterie są zupełnie bezpieczne, że upłynęło aż 6 minut. No to zapytałem co w przypadku kiedy ktoś straci przytomność, albo się zakleszczy, no odpowiedź była taka że średni czas udzielenia pomocy przez świadków czy służby jest niższy i że do uszkodzenia dochodzi niezmiernie rzadko, bla bla...

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory