Strona 63 z 162 PierwszyPierwszy ... 13535455565758596061626364656667686970717273113 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 621 do 630 z 1611

Temat: Zużycie paliwa

  1. #621
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Dokładnie tak to u mnie działa.
    Działa to u Ciebie jak na załączonym filmiku? tzn. noga z gazu, bieg się nie zmienia, prędkość sie nie zmienia a obroty silnika szybciutko spadają do poziomu biegu jałowego.

    youtube.com/watch?v=rZm9eyxkVHI - proszę wkleić w youtube - mam za mało postów żeby dać linka

  2. #622
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kddpol Zobacz post
    Działa to u Ciebie jak na załączonym filmiku? tzn. noga z gazu, bieg się nie zmienia, prędkość sie nie zmienia a obroty silnika szybciutko spadają do poziomu biegu jałowego.

    youtube.com/watch?v=rZm9eyxkVHI - proszę wkleić w youtube - mam za mało postów żeby dać linka
    Tak, w trybie A. Po zdjęciu nogi z gazu spadają obroty, auto się toczy (czyli zazwyczaj zwalnia, jeśli nie jedzie się z górki). Po wciśnięciu gazu lub hamulca włączany jest odpowiedni bieg. To podobna sytuacja do włączenia biegu jałowego w trakcie jazdy z manualną skrzynią biegów.

  3. #623
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kddpol Zobacz post
    Byłem z tym w serwisie - komputer nie pokazuje żadnych błędów, proszę jeździć auto ma przejechane dopiero 2 700 km.

    Na koniec jeszcze jedno ciekawe spostrzeżenie, tzn. po uruchomieniu samochodu (jeżeli postój trwał min. 0,5 godz.) pierwszych kilka odpuszczeń gazu powoduje prawidłowy efekt tj. chwilowe zużycie spada szybko do 0 L i czuć siłę hamującą silnika niestety nagle to się zmienia i dzieje się tak jak opisałem powyżej. Informacja o tym nie miała żadnego znaczenia dla pana w serwisie. Moim zdanie istnieją dwa warianty, albo jest jakiś feler w moim egzemplarzu, albo za jakiś czas będziemy mieli kolejną aktualizację czegoś tam.
    Jeśli w trybach D i N nie czujesz i nie widać na wyświetlaczu hamowania silnikiem (wskazówka chwilowego zużycia nie schodzi do 0), to ewidentnie jest coś nie tak z Twoim egzemplarzem. Panowie z serwisu nie jeżdżą na co dzień takim autem, a jeśli już wsiadają za kierownicę, to nie zwracają uwagi na takie (według nich) pierdoły. Jak nie ma błędu w komputerze, to dla nich wszystko jest OK, nawet jak się auto zapali .

    Pisałem już o tym hamowaniu silnikiem w innym wątku i sądziłem, że sprawa jest wyjaśniona (https://www.forum.alfaholicy.org/giu...ml#post2191156), więc nie chcę się powtarzać. Pojedź do innego ASO (masz ich kilka w Wawie) i zabierz na przejażdżkę kierownika serwisu - może trafisz na bardziej ogarniętego, który będzie wiedział, jak w Giulii powinno wyglądać hamowanie silnikiem w trybach D i N oraz żeglowanie/dryfowanie w trybie A, bo dla mnie ewidentnie coś jest nie tak, w tym co opisujesz u siebie.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #624
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Startując o 6.30 rano na zimnym silniku przez pierwsze 1,5 km przy kolejnych odpuszczeniach gazu przed światłami wskazówka spadała sukcesywnie coraz niżej (do 4l, do 3l, do 2l), aż przy kolejnym skrzyżowaniu spadła do 0l i potem już za każdym razem przez 20 km spadała zawsze do 0. Ponieważ miałem dzisiaj w miarę spokojną drogę bez żadnych korków, to mogłem sobie również poobserwować jak się zachowuje wskazówka przy redukcji wykonanej manetką, gdy cały czas jedziemy z odpuszczonym gazem. Redukcja powoduje pojawienie się białej kreski na wyświetlaczu na pozycji 2l tylko na chwilę (1-2 sekundy) i znowu znika. Tak samo to wygląda, gdy lekko naciśniemy hamulec jadąc w trybie automatycznym i skrzynia musi zrzucić 1 bieg niżej - wskazówka pojawia się na pozycji 2l na 2 sekundy i znika. Lekkie naciśnięcie pedału gazu i odpuszczenie również powoduje identyczny efekt i dopiero dłuższe przytrzymanie gazu powoduje, że wskazówka rośnie (szybciej lub wolniej) do 15l/100km.
    No to u mnie jest coś nie tak... (mam tak jak pisze [MENTION=83845]Kddpol[/MENTION] ) Żeby kreska zeszła do zera to powiedzmy 1 na 20 przypadków. Specjalnie ostatnio obserwuję, bo wcześniej dyskutowaliśmy już o tym.
    Zwykły test (SS wyłączone [nie wiem, czy to ma wpływ], silnik rozgrzany na 3 kreski, tryb N): rozpędzam się do 120km/h, jadę tak chwilę i puszczam gaz. Auto powoli zwalnia. W tym czasie powinien pokazywać chwilowe 0 l/100km, a tak nie jest. Schodzi kreska, ale zatrzymuje się przy tych 2,5 l/100km, a jak ręcznie zredukuje bieg to zatrzymuje się przy wyższej wartości (bo wyższe obroty zostają). Coś robię nie tak?
    Pozdro,
    Bartas

  5. #625
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Z ciekawości dzisiaj spojrzałem - tryb N, każde puszczenie gazu powoduje spadek do 0.

  6. #626
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Giulietta 1,4MA 2015 / Giulia Veloce 2019
    Postów
    118

    Domyślnie

    Dzisiaj i ja sprawdziłem, najniżej jak spada to do 2,5l/100. Do zera nigdy niezależnie od trybu.

  7. #627
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Zwykły test (SS wyłączone [nie wiem, czy to ma wpływ], silnik rozgrzany na 3 kreski, tryb N): rozpędzam się do 120km/h, jadę tak chwilę i puszczam gaz. Auto powoli zwalnia. W tym czasie powinien pokazywać chwilowe 0 l/100km, a tak nie jest. Schodzi kreska, ale zatrzymuje się przy tych 2,5 l/100km, a jak ręcznie zredukuje bieg to zatrzymuje się przy wyższej wartości (bo wyższe obroty zostają). Coś robię nie tak?
    Do takiego testu nawet nie musisz się rozpędzać do 120 Przy rozgrzanym silniku u mnie schodzi do 0 w ciągu 1-2 sekund od puszczenia gazu nawet przed każdymi światłami w mieście. Wygląda na to, że mamy 2 różne rodzaje Giulii na forum
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  8. #628
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    No to u mnie jest coś nie tak... (mam tak jak pisze [MENTION=83845]Kddpol[/MENTION] ) Żeby kreska zeszła do zera to powiedzmy 1 na 20 przypadków. Specjalnie ostatnio obserwuję, bo wcześniej dyskutowaliśmy już o tym.
    Zwykły test (SS wyłączone [nie wiem, czy to ma wpływ], silnik rozgrzany na 3 kreski, tryb N): rozpędzam się do 120km/h, jadę tak chwilę i puszczam gaz. Auto powoli zwalnia. W tym czasie powinien pokazywać chwilowe 0 l/100km, a tak nie jest. Schodzi kreska, ale zatrzymuje się przy tych 2,5 l/100km, a jak ręcznie zredukuje bieg to zatrzymuje się przy wyższej wartości (bo wyższe obroty zostają). Coś robię nie tak?
    Nie wydaje mi się żeby to była kwestia "robienia coś nie tak". Moim zdaniem jest jakiś babol w sofcie albo mechaniczny. Jeżeli to kwestia oprogramowania to obstawiam, że za niedługo będzie jakiś update. Gorzej jeżeli to kwestia natury mechanicznej i celowo pogmerali w sofcie (np. przy ostatniej aktualizacji "usunięcie błędnego wskazania poziomu paliwa") żeby zmniejszyć siłę hamowania silnikiem poprzez podawania paliwa nawet przy zwalnianiu/hamowaniu ponieważ przy pełnej sile hamowania silnikiem coś dzieje się nie tak (ryzyko jakiejś awarii). Możliwe, że dotyczy to tylko jakiejś partii samochodów, stąd na forum jedni piszą, że mają tak a inni inaczej lub jeszcze nie wszyscy mają to wgrane.

    Dlatego cenna była by informacja nie tylko "czy spada u mnie do zera" ale też data produkcji mojego egzemplarza i kiedy była ostatnia aktualizacja oprogramowania.

    U mnie produkcja to połowa 2019, aktualizacja i odbiór początek września, Giulia Veloce 2.0T 280KM.

  9. #629
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Giulietta 1,4MA 2015 / Giulia Veloce 2019
    Postów
    118

    Domyślnie

    Produkcja 12/2018, nie spada do 0.

  10. #630
    Użytkownik Świeżak Avatar alfa.bravo
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce 280HP Q4
    Postów
    65

    Domyślnie

    Dzisiaj na to zwróciłem uwagę i sprawdziłem tryb D i N w różnych warunkach, nie spada do 0. Spada do 2,5-3. Obstawiam, że komputer podtrzymuje obroty lekko bo spada do różnych wartości w zależności od trybu, tego czy mam włączoną czy wyłączoną klimę i czy auto jedzie pod górkę czy po prostej czyli upraszczając od obciążenia.
    Ostatnio edytowane przez alfa.bravo ; 17-10-2019 o 14:28

Podobne wątki

  1. [159] Zużycie paliwa / spalanie 159, Brera, Spider
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3224
    Ostatni post / autor: 08-03-2023, 18:25
  2. [159] zużycie paliwa BENZYNA
    Utworzone przez dziodek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-04-2019, 11:09
  3. [159] hamowanie silnikiem i zużycie paliwa 2.0 litra/100 km
    Utworzone przez tojatajanka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-02-2019, 20:34
  4. Zużycie paliwa i sonda lambda
    Utworzone przez knapsu w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2016, 15:14
  5. Zużycie paliwa na postoju - wskazania ICS
    Utworzone przez motomycha w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 06:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory