Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Centrum Sprzedaży Fiat Bielsko Biała - opinie

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar odrobina156
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Ropczyce
    Auto
    Stelvio Sprint MY 2020 Blue Misano Lancia Ypsilon Platinum 1.3 mje
    Postów
    822

    Domyślnie Centrum Sprzedaży Fiat/Alfa/Lancia Bielsko Biała - opinie

    Witam

    Czy ktoś z szanownych koleżanek lub kolegów miał styczność z bielską firmą Centrum Sprzedaży Aut przy Fiat Auto Poland? Zastanawiam się nad kupnem auta od nich niestety nie ma wystawionego certyfikatu z programu Autoexpert. Sprzedawca deklaruje, że samochód jest po próbach jakościowych producenta - ciekawe co to za procedura i jak wygląda (ekstremalne katowanie w skrajnych warunkach)? Generalnie samochód do najtańszych nie należy, rocznikowo 2013, a sprzedawca mówi, że gwarancja mechaniczna została do 09/2015 (trwa 2 lata i leci od dnia wzięcia samochodu na próby).
    Co ciekawe twierdzą, że powłoka lakiernicza jest fabryczna na całym aucie - mnie się wydaje, że przedni zderzak jest cieniowany (oczywiście nie dyskwalifikuje to samochodu) jednak nie wiem czy dostanę na piśmie potwierdzenie stanu wszystkich podzespołów.
    Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z kupowaniem aut u nich będę wdzięczny za informacje, porady itp.
    Samochód sprzedawany jako używany (jednak używany niby jedynie przez kontrolerów procesów jakościowych).

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar pneumat
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Były :156 SW 1.9 JTD 16V,GTV 2.0 V6 Turbo,159 2.2 JTS. Jest 159 1.75 TBi Sport Plus
    Postów
    251

    Domyślnie

    Cytat Napisał odrobina156 Zobacz post
    Witam

    Czy ktoś z szanownych koleżanek lub kolegów miał styczność z bielską firmą Centrum Sprzedaży Aut przy Fiat Auto Poland? Zastanawiam się nad kupnem auta od nich niestety nie ma wystawionego certyfikatu z programu Autoexpert. Sprzedawca deklaruje, że samochód jest po próbach jakościowych producenta - ciekawe co to za procedura i jak wygląda (ekstremalne katowanie w skrajnych warunkach)? Generalnie samochód do najtańszych nie należy, rocznikowo 2013, a sprzedawca mówi, że gwarancja mechaniczna została do 09/2015 (trwa 2 lata i leci od dnia wzięcia samochodu na próby).
    Co ciekawe twierdzą, że powłoka lakiernicza jest fabryczna na całym aucie - mnie się wydaje, że przedni zderzak jest cieniowany (oczywiście nie dyskwalifikuje to samochodu) jednak nie wiem czy dostanę na piśmie potwierdzenie stanu wszystkich podzespołów.
    Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z kupowaniem aut u nich będę wdzięczny za informacje, porady itp.
    Samochód sprzedawany jako używany (jednak używany niby jedynie przez kontrolerów procesów jakościowych).
    Ciekawe co to za egzemplarz ? Z tego co wiem to fabryka nie umożliwia sprzedaży samochodów niepełnowartościowych i po testach fabrycznych - przynajmniej oficjalnie. Jedyne nowe "używki" to samochody demo rejestrowane przez dealerów a potem sprzedawane w salonach - sam kupiłem takie 3 z sieci fiata i zawsze auto miało ok. 6 miesięcy z przebiegami od 2 do 10 tys km.
    Gwarancja powinna być aktywowana w dniu pierwszej rejestracji więc skoro obowiązuje do 09/2015 to samochód powinien być zarejestrowany we wrześniu 2013.
    Dealer powinien Ci udostępnić całą historię auta od początku eksploatacji i powinna być założona karta pojazdu.
    A Centrum Sprzedaży FAP w Bielsku kupowałem jeden samochód, ale to było trochę lat wstecz, a wrażenia miałem raczej kiepskie i to samo przy pierwszym serwisie więc zrezygnowałem z usług tej ASO.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomekkk
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 SW 1,9JTDm Q-Tronic
    Postów
    395

    Domyślnie

    Gwarancja zaczyna lecieć od daty pierwszej rejestracji lub od daty wydania auta, w zależności od tego, co nastąpiło wcześniej.

  4. #4
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782








  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar odrobina156
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Ropczyce
    Auto
    Stelvio Sprint MY 2020 Blue Misano Lancia Ypsilon Platinum 1.3 mje
    Postów
    822

    Domyślnie

    Cytat Napisał pneumat Zobacz post
    Ciekawe co to za egzemplarz ? Z tego co wiem to fabryka nie umożliwia sprzedaży samochodów niepełnowartościowych i po testach fabrycznych - przynajmniej oficjalnie. Jedyne nowe "używki" to samochody demo rejestrowane przez dealerów a potem sprzedawane w salonach - sam kupiłem takie 3 z sieci fiata i zawsze auto miało ok. 6 miesięcy z przebiegami od 2 do 10 tys km.
    Gwarancja powinna być aktywowana w dniu pierwszej rejestracji więc skoro obowiązuje do 09/2015 to samochód powinien być zarejestrowany we wrześniu 2013.
    Dealer powinien Ci udostępnić całą historię auta od początku eksploatacji i powinna być założona karta pojazdu.
    A Centrum Sprzedaży FAP w Bielsku kupowałem jeden samochód, ale to było trochę lat wstecz, a wrażenia miałem raczej kiepskie i to samo przy pierwszym serwisie więc zrezygnowałem z usług tej ASO.
    Nie mówie, że samochód jest niepełnowartościowy - sprzedają komleptny jeżdżący więc teoretycznie jest pełnowartościowy. Otóż samochód nie jest podemonstracyjny, testowy, a właśnie po próbach jakościowych - mówią, że mają procedurę, że raz na kilka tys. aut biorą jedno z taśmy i właśnie w ten sposób w trakcie jazdy wszystko jest sprawdzane czy montaż itp. utrzymane są w normie i na właściwym poziomie, czy nic nie odbiega od założeń. W tym przypadku samochód został pobrany na próby w 09/2013 i do tej pory ma przejechane 27 000km. Data rejestracji różni się od daty pobrania do prób czyli domniemam, że jest późniejsza niż rozpoczęcie prób.
    Właśnie czekam na historię auta zobaczymy czy wystawią certyfikat programu Autoexpert i podadzą informacje nt. ewentualnych wymian, napraw itp.
    Czyli generalnie nie wspominasz miło transakcji z nimi - właśnie o takie uwagi i spostrzeżenia mi chodziło

    Cytat Napisał Tomekkk Zobacz post
    Gwarancja zaczyna lecieć od daty pierwszej rejestracji lub od daty wydania auta, w zależności od tego, co nastąpiło wcześniej.
    Dokładnie czyli w tym przypadku data pobrania do prób (rozpoczęcie gwarancji) była wcześniejsza niż data rejestracji.

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    Bocian dzięki, podrzucę mu link do tematu i zobaczę co on na to

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar pneumat
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Były :156 SW 1.9 JTD 16V,GTV 2.0 V6 Turbo,159 2.2 JTS. Jest 159 1.75 TBi Sport Plus
    Postów
    251

    Domyślnie

    [QUOTE=odrobina156;1573719]Nie mówie, że samochód jest niepełnowartościowy - sprzedają komleptny jeżdżący więc teoretycznie jest pełnowartościowy. Otóż samochód nie jest podemonstracyjny, testowy, a właśnie po próbach jakościowych - mówią, że mają procedurę, że raz na kilka tys. aut biorą jedno z taśmy i właśnie w ten sposób w trakcie jazdy wszystko jest sprawdzane czy montaż itp. utrzymane są w normie i na właściwym poziomie, czy nic nie odbiega od założeń. W tym przypadku samochód został pobrany na próby w 09/2013 i do tej pory ma przejechane 27 000km. Data rejestracji różni się od daty pobrania do prób czyli domniemam, że jest późniejsza niż rozpoczęcie prób.
    Właśnie czekam na historię auta zobaczymy czy wystawią certyfikat programu Autoexpert i podadzą informacje nt. ewentualnych wymian, napraw itp.
    Czyli generalnie nie wspominasz miło transakcji z nimi - właśnie o takie uwagi i spostrzeżenia mi chodziło

    Sorry,ale nie wieżę że testy robi ASO biorąc auto z taśmy produkcyjnej. Pracowałem 15 lat w FAP w Tychach i wiem że takie testy wykonuje się na torze fabrycznym i wtedy auto robi parę kilometrów ale bez rejestrowania do do ruchu publicznego. Następnie normalnie idzie do sprzedaży - dlatego kupując auto w salonie można trafić na egzemplarze które mają na liczniku kilkanaście kilometrów i to są właśnie po próbach. Jeżeli auto ma 1,5 roku i kilkanaście tysięcy to albo jest to demo dealera, albo było w użytkowaniu pracownika szczebla kierowniczego w fabryce jako samochód służbowy i teraz je ktoś sprzedaje. Tak było w Tychach że każdy dyrektor a nawet kierownik wydziału miał do dyspozycji taką furę. Tak też mogło być w dyrekcji w Bielsku dlatego warto sprawdzić wpis w Karcie Pojazdu. Na pewno samochód był serwisowany, a co do sposobu użytkowania to loteria.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar odrobina156
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Ropczyce
    Auto
    Stelvio Sprint MY 2020 Blue Misano Lancia Ypsilon Platinum 1.3 mje
    Postów
    822

    Domyślnie

    [QUOTE=pneumat;1573791]
    Cytat Napisał odrobina156 Zobacz post
    Sorry,ale nie wieżę że testy robi ASO biorąc auto z taśmy produkcyjnej. Pracowałem 15 lat w FAP w Tychach i wiem że takie testy wykonuje się na torze fabrycznym i wtedy auto robi parę kilometrów ale bez rejestrowania do do ruchu publicznego. Następnie normalnie idzie do sprzedaży - dlatego kupując auto w salonie można trafić na egzemplarze które mają na liczniku kilkanaście kilometrów i to są właśnie po próbach. Jeżeli auto ma 1,5 roku i kilkanaście tysięcy to albo jest to demo dealera, albo było w użytkowaniu pracownika szczebla kierowniczego w fabryce jako samochód służbowy i teraz je ktoś sprzedaje. Tak było w Tychach że każdy dyrektor a nawet kierownik wydziału miał do dyspozycji taką furę. Tak też mogło być w dyrekcji w Bielsku dlatego warto sprawdzić wpis w Karcie Pojazdu. Na pewno samochód był serwisowany, a co do sposobu użytkowania to loteria.
    O widzisz to już jakiś konkret, bo gość coś wspominał faktycznie też o tym, że jakiś dyrektor tym jeździł tak jak wspominasz. Pasowałoby to, że samochód dla kierownika czy dyrektora, bo posiada najlepsze wyposażenie i silnik jaki wkładali w to nadwozie.
    Czekam co powie mi Pan z działu samochodów używanych tej instytucji - czy przedstawi historię serwisową, wymiany itp.
    Tak czy inaczej "pneumat" dzięki wielkie za informacje konkretne - tego oczekiwałem zakładając temat
    Generalnie myślisz, że warto się pchać w taki zakup? Koniecznie prześwietlać u nich wszystko tj. podpinać kompa, brać na diagnostykę i mierzyć grubość lakieru czujnikiem?

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar pneumat
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Były :156 SW 1.9 JTD 16V,GTV 2.0 V6 Turbo,159 2.2 JTS. Jest 159 1.75 TBi Sport Plus
    Postów
    251

    Domyślnie

    [QUOTE=odrobina156;1573799]
    Cytat Napisał pneumat Zobacz post

    O widzisz to już jakiś konkret, bo gość coś wspominał faktycznie też o tym, że jakiś dyrektor tym jeździł tak jak wspominasz. Pasowałoby to, że samochód dla kierownika czy dyrektora, bo posiada najlepsze wyposażenie i silnik jaki wkładali w to nadwozie.
    Czekam co powie mi Pan z działu samochodów używanych tej instytucji - czy przedstawi historię serwisową, wymiany itp.
    Tak czy inaczej "pneumat" dzięki wielkie za informacje konkretne - tego oczekiwałem zakładając temat
    Generalnie myślisz, że warto się pchać w taki zakup? Koniecznie prześwietlać u nich wszystko tj. podpinać kompa, brać na diagnostykę i mierzyć grubość lakieru czujnikiem?
    Aż tak szczegółowo nie chciałbym Ci doradzać, ale myślę że warto dobrze się przyjrzeć karoserii i wymusić ewentualnie pisemne świadectwo że auto nie miało napraw blacharskich/lub jakie naprawy były wykonane. Co do mechaniki to póki trwa gwarancja warto wykorzystać w każdym zakresie.
    Jest tu gdzieś temat o prześwietleniach po nr VIN - może też warto sprawdzić
    Udanych negocjacji, powodzenia w zakupie i ....szerokiej drogi !!

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał odrobina156 Zobacz post
    Koniecznie prześwietlać u nich wszystko tj. podpinać kompa, brać na diagnostykę i mierzyć grubość lakieru czujnikiem?
    Podejrzewam, że to auto "trochę" kosztuje, a życie pokazuje, że nawet kupując nowe auto w salonie nie mamy 100% pewności, że jest bezwypadkowe. Dlatego ja bym takie auto sprawdził. I jeśli jest taka możliwość, wolałbym żeby to auto sprawdził ktoś zaufany (na pewno nie ufałbym serwisowi, który to auto sprzedaje) albo rzeczoznawca.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar odrobina156
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Ropczyce
    Auto
    Stelvio Sprint MY 2020 Blue Misano Lancia Ypsilon Platinum 1.3 mje
    Postów
    822

    Domyślnie

    Rozmawiałem dzisiaj ze sprzedawcą i jakieś mam dziwne wrażenie, że coś kręcą:/
    Pan twierdzi, że samochód jest po ich przeglądzie i w 100% nadaje się do jazdy "pełnowartościowy, kompletny". Przegląd podzespołów i całego auta odbył się w momencie kiedy przyjmowali auto do sprzedaży - jeśli wtedy coś wymagało naprawy, wymiany itp. to było zrobione - ale jest to ich tajemnica wewnętrzna i niestety nie mogę mieć wglądu w te informacje.
    Niestety nie potwierdza ani nie zaprzecza, że coś było malowane - mówi "samochód był używany i jeśli coś wymagało zrobienia zaprawek to to zrobili przygotowując do sprzedaży" tego aspektu też nie wyjawi co i gdzie ewentualnie naprawiali. Na piśmie nie da gwarancji że bezwypadkowy, niemalowany itp. bo "kupuje Pan samochód od Fiat Auto Poland a nie ze żwirowni, a my problemów nie chcemy".
    Jeżeli chodzi o wymiany, naprawy - ponoć w historii serwisowej nic nie było robione bo pierwszy przegląd przypada po 24 miesiącach lub 30 000km (2 rok mija 09/2015 a przebieg obecny to 27 000km).
    Najbardziej dziwi mnie fakt, że nie chcą powiedzieć co było robione przy samochodzie po przyjęciu w komis, a przed wystawieniem do sprzedaży - "się Pan nie martwi samochód ma jeszcze pół roku gwarancji" ;/ wszystko rozumiem, ale samochód w pełni sprawny wartościowo różni się od tego który był np. blacharsko porządnie naprawiony niż ten który nie miał żadnych przygód blacharskich - a obydwa są sprawne i przechodzą przeglądy techniczne...
    Sam nie wiem co o tym mysleć:/
    Ostatnio edytowane przez odrobina156 ; 04-02-2015 o 14:45

Podobne wątki

  1. Centrum Sprzedaży Aut przy FAP - jakieś uwagi, opinie?
    Utworzone przez odrobina156 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-02-2015, 21:19
  2. 159 Bielsko-Biała
    Utworzone przez Alabaster w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-05-2012, 21:41
  3. Opinie o AR 159 na AUTO CENTRUM
    Utworzone przez otto w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-10-2011, 20:15
  4. [159] mechanik bielsko-biała
    Utworzone przez slimakterium w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 11:24
  5. [Zapowiedź] Bielsko-Biała
    Utworzone przez Rafał w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-11-2010, 08:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory