Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 68

Temat: A wy jak wspominacie waszą pierwszą jazdę Alfą??

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dawid_007_04
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Tucze
    Auto
    Była Alfa 155 2,5 TD 1994r. Alfa 166 3.2 V6 , Alfa 166 2,4 JTD 2000 r
    Postów
    327

    Domyślnie A wy jak wspominacie waszą pierwszą jazdę Alfą??

    Tak jak w temacie, A wy jak wspominacie waszą pierwszą jazdę Alfą??

    Ja nigdy nie zapomnę tego dnia, kiedy zostałem tknięty różdżką włoskiem motoryzacji przez Alfę 166 z 2,5 silnikiem V6, na sam widok tego silnika a tym bardziej jego dźwięk miałem i mam ciarki na całym ciele, jazda tym samochodem to był dla Mnie szok!! 190 KM pod moją nogą wspaniały dźwięk i ten samochód który dla Mnie jest perfekcyjny, wszystko to sprawiło że po przejażdżce wysiadłem z samochodu i zaniemówiłem!! Nie byłem w stanie nic powiedzieć i na dodatek cały się trząsłem, na dopełnienie szczęścia następnego dnia przejechałem się Alfą 156 2,5 V6 24V i wszystko było jasne ALFA RULES!! Do dziś dnia jeżdżę tymi samochodami i mam miłe wspomnienia, i mamy trzy włoszki w rodzinie
    ALFA 155 2,5 TD (moja )
    ALFA 156 2,5 V6 24V
    ALFA 166 2,5 V6 24V

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Smile

    To było kilka dni temu - kleiła się drogi nieprzeciętnie, choć po przesiadce z Mazdy Xedos (też rewelacyjne auto) była dla mnie wyraźnie twardsza, silnik pracował nierówno i przyszarpywał przy stałej predkości, plus strzelała czasem do kolektora. W końcu zatrzymałem się na stacji, wlałem świeże paliwo i problem zniknął (by za dwie godziny powrócić) - jazda stała się przyjemna, niczym... nie napiszę, bo jeszcze ktoś się zgorszy Autko zbierało się rewelacyjnie, jestem niemal pewien, że to najszybsze wolnossące 1.4 jakie wyprodukowano. No i to zawieszenie - dokładnie takie, jak lubię, niezależne, typowo sportowe.
    Zakochałem się w tej gorącej włoszce
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  3. #3
    groszek
    Gość

    Domyślnie

    HA...ja już nie pamiętam, za każdym razem jak wsiadam i jadę odczuwam coś nowego...niesamowite

  4. #4
    Skandahl
    Gość

    Domyślnie

    Pierwsza jazda modelem 164.A mojego sąsiada to było jak przesiadka z roweru do prawdziwego auta (jeździłem wtedy Golfem II 1.3). Często ją od niego pożyczałem i któregoś pięknego dnia stałem się jej właścicielem.
    Półtora roku temu po raz pierwszy przejechałem się Q4 i też stałem się właścicielem takowego. Jeżdżę wieloma samochodami, ale są to zwykłe d...wozy, a jazda AR a tym bardziej Q4 to czysta przyjemność )

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar jajcek
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Bialystok, Bialystok, Poland, Poland
    Auto
    BMW 530D E39
    Postów
    170

    Domyślnie

    pierwsza moja jazdę Alfą przeżyłem w wieku 5 lat jak przyjechał wujaszek z Włoch białą 33 z silnikiem na dwóch podwójnych gaźnikach i od tamtej pory wiedziałem jakie samochody są najlepsze

  6. #6
    plancior
    Gość

    Domyślnie

    Ja się muszę przyznać, że pierwszy raz jechałem Alfą jak kupowałem moją 159.
    Wrażenia?
    Zaliczka, bank, trasa do sprzedawcy i na 2 dzień już była moja

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Szukałem auta za 20 tyś. Miało paść na Focusa, za którym namawiał ojciec. Ja bym wolał Stilo, gdyż zawsze pałałem miłością do włoszyzny. Tak chodziłem po giełdzie w Gliwicach. Widziałem stała ładna Alfa 156 na fajnych felgach 17 cali. Jednak pierwszy raz przeszedłem obok nie oglądając jej. Bo mimo, że zawsze marzyłem o Alfie, te negatywne opinie o awaryjności o wysokim spalaniu troszkę mnie zniechęciły. Nie znalazłem jednak na tej giełdzie nic ciekawego. Miałem juz wracać do domu. Z powrotem odziwo znowu trasa wiodła obok tej Alfy. Tym razem jednak posatnowiłem zajrzeć (co mi szkoszi). Zaczałem oglądać z każdej storny. Była to wersja sportpack z niebieską skórą i deską typu karbon co bardzo mi się podobało. Wizualnie stan bardzo dobry. Akurat była to 2.4 JTD, chyba po chipie. Nawet co było błędem nie został sprawdzony przed kupnem. Kupiłem ją mimo przebiegu 250 tyś . Potem troszkę kosztowała mnie, szczególnie doprowadzenie do dobrego stanu zawieszenia Potem, tylko dokładałem do niej kase.Raz nawet skończyła na lawecie po padnięciu rozrusznika. Już mialem jej dość, co chwile coś. Chciałem, żeby mi ją ukradli, dostał bym kase z ubezpieczenia. Potem miałem wypadek, skasowałem ja kompletnie, jednak uratowała mi życie.

    Po złych doświadczeniach z ta marką kupiłem kolejną Alfę .Zalezało mi na jak najnowszej i na jak najmniej
    zajeżdżonej.
    Jednak tym razem znając ten samochód m.in dzieki forum, moja obecną sprawdizłem przed kupnem w ASO i jestem w sumie zadowolony.
    Ostatnio edytowane przez kobe83 ; 15-09-2009 o 13:07
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  8. #8
    Miss Alfaholicy 2011 Znawca Avatar aniucha05
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mysłowice, Poland
    Auto
    Alfa 147 1.6 16V & 159 2.2 JTS
    Postów
    1,688

    Domyślnie

    hmmm moja pierwsza jazda alfą?? 6 lat temu na początku lipca. alfa 146 1.4 t.spark - taką kupili rodzice. byłam zachwycona tym autem... mimo że prawo jazdy miałam ok. 3 miesięcy dostałam ją tylko dla siebie. wrażenia niesamowite.
    a pierwsza jazda moją 147-ką?? mało pamiętam. tak byłam zestresowana.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tommi
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Poz
    Auto
    Biała: 159 TI SW 2,4 JTDm , Niebieska: Impreza GT Turbo 2,0 MY00
    Postów
    406

    Domyślnie

    pierwsza jazda Alfą?...była to 156 2,5 V6.
    Mimo, że od lat marzyłem o Alfie to jakos padało na inne autka, to cena , to osiągi itp...
    Dopiero braciak, na złość mi zapewnie, kupił tą V6-tkę
    Było to parę lat temu, zasiadłem za kierą, niesamowite wrażenia, nie sądziłem że niektóre znane mi zkręty mogę pójść z taka prędkościąmasakra, wkręcanie się na obroty, skrzynia 6tka, niesamowity dzwięk, a później jeszcze lepszy z załozonym stożkiem, normalnie ciary!.
    Ale ja uparcie kupowałem dla siebie znowu inne autka, sportowe ...ale nie Alfy

    W końcu jednak udało się, jest Diesel, nie szczyt marzeń, ale Alfa - bo to było marzenie


    Blue....

    "Life is racing, everything else is just waiting" - Steve McQueen

  10. #10
    cin_ek
    Gość

    Domyślnie

    pierwszy raz Alfą, ale jako pasażer, jechałem kilka lat temu. Była to 155. do celu dojechaliśmy szybko i w komfortowych warunkach. Decyzja o zakupie Alfy była i tak już podjęta dawno, więc mogłem tylko narobić sobie większego smaka

    pierwsza przejażdżka moją własną - szczerze to się na nią wkurzyłem Zabrałem wkońcu Ją od znajomego z warsztatu i w drogę. Kierunek PZU żeby ją ubezpieczyć. Po drodze parę razy zgasła, szarpała, zaparowane szyby itp. Jakoś dojechałem. Teraz czas na BP po paliwko. Historia się powtarza, wkurzony na maksa zjechałem na najbliższy parking. Zadzwoniłem po szwagra. Myślałem że coś z nią jest nie tak że jakiś szrot kupiłem. Szwagier zasiadł i pojechał, stwierdził że auto jest ok i nie chciał z niej wysiadać. Okazało się że to moje małe doświadczenie w prowadzeniu takiego auta a nie Bella sprawiały kłopoty. Teraz jest tylko badanie granic jej możliwości

Podobne wątki

  1. Witam z moją pierwszą Alfą ;)
    Utworzone przez Seraf w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-11-2015, 20:11
  2. 156 Sportwagon TI - proszę o Waszą ocenę
    Utworzone przez dzym w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 28-03-2012, 16:46
  3. [156] Selespeed prosze o Waszą pomoc
    Utworzone przez Jacek1515 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-09-2009, 21:07
  4. Oglądaliście Jazdę próbną na TVN Turbo (GT vs TT)?
    Utworzone przez grzelutek w dziale GT
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 14-07-2007, 02:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory