Strona 117 z 168 PierwszyPierwszy ... 1767107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127167 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,161 do 1,170 z 1671

Temat: Giulia- felgi, opony

  1. #1161
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 200KM
    Postów
    20

    Domyślnie

    Panowie, bardzo dziękuję!

    Już nie mam żadnych wątpliwości, że koła się zmieszczą.

    [MENTION=72470]Trevor[/MENTION] - efekt po wymianie... Sztos! Piękne!

    A jak Panowie wrażenia trakcja/komfort po wymianie na 225/255 ?

    PS: Planuję założyć na Koniczynki opony Michelin PS4

    J
    Ostatnio edytowane przez HitTheRoadJack ; 12-08-2020 o 17:09

  2. #1162
    Użytkownik Świeżak Avatar median09
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Kraków/Bielsko-Biała
    Auto
    AR Giulia Veloce TBi Q4 2017r.
    Postów
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał HitTheRoadJack Zobacz post
    Panowie, bardzo dziękuję!

    Już nie mam żadnych wątpliwości, że koła się zmieszczą.

    [MENTION=72470]Trevor[/MENTION] - efekt po wymianie... Sztos! Piękne!

    A jak Panowie wrażenia trakcja/komfort po wymianie na 225/255 ?

    PS: Planuję założyć na Koniczynki opony Michelin PS4

    J
    Zalecałbym założyć PS4 w wersji S. Sam użytkuję samochód na takim zestawie kół i w porównaniu z fabrycznym zestawem jaki dostałem czyli Goodyear Efficientgrip R18 jest przepaść. Trakcja/komfort wszystko u mnie na plus ale przesiadałem się z Runflatów więc musi być bardziej komfortowo

  3. #1163
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    Ja mam ps4 225/255. Dla mnie jest super. Tylko jak już wspominałem wcześniej, są głośne. Były tu opinie, ze szybko się ścierają. Ja jak narazie po 8tys km nie widzę jakiegoś super szybkiego zużycia. Moim zdaniem opona super (tylko ten hałas:/).


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #1164
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 200KM
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał median09 Zobacz post
    Zalecałbym założyć PS4 w wersji S. Sam użytkuję samochód na takim zestawie kół i w porównaniu z fabrycznym zestawem jaki dostałem czyli Goodyear Efficientgrip R18 jest przepaść. Trakcja/komfort wszystko u mnie na plus ale przesiadałem się z Runflatów więc musi być bardziej komfortowo
    Co do opon to zrobiłem dość szczegółowe porównanie PS4 i PS4S. Na YT jest fajne porównanie obu na torze. Coby nie przynudzać, PS4 są bardziej komfortowe i zalecane do szybkich, mocnych samochodów drogowych. PS4S zalecane są, kiedy samochód sporadycznie pojawia się na torze, na amatorskich pojeżdżawkach.

    Opony różnią się głównie twardszym kołnierzem opony i trochę twardsza mieszanką w przypadku PS4S (nie plynie przy katowaniu). Co ciekawe PS4 na kółko 52s było tylko o 1s wolniejsze od PS4S.

    Werdykt był następujący - mocny, szybki, cywilny samochód PS4 (bardziej komfortowa). Na sporadyczne TrackDaye PS4S. Co ciekawe PS4 lepiej hamowała na mokrym torze.

    Ja wziąłem PS4 XLe. Mam nadzieję, że nie odbije się to znacznie na komforcie...

    J

  5. #1165
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    Dla mnie głównym argumentem za ps4 przy moim użytkowaniu było tez to, ze ps4 w tym porównaniu była pewniejsza na mokrym. Kumpel do m3 kupił kolejny komplet Ps4s i bardzo sobie chwali. Dla mnie w dieslu ps4 to złoty środek. Mysle, ze podobnie będzie jak ktoś kupi gy eagle F1 czy vredestain ultrac vorti czy dunlop sport max.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #1166
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Juz kiedyś pisałem - miałem w Giulietcie 225/40 R 18 PS4 2 komplety i ..nie polecam- słaba trwałość i mega głośne. Owszem trzymanie super ale opony mają problem z trwałością - a silnik to tylko 120 konna TB jeżdżona w 90% po trasie.
    Patrząc a jakim tempie znikają opony w Stelvio to PS4 nie dojechałbym do 20 tkm.
    tak wyglądały przednie nieco po ponad 20 tkm
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190509_180838.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	56.4 KB
ID:	271960

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał HitTheRoadJack Zobacz post
    Panowie, bardzo dziękuję!

    Już nie mam żadnych wątpliwości, że koła się zmieszczą.

    [MENTION=72470]Trevor[/MENTION] - efekt po wymianie... Sztos! Piękne!

    A jak Panowie wrażenia trakcja/komfort po wymianie na 225/255 ?

    PS: Planuję założyć na Koniczynki opony Michelin PS4

    J
    jak robisz 5 tkm w sezonie i nie przeszkadza Ci hałas jaki powodują to polecam. jak więcej to po 2 sezonach będziesz szukał opon.

  7. #1167
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 200KM
    Postów
    20

    Domyślnie

    Panowie, jeszcze raz dziękuję za porady!

    Koła zamontowane, weszły bez problemu, śruby, tak jak wspominaliście, pasowały.
    Zaskoczyła mnie cena zaworów z czujnikiem ciśnienia - kupiłem oryginalne.
    Z drugiej strony pozytywnie zaskoczył mnie brak konieczności ich programowania, pomimo, że doradca serwisowy ASO podał mi nawet cenę za ich zaprogramowanie

    Co do opon (PS4 XL) przejechałem już blisko 3k km i mam już pierwsze obserwacje.

    Trakcja - świetna. Sucho/mokro opony kleją celująco.

    Komfort - Pomimo zmiany z 17" na 19" nie jest źle. Największą różnicę czuć przy filtrowaniu drobnych nierówności, przy średnich prędkościach. Mniejsza poduszka powietrzna robi swoje, ale komfort, przynajmniej w zwykłej Giuli, jest na całkiem wysokim poziomie.

    Hałas - biorąc pod uwagę dużo większą szerokość niż oryginalne 17ki, hałas jest na niewiele większym poziomie, porównując do fabrycznych ContiSportContact. Absolutnie nie potwierdzam zwiększonej hałaśliwości, tym bardziej, że mam wzmocnioną wersję XL, która z zasady powinna być trochę głośniejsza. Dopiero powyżej 170 km/h opona zaczyna być wyraźnie hałaśliwa i dopiero od tego pułapu słychać różnicę na niekorzyść Michelina, ale znów - różnica szerokości.

    Trwałość - wrócimy do tematu po przebiegu 10k km.

    Pozdrawiam!
    Jacek

  8. #1168
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    Czekam na info o trwałości bo słyszałem już kilka opinii od różnych osób ze po 20k km opony na śmietnik

  9. #1169
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    Ja zrobiłem niecałe 10k km i jak narazie większego zużycia nie widzę.
    Co do głośności mam porównanie tylko do hankook ventus prime 3. Były zdecydowanie cichsze szczególnie powyżej 100km/h. Porównywanie do innych aut nie ma sensu bo były różnie wygłuszone. Przejadę trochę więcej, to wrzucę fotki i zdam relacje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #1170
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Piterson
    Dołączył
    03 2020
    Mieszka w
    KRK/KSU
    Auto
    Giulia TI
    Postów
    19

    Domyślnie

    Czołem Bracia Alfaholicy!

    Takie pytanko od laika (nie bijcie :-) )... na co zwracać uwagę przy zakupie felg do Giulii z dużymi zaciskami hamulcowymi? Czy osadzenie felgi ET33 gwarantuje że zaciski nie będą zahaczać o felgi?
    Planuje zakup felg alum. 18' ET33 5x110 8' ale widziałem fajną cenę na ET30 ;-).

Podobne wątki

  1. Felgi od Giulia QV 19" do 166tki?
    Utworzone przez Drefo w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-05-2017, 05:55
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 19:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory