Strona 86 z 122 PierwszyPierwszy ... 36767778798081828384858687888990919293949596 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 851 do 860 z 1216

Temat: Sprowadzenie z USA

  1. #851
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,518

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paszczak Zobacz post
    Przeglądając forum natknąłem się na taki opis:

    "Ręczne odblokowywanie dźwigni zmiany biegów z trybu P (Parking) ma na celu umożliwienie pchania lub holowania samochodu, gdyby nie było to możliwe przy normalnym użyciu dźwigni zmiany biegów.
    Jest to urządzenie przeznaczone wyłącznie na wypadek sytuacji awaryjnych, nie należy go używać często."
    I dalej jest opisana instrukcja jak zdjąć plastik pociągnąć za tasiemkę która przestawia skrzynię w tryb N i rozłącza hamulec ręczny (dlatego w tym wątku to napisałem ) po awarii zwijamy tasiemkę zakładamy osłonę i jakby interwencji nie było. Można to przede wszystkim zrobić na drodze ( jak koledzy napisali wchodzenie na drodze pod samochód i odkręcanie osłony jest delikatnie mówiąc uciążliwe ) No nie wiem jak wy ja nie wożę na co dzień kompletu kluczy w bagażniku .
    Może się komuś przyda w razie awarii aby nie czekać na lawetę w miejscu np niebezpiecznym.
    Niestety musiałem przetestować i działa".
    Taki opis przedstawił Cesar. Żeby dostać się do tej tasiemki należy zdjąć tylny panel nawiewu, między fotelami.
    Po co to wprowadzać w błąd w alfach tak nie ma. Było już kilkanaście razy o tym.

  2. #852
    Użytkownik Świeżak Avatar Paszczak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    była Giulietta 1.4 120 KM 2012r, Giulia 2Q Ti Sport 2018r
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Po co to wprowadzać w błąd w alfach tak nie ma. Było już kilkanaście razy o tym.
    Pewnie nie pamiętasz, ale sam brałeś udział w tej dyskusji w 2019 r
    https://www.forum.alfaholicy.org/giu..._giulia-2.html
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	forum.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	44.6 KB
ID:	284670
    Nie chcę wprowadzać nikogo w błąd, wrzuciłem cytat, ponieważ sam mam problem ze skrzynią (wcześniej o tym pisałem) i gdybym znalazł post wcześniej, to na pewno bym sprawdził i może zaoszczędziłbym 450 zeta za ściągnięcie auta z lawety.

  3. #853
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,518

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paszczak Zobacz post
    Pewnie nie pamiętasz, ale sam brałeś udział w tej dyskusji w 2019 r
    https://www.forum.alfaholicy.org/giu..._giulia-2.html
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	forum.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	44.6 KB
ID:	284670
    Nie chcę wprowadzać nikogo w błąd, wrzuciłem cytat, ponieważ sam mam problem ze skrzynią (wcześniej o tym pisałem) i gdybym znalazł post wcześniej, to na pewno bym sprawdził i może zaoszczędziłbym 450 zeta za ściągnięcie auta z lawety.
    Tak 3 lata temu byłem młodszy i piękniejszy.

  4. #854
    Użytkownik Świeżak Avatar Paszczak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    była Giulietta 1.4 120 KM 2012r, Giulia 2Q Ti Sport 2018r
    Postów
    127

    Domyślnie

    Jak my wszyscy

  5. #855
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2022
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    55

    Domyślnie

    Tak jak kolega Marek156/159sw napisał: ażeby odblokować/zablokować skrzynię należy niestety wejść pod auto i wkręcić/wykręcić śrubę M6 z boku z lewej strony skrzyni.

  6. #856
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2022
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Pomoc drogowa stosuje różne formy odblokowania skrzyni do wciągnięcia na lawetę. Ostatnio widziałem kołek drewniany (klin) zamiast śruby. Lewa strona skrzyni, mniej więcej po środku, lekko powyżej obudowy filtra. Hamulec postojowy może być "zawieszony" w opcji "przegląd hamulców".
    W moim przypadku sygnalizacja z problemem z hamulcem postojowym związana była z odłączeniem wtyczek od hamulca postojowego przez pomoc drogową.

  7. #857
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,286

    Domyślnie

    Błąd wielu mechaników, odłączenie wtyczek (przewodu) nie powoduje cofnięcia się "blokady" hamulca ręcznego.

  8. #858
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2022
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    55

    Domyślnie

    Moja Stelvio już po robotach blacharskich. Potrzebuję ogarnąć przód samochodu tzn. samopoziomowanie reflektorów i spryskiwaczeoraz czujniki parkowania z przodu.. Lampy z przodu kupiłem europejskie a zderzak ze spryskiwaczami i czujnikami oraz wymieniłem zbiornik spryskiwaczy na dwupompkowy. Czujniki i zbiorniczek mają już przygotowaną instalację do podłączenia i myślę, że nie będzie z uruchomieniem ich jakichś większych problemów. Wiem, że potrzebny jest czujnik poziomowania do reflektorów. Ma może ktoś schemat jak podłączyć czujnik do instalacji oraz wtyczkę do takiego czujnika. W sieci dostępne są czujniki ale bez wtyczek.

  9. #859
    Użytkownik Świeżak Avatar nowitek
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Pleśna
    Auto
    Alfa 159 SW 1,9 JTDm Alfa GT 1,9 JTD, Giulia RWD performance
    Postów
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał nw1067 Zobacz post
    Moja Stelvio już po robotach blacharskich. Potrzebuję ogarnąć przód samochodu tzn. samopoziomowanie reflektorów i spryskiwaczeoraz czujniki parkowania z przodu.. Lampy z przodu kupiłem europejskie a zderzak ze spryskiwaczami i czujnikami oraz wymieniłem zbiornik spryskiwaczy na dwupompkowy. Czujniki i zbiorniczek mają już przygotowaną instalację do podłączenia i myślę, że nie będzie z uruchomieniem ich jakichś większych problemów. Wiem, że potrzebny jest czujnik poziomowania do reflektorów. Ma może ktoś schemat jak podłączyć czujnik do instalacji oraz wtyczkę do takiego czujnika. W sieci dostępne są czujniki ale bez wtyczek.
    Odezwij się na PW, może coś pomogę.

  10. #860
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał nw1067 Zobacz post
    To możę ktoś może ma do sprzedania uszkodzoną lampę tylną z błotnika za nieduże pieniądze?
    Ogarnąłeś już może typ ledów ? właśnie mam zamiar się też za to zabrać.

Podobne wątki

  1. Sprowadzenie Alfy z Włoch
    Utworzone przez genero w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 21:57
  2. Sprowadzenie z zagranicy GT
    Utworzone przez lesseps w dziale GT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 19:49
  3. Sprowadzenie Alfy GT z Niemiec
    Utworzone przez extremer206 w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 11:40
  4. Sprowadzenie Alfy z Niemiec
    Utworzone przez kasztelan w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 21:49
  5. Sprowadzenie samochodu (Włochy)
    Utworzone przez Kejter w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2008, 15:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory