Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #2611
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    455

    Domyślnie

    Dużo nie trzeba żeby tak wyglądały, rzuca z przednich kół przez te otwory w nadkolu.

  2. #2612
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    35

    Domyślnie

    Mam pytanko. Jak wyjąć tę plastikowa listwę z deski rozdzielczej? Rozkręciłem trzy śrubki w schowku i dalej listwa się trzyma. Tak z lewej strony, ale nie widzę (czwartej) śruby. Czy musze coś jeszcze rozkręcić/wymontować?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	listwa.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	122.9 KB
ID:	277009
    Ostatnio edytowane przez kast ; 26-03-2021 o 10:08

  3. #2613
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    już nie pamiętam, były 2 czy 3 wkręty dostępne po wykręceniu schowka. nawiew możesz odkręcić 1 wkręt i wyjąć go, ja na dźwignię ruszałem ją podważając prętem wsadzonym z prawej strony, potem ręcznie z wyczuciem. metalowe spinki mocno trzymają (ok 5 szt).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #2614
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    35

    Domyślnie


    Odkręciłem te trzy śruby. Myślałem, że to wystarczy. Czyli jak wyjąć ten schowek?

  5. #2615
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    eee, to Ty jesteś na wcześniejszym etapie. osłona dolna (ta nad nogami) out, będzie więcej śrub do schowka. dopiero potem są wkręty dostępne listwy/nawiewu

    jeszcze w czasach gdy nzaczynałem grzebanie w Giulii zrobiłem manual, masz wszystko z fotkami:
    https://www.forum.alfaholicy.org/giu...lacz_8_8_.html

    tylko potem już robiłem inaczej jeśli chodzi o zdjęcie listwy - teraz podważam na dźwignię po zdjęciu nawiewu, a w manualu to bałem się szarpać listwę i po prostu spinki wydłubałem drugą stroną i wymieniłem na nowe.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 26-03-2021 o 16:19
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #2616
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    35

    Domyślnie

    Dziękuję Ci bardzo esponix. Jutro będę walczył z wymianą listwy.

    Korzystając z okazji, że będę miał rozebraną prawą stronę deski będę chciał wyjąc również ekran środkowy, ponieważ gdzieś z za niego lub z za nawiewów pod nim dochodzą mnie denerwujące stukania (na wybojach). Tak jakby plastik o plastik. Nie wiem co to jest. Chciałbym zdjąć ekran i pojeździć bez niego, by móc te drażniące mikro-stukania zaobserwować. Czy mogę ekran wypiąć i tak jeździć, czy coś „zwariuje” w samochodzie? A może jakiś pomysł ktoś ma, co to może być? Może jednak za nawiewem..?

    Najgorzej się boję, że mimo sporej roboty i tak tych odgłosów nie namierzę, bo jak przejrzałem ten wklejony przez Ciebie esponix temat z wymianą wyświetlacza, to tak pod nim za bardzo też nie widzę, co tam miałoby tak postukiwać.

  7. #2617
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    35

    Domyślnie

    Wszystko wymiotowałem. Dokładnie tak jak w instrukcji. Giulia od środka gola i wesoła. No i kurde co mi tu (za ekranem) może stukać, jak tu nic nie jest luźno?? [emoji856]

  8. #2618
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    35

    Domyślnie Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

    Coś znalazłem. Kabelek na samej gorze zaraz pod deską rozdzielczą. Taki luzem leży na wygłuszeniach. Nie zapeszam, ale oby to było to!
    Ostatnio edytowane przez kast ; 27-03-2021 o 16:22

  9. #2619
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Brwinów k/Warszawy
    Auto
    Lancia Lybra 2.0 Comfortronic, Lancia Ypsilon '16 ALFA ROMEO GIULIA Q4 18'
    Postów
    90

    Domyślnie

    Mam pytanie.
    U mnie Giulia po wymianie oleju jakieś 3000 km temu krzyczy po odpaleniu "Wymienić olej silnikowy". Możliwe, że po tak krótkim czasie olej jest już do wymiany ?

  10. #2620
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    nieee, nie skasowali wymiany oleju
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory