Strona 60 z 175 PierwszyPierwszy ... 10505152535455565758596061626364656667686970110160 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 591 do 600 z 1747

Temat: Mixol + ON - dlaczego dolewamy oleje 2T do ropy? - w pigułce.

  1. #591
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał supermajku Zobacz post
    Poproszę o ciebie abyś tego dokonał. Razem wspólnymi silami dokonamy czegoś fajnego. A ja już myślę jakby tutaj zrobić dozownik automatyczny do paliwa...
    Co masz na myśli?
    Jeśli chodzi o dozowniki, to najlepszy z jakim się spotkałem to butelka z Millers Oils Diesel Ecomax. Bardzo prosta w użyciu i bez brudzenia sobie rączek. Tylko że 2T jest raczej zbyt gęsty na takie zabawy. Pozostaje strzykawka
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #592
    Użytkownik Świeżak Avatar supermajku
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    156 SW 1,9 JTD 2001 115 PS
    Postów
    152

    Domyślnie

    automatyczny jak w skuterze, wartburgu...

  3. #593
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Jeśli chodzi o dozowniki, to najlepszy z jakim się spotkałem to butelka z Millers Oils Diesel Ecomax. Bardzo prosta w użyciu i bez brudzenia sobie rączek. Tylko że 2T jest raczej zbyt gęsty na takie zabawy. Pozostaje strzykawka
    Podobna butelka z miarką umożliwiającą wlanie właściwej ilości oleju 2T np. 50ml ma firma Husqvarna. Kupując piłe dostałem taki własnie olej 2T do tej piło. Olej ma kolor niebieski
    W każdym bądź razie butelka i system odmierzania właściwej ilości jak Millers Oils Diesel Ecomax.

  4. #594
    Użytkownik Romeo Avatar Iwan87
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    GT 1.9 JTD 150 KM Distinctive
    Postów
    538

    Domyślnie

    Ja zrobiłem tak, że na butelce po Nałęczowiance Fitness czyli zwykłej plastikowej przezroczystej butelce namalowałem sobie markerem podziałkę : 50, 100, 150, 200, 250 ml. I teraz przed tankowaniem wlewam olej do tej butelki, z butelki do baku później i leję ropę.

  5. #595
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    Po prostu kupiłem preparat stp do wtrysków i została butelka na 200 ml a jak z czubkiem to pewnie 220-230ml - ameryki drugi raz nikt nie odkryje

  6. #596
    Użytkownik Świeżak Avatar ernestch79
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    SW 156 JTD, Citroen c5x7
    Postów
    32

    Domyślnie

    Każdy ma swój patent, butelkę po stp wyrzuciłem-lałem( mały otwór aby zalewać olej do środka, ale wygodne na CPN-ie) ,ja mam małą butelkę po mleku dziecka z dokładną miarką.

  7. #597
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Ja też mam butelkę po ulepszaczu, ale xeramicu - jest 250 ml. Otworek mały, ale modelarstwo i mieszanie różnych mikstur w dziwnych mieszadło-buteleczkach robi swoje: nie mam problemu z przelaniem z litrowej butli. Będę musiał teraz wyczaić jakąś 100 ml butelkę, bo w zimie wolałbym poniżej pół zbiornika nie schodzić, a na pół baku 100 ml byłoby jak znalazł.

    Tak przy okazji znalazłem skład dodatków LM: Super Diesel (wzmacniacz) i Diesel Lubricant. Jeżeli czegoś nie pomerdałem, to pierwszy składa się w znacznej większości z odsiarczonego oleju napędowego, white spiritu (taki rozpuszczalnik do farb olejnych - przynajmniej ja wiem o takim jego zastosowaniu) i jakiejś mieszanki chemicznej trochę podobnej w składzie do Opti-Lube, ale bez podanego składu procentowego. Dziwna kombinacja. Z kolei ich lubrykant do diesla to także super-czysty (odsiarczony) ON plus nasycone kwasy tłuszczowe (jakaś uniwersalna mieszanka, był podany numer CAS).

    Robię tabelkę z porównaniem, jak będzie w niej więcej niż Opti i te dwa LMy (ich skład będę jeszcze weryfikował) to wstawię tu linka do niej.

  8. #598
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,557

    Domyślnie

    Jak na razie dla mnie najlepsza jest strzykawka 100ml z przyciętym wężykiem od kroplówki

  9. #599
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    100 ml są te małe buteleczki do alkoholi... Będę musiał kupić taką małą jakiejś palonki/nalewki czy czegoś podobnego i po opróżnieniu (w ekologiczny sposób, rzecz jasna po dojechaniu do domu) zalać oleju. Ciekaw jestem min obsługi stacji jak zobaczą co takiego dolewam do baku

  10. #600
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Smarność paliwa:
    http://www.motochemica.pl/wyniki-tes...-paliw-diesla/
    http://en.wikipedia.org/wiki/Lubricity
    Tak zapytałem, ponieważ subiektywnie każdy może polecić cokolwiek Akurat jeśli chodzi o różnicę między LM 2T a Orlen Semisynth, użytkowinicy forum Avensis wykonali takie badania.

    Szkoda właśnie, że nie mamy takiego testu dla środków ogólnie dostępnych.
    Więc nie odpowiem Ci bo nie wiem Masz rację, każdy może polecić co chce bo w zasadzie zwykły użytkownik nie może sprawdzić nawet podstawowych parametrów oleju. Wychodzi to dopiero w trakcie eksploatacji. Ja posiłkuję się testem na zywym organizmie czyli w silnikach dwusuwowych (często mocno wyczynowych). Im niej zużyta para tłok-cylinder, im pod palcem czuć na ściance cylindra olej, im mniej dymu (w szczególności na zimno) i nagaru, im mniej zatarć tym olej lepszy - takie jest moje zdanie. Myślę, że nie możemy sobie pozwolić na olej, który spala się kiepsko zostawiając nagary.

Podobne wątki

  1. Dolewanie MIXOL'u do oleju napędowego-co Wy na to??
    Utworzone przez puchaty1988 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-06-2012, 18:03
  2. FILTR CZĄSTEK STAŁYCH - w pigułce
    Utworzone przez TuneFORCE w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 07:15
  3. FILTR CZĄSTEK STAŁYCH - w pigułce
    Utworzone przez TuneFORCE w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-03-2012, 01:13
  4. Wyciek ropy
    Utworzone przez Stanley w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 17:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory