Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #1991
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    TFSI+DSG nie wróży nic dobrego
    Panowie, jako posiadacze alfy pewnie krew Was zalewa jak ktoś zapyta czy już mam znajomego z lawetą, bo mnie to wkurza, a to co piszesz to obawiam się, że poniekąd taki sam stereotyp jak Alfa i laweta. Pisałem już tutaj kiedyś wywód, które i z których roczników TSI i które DSG są takie jakie są i zapracowały sobie na takie oponie, a które są naprawdę ok, a wręcz bardzo ok i nie chce mi się już tego powtarzać, ale proszę jeżeli sami się wkurzamy, że powtarza ktoś że znajomy znajomego miał alfę i psuła, to nie powielajmy tych stereotypów, nawet jak się jeden samochód popsuł w rodzinie.
    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    A skrzynia to ZF, ten sam wyobraź sobie, co w Giulii
    Tego nieco nie kumam i nie bardzo wiem jak możesz mieć ZF-a 8 biegowego automata, o ile mi wiadomo w A5 tfsi 2,0 były dwie automatyczne, albo multitronic, ale w ośce, albo S-tronic i założyłbym się, że właśnie go posiadasz bo pisałeś, że masz quattro, sądząc po roczniku to 7 biegowe, z mokrymi sprzęgłami DQ380, zatem powiedz mi coś więcej bo mnie bardzo to zaciekawiło.
    ZF 8 biegowy o ile mi wiadomo był dopiero w s4 z silnikiem v6 3.0T.

    A i jeszcze jedno, założyłbym się, że w 2014 r silnik, 2.0 tfsi miał już 225KM, bodajże od kwietnia 2013 do kiedy to miał 211 KM
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 23-11-2019 o 00:27

  2. #1992
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Tego nieco nie kumam i nie bardzo wiem jak możesz mieć ZF-a 8 biegowego automata, o ile mi wiadomo w A5 tfsi 2,0 były dwie automatyczne, albo multitronic, ale w ośce, albo S-tronic i założyłbym się, że właśnie go posiadasz bo pisałeś, że masz quattro, sądząc po roczniku to 7 biegowe, z mokrymi sprzęgłami DQ380, zatem powiedz mi coś więcej bo mnie bardzo to zaciekawiło

    A i jeszcze jedno, założyłbym się, że w 2014 r silnik, 2.0 tfsi miał już 225KM, bodajże od kwietnia 2013 do kiedy to miał 211 KM
    Po pierwsze miałem, bo mi ukradli
    Po drugie: rocznik 2013, ale model z USA. Quattro + skrzynia ZF 8-biegów, sprawdzałem na manualu
    Z tym TFSI to faktycznie była rozkmina czy 211 czy 225, ale w końcu wyszło że to CPMA i 211KM. Serwis potwierdził. Natomiast w cenie 65tys kupisz już 2014 rocznik. Kwestia poszukania.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #1993
    Użytkownik Świeżak Avatar destikero
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    159 SW TI 2.4 JTDm Q-Tronic
    Postów
    195

    Domyślnie

    Wypierdziane Audi lepsze niż Mazda?
    156 2.0 TS / 147 1.9 JTD / 156 FL 1.9 JTD
    159 SW TI Q-Tronic 2.4 JTDm

  4. #1994
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    W zasadzie to tak O ile oczywiście nie traktujemy auta jako zwykły dupowóz między punktami A i B.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #1995
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Przecież on nie zamienił nowej Mazdy na używane Audi ale używana Mazde na używane Audi. Wiem, że niektórym się wydaje, ze jak kupili auto N lat temu to ono nadal jest nowe ale nie, nie jest nowe od momentu wyjechania z salonu. 5 letnie to musi wyć wypierdziane? Nie mierzmy wszystkich swoją miarą to, że ktoś nie dba o auto i po 5 latach ma "wypierdziane", "styrane" czy "zajechane" auto to nie znaczy, że tak wyglądają wszystkie inne.


    Mi też tu zarzucali, że mam stare zajechane megane, którego 8 letnie wnętrze wygląda tak.

    https://i.imgur.com/NoiIFpy.jpg
    https://i.imgur.com/qcq5tUa.jpg
    https://i.imgur.com/2rFRNpS.jpg


    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Będąc zupełnie szczerym to również rynek jest pełen stereotypów, które tworzą ludzie często nie mający żadnego doświadczenia w tym o czym opowiadają
    Dokładnie ale to nie działa tylko w jedną stronę, często Ci co narzekają jakie to ludzie nieprawdziwe historie o marce X opowiadają, sami walą stereotypami o marce Y. Zapytaj na jakimś forum niemieckiej marki o Alfę to 90% komentarzy będzie stereotypowych, zapytaj tutaj albo co gorsza pochwal się, ze kupiłeś niemca będzie to samo. W dodatku jak ktoś zmienił auto X i na nie narzeka to zaraz zarzuty, ze musiał kupić trupa i dlatego jest zrażony do marki. Na to niestety się nic nie poradzi bo na forach każdej marki bez wyjątku spotkać można ludzi krótkowzrocznych nie widzący nić poza tym co kupili.

  6. #1996
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    W dodatku jak ktoś zmienił auto X i na nie narzeka to zaraz zarzuty, ze musiał kupić trupa i dlatego jest zrażony do marki
    Ale co, przepraszam, to nie ma prawa być prawda?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #1997
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Giulia jest doceniana, przynajmniej przeze mnie. Tyle że widziałem, macałem, jechałem i wiem, że pomiędzy biznes a veloce jest przepaść. Veloce chciałbym mieć, ale mnie nie stać. Biznes jest tak biedna w środku, że tylko mega dobra cena mogłaby mnie przekonać. Stąd taka moja osobista wycena tej wersji ze stocku.
    Bo polska wersja Bussines jest ewenementem na skalę światową i profanacją tego auta. We Włoszech wersja Bussines jest pozycjonowana pomiędzy Super, a Veloce, a u nas stanowi wabik cenowy w każdym salonie wystawiony zaraz przy wejściu z dużą ceną na szybie, ale po otwarciu drzwi auta cały czar pryska.

    Jakoś w FCA Poland nikt nie pomyślał, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, skoro narzucili takie standardy salonom. Potem taki przypadkowy klient wychodzi z salonu po 5 minutach, bo ma w głowie porównanie z topową wersją Audi, którą widział wcześniej i wypisuje na forum swoje dyrdymały.

    Każda marka ma w swoim cenniku taką bieda wersję, żeby można było napisać w reklamie, że ceny za dany model zaczynają się od …, ale nikt rozsądny nie wystawia takich wersji w salonach. W czasach, gdy kupowałem swoją 159-kę, też była w cenniku taka bieda-wersja, ale nikt jej nie zamawiał do salonu, a wersja Bussines była skonfigurowana na wersji Progression z najczęściej zamawianymi przez klientów dodatkami. Ale skoro dzisiaj FCA Poland wie lepiej od innych, jak się sprzedaje takie auta jak Giulia/Stelvio, to niech się teraz bujają z autami, których po roku nie da się sprzedać
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 23-11-2019 o 09:09
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  8. #1998
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Dokładnie ale to nie działa tylko w jedną stronę, często Ci co narzekają jakie to ludzie nieprawdziwe historie o marce X opowiadają, sami walą stereotypami o marce Y
    A co ja napisalem później?

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Panowie, jako posiadacze alfy pewnie krew Was zalewa jak ktoś zapyta czy już mam znajomego z lawetą, bo mnie to wkurza, a to co piszesz to obawiam się, że poniekąd taki sam stereotyp jak Alfa i laweta. Pisałem już tutaj kiedyś wywód, które i z których roczników TSI i które DSG są takie jakie są i zapracowały sobie na takie oponie, a które są naprawdę ok, a wręcz bardzo ok i nie chce mi się już tego powtarzać, ale proszę jeżeli sami się wkurzamy, że powtarza ktoś że znajomy znajomego miał alfę i psuła, to nie powielajmy tych stereotypów
    Ok, nie wziąłem pod uwagę importu z USA
    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Po pierwsze miałem, bo mi ukradli
    Po drugie: rocznik 2013, ale model z USA. Quattro + skrzynia ZF 8-biegów, sprawdzałem na manualu

  9. #1999
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    104

    Domyślnie

    Ja kupiłem na rodzinne auto Skodę Octavie rs 2014 2.0tsi dsg6 z przebiegiem 200 tyś. Teraz mamy 280 tyś i auto naprawdę jeździ jak nowe. Oleje, filtry i jedna pierdoła w zawieszeniu przez te 80 tyś. Też ludzie pisali że auto z takim przebiegiem się zaraz rozpadnie.
    Teraz szukam drugiej QV Giulietty i auta z przebiegiem poniżej 100 tyś mają fotele bardziej styrane niż moja skoda która dobija do 300 tyś na blacie.

  10. #2000
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Ale co, przepraszam, to nie ma prawa być prawda?
    Może. Ale nie musi.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory