Strona 1 z 9 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 90

Temat: Alfa Romeo Brera do 30 tysięcy

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    brerra
    Postów
    21

    Domyślnie Alfa Romeo Brera do 30 tysięcy

    Witam, mam 20 lat, chce sobie kupić pierwszy samochód, czy warto myśleć o brerce w cenie do 30 tysięcy z obojętnie jakim silnikiem tzn musi być sprawny, czy spaść na ziemie i rozglądać się za czymś innym ? Na oku mam również AR 159 albo civica VIII. Na internecie widzę kilka ciekawych ogłoszeń.
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-brera-2...C34026287.html
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-brera-C33279656.html
    http://olx.pl/oferta/alfa-brera-CID5...tml#337fc80600
    a tu 159 http://olx.pl/oferta/alfa-romeo-159-...tml#c97c45224c
    z góry dziekuje za odpowiedz, pozdrawiam

  2. #2
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Kupic to raz
    A bedziesz mial potem na utrzymanie? Autko kupisz tansze starsze uzywanecale jak cos padnie to juz raczej nowe czesci trzeba a one nie koniecznie tanieja tak jak alfy








  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    brerra
    Postów
    21

    Domyślnie

    mój całkowity budżet to ok 34 tysiecy, ale z czego musze sobie opalcic oc i ac i tam jakieś drobne naprawy, a utrzymanie, mmm, jestem studentem, od czasu do czasu sobie coś dorobie więc raczej nie powinno być problemów, choć z drugiej strony naprawy nie należą chyba do najtańszych no ale te autko jest tak piękne że bede sie martwił dopiero wtedy jak coś się stanie- wiem brzmi to dziecinnie ale od kilku lat zbieram na samochów i nie chce żeby to był samochód w stylu passata i innych niemieckich modeli. Chodzi mi czy w tej cenie da sie kupić samochód który nie będzie złomem który będzie się psuł co 100 kilometrów. Rocznie będę pokonywał maks 10k kilometrów.

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Silniki benzynowe powinny być tańsze w eksploatacji, jednak weź pod uwagę, że również posiadają koło dwumasowe. Także rozrząd nie jest wieczny (m.in. wyciągający się łańcuch) i wymaga pewnego nakładu finansowego.
    Najważniejsze, to sprawdź auto porządnie przed zakupem. Lepiej wydać kilka stów i mieć pewność, niż potem padło.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Brera jest śliczna... Bez dwóch zdań.

    Problemem są silniki. Zacznij od wyboru silnika. W Twojej kategorii cenowej (nawet +50%) wchodzi w grę 2.2 JTS, 3.2 JTS i traktor 2.4.

    W przypadku JTSów jest spore ryzyko, ze w jakimś momencie eksploatacji (dziś, za miesiąc, za rok, za kilka lat) będzie do wymiany rozrząd (drogo). Do tego 3.2 JTS pali więcej niz 2.2 JTS. Z tego wszystkiego chyba traktor najmniej problematyczny, chociaż to traktorzyści lepiej wiedzą jak tam wygląda kwestia DPF, EGR, klap i dwumasu. Tanio nie będzie, ale taniej niż łancuch w 3.2.

    Ta czerwona SC z olx'a stoi od stycznia... wtedy po 38 była. Jakoś przez 7 miesięcy nikt się nie połakomił. Reszty nie kojarzę.

    Skąd jesteś? Zdecydowanie nie jedź oglądać podejrzanie tanie Brery na drugi koniec Polski... Ogarnieta benzyna 2.2/3.2, do 2007 roku, zdarza się po ok. 45 kzł. Ale też nie muszą to być igiełki, i może się w nich zebrać drobiazgów do naprawienia za 10 kzł. Nie licząc ew. rozrządu.

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    brerra
    Postów
    21

    Domyślnie

    tzn powiem tak, w 159 pod uwagę biorę tylko 2.4 diesla, ponieważ jest on w miarę ekonomiczny i ma przyzwoite osiągi a z ewentualnymi naprawami związanymi z tym silnikiem powinienem sobie poradzić co do brerki to tu sprawa jest taka, że 2.2 JTS są raczej dużo tańsze niż 2.4 diesle, czyli sądząc po Waszych postach jestem w stanie coś dobrego znaleźć w tej cenie, przy kupnie pojadę z mechanikiem żeby nie wpaść w jakieś tarapaty 3.2 silnik odpada, bo na niego to na pewno nie będzie mnie stać ;p jestem z Mikołowa, koło Katowic, własnie szukam samochodów maks do 200 kilometrów ode mnie, a z dojazdem jeszcze taka sprawa że pożyczę sobie pandke od siostry to droga tam i z powrotem pochłonie mi koło 100 zł (przejeżdzając 400 kilometrów)
    Ostatnio edytowane przez pedro12 ; 02-08-2014 o 16:56

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Silnik 3.2 V6 jest mega drogi w eksploatacji i mega paliwożerny.
    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Z tego wszystkiego chyba traktor najmniej problematyczny, chociaż to traktorzyści lepiej wiedzą jak tam wygląda kwestia DPF, EGR, klap i dwumasu.
    Tu się absolutnie nie zgadzam. Na Diesla wydasz więcej.
    Jeśli miałbym kupić AR drugi raz, to poważnie zastanowiłbym się nad jednostką benzynową. Nie zastanawiałbym się ani chwili, gdyby w 159 montowali Busso
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Ale za koszt łańcucha (nawet w 2.2, bo o 3.2 to nie ma co rozmawiać) w 2.4 zrobisz pakiet startowy "Klapy OUT / E.G.R. OFF", DPF out i zostanie Ci zapas kasy na dwumasę... Co więcej się może zepsuć w 2.4? Pytam poważnie, nie sarkastycznie - bo na dieslach w 159/Brera się zupełnie nie znam, i swoją wiedzę bazuję na przeciekach o nich, które pojawiały się w wątkach benzynowych. Ja tylko benie rozwarzałem.

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    brerra
    Postów
    21

    Domyślnie

    w moim przypadku na pewno silnik 3.2 odpada bo przy dynamicznej jezdzie spalilby mi 15 litrów, takie perełki zostawię sobie na przyszłość, a po drugie 260 koni to chyba jednak trochę za dużo jak dla mnie, wolalłbym stopniowo zwiększać moc swoich samochodów, najmocniejszym autem jakim jeździłem do tej pory to była 200 konna astra gtc i jak dla mnie to narazie maks bo na szybszy samochód jeszcze nie dorosłem. Sprawdzał może ktoś tą niebieską brerke ?? bo nie powiem w tym kolorze i felgach mi się bardzo podoba ??

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Dobrze, znalazłem tą niebieską, jest dość charakterystyczna. Wystawiona była po raz pierwszy za 36900 zł 20 lipca 2013. Niestety nie mam nic zanotowane, bo to 2.2, więc nie wnikałem. Jeżeli aktualna cena jest naprawdę ceną po opłatach - to sprzedający musiał baaaardzo tanio ją wyrwać (akcyza na 2.2 to 18.6%).

    Btw, ja tak ogólnie polecam benzynę do Brery, tylko trzeba pamiętać o tych drobiazgach, które mogą dopaść.

Podobne wątki

  1. Zakupy Alfy Romeo 147 - budżet maksymalnie 11 tysięcy złotych
    Utworzone przez teamdox w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-05-2014, 15:22
  2. [Brera]Alfa Romeo Brera 2.2JTS warto kupić?
    Utworzone przez leon w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-02-2014, 14:09
  3. Alfa 147 do 9 tysięcy
    Utworzone przez KND147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 15:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory