Strona 19 z 23 PierwszyPierwszy ... 91011121314151617181920212223 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 230

Temat: Stelvio - klimatyzacja i inne problemy

  1. #181
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    jakoś nigdy to nie kolidowało z przepisami ruchu drogowego
    Samochody wyścigowe chyba muszą przestrzegać przepisów ruchu drogowego Zdaje się, że jeżdżą na zamkniętych torach i podróżują na lawetach?
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #182
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Przytoczyłem dla porządku wyścigowe. Auta przygotowane do rajdów muszą spełniać warunki techniczne dopuszczające do normalnego ruchu (bo i tam się poruszają). I w nich szyby są oklejone folią, w zdecydowanej większości przezroczystą (ograniczę się do RP).

  3. #183
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Przepisy są jasne i przejrzyste nie ma co nad tym debatować. Przednich i przednich bocznych nie można przyciemnić nawet o 1% i koniec kropka. Dlaczego w temacie o klimatyzacji musimy o przyciemnianiu odkrywać amerykę na nowo?????
    Czekamy na dane tej folii.
    Azar, właśnie autor napisał, że różnica jest diametralna. I da się to zauważyć po połowie niższej prędkości wentylatora. Skoro dotychczas twierdził, że klima nie wyrabia a teraz okazuje się, że wystarczy na pół gwizdka żeby było super to traktuję to jako ogromną różnicę. Ja wiem co potrafią folie (jak ograniczyć ciepło) bo sam w domu wykleiłem dachowe lustrem weneckim. Ale takiej do auta nie dam. A jak usłyszałem tutaj takie cuda (co teoretycznie jest możliwe) to chciałbym znać szczegóły.

  4. #184
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Azar, właśnie autor napisał, że różnica jest diametralna. I da się to zauważyć po połowie niższej prędkości wentylatora.
    ok to bardzo dobra informacja tylko ile konkretnie stopni mniej.
    Może ktoś może spytać wykonawców na FB (nie mam FB) ile konkretnie? Zasada zaangażowania może być bardzo silna
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  5. #185
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    ok to bardzo dobra informacja tylko ile konkretnie stopni mniej.
    Może ktoś może spytać wykonawców na FB (nie mam FB) ile konkretnie? Zasada zaangażowania może być bardzo silna
    Folia taka jest u mnie na szybach ale.w mieszkaniu. Powiem tak jak na stronie wschodniej bez folii parapetow wewnatrz sie nie da dotknac tak na szybach z folia sa tylko letnie. Producent opisuje ze do 7 stopni mniej sie ogrzewa pomieszczenie. I to dziala.

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  6. #186
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    ok to rzeczywiście sporo
    Tylko, że w mieszkaniu to trochę inna sytuacja np niekorzystnie w zimie. To co normalnie słońce by dogrzało ty musisz teraz to zrobić kaloryferem Biorąc pod uwagę nasz klimat to dobry pomysł?

    W samochodzie ogrzewanie jest niejako za darmo. Jeśli faktycznie różnica to 7C to może warto.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #187
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio 280
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Przepisy są jasne i przejrzyste nie ma co nad tym debatować. Przednich i przednich bocznych nie można przyciemnić nawet o 1% i koniec kropka. Dlaczego w temacie o klimatyzacji musimy o przyciemnianiu odkrywać amerykę na nowo?????
    Czekamy na dane tej folii.
    Azar, właśnie autor napisał, że różnica jest diametralna. I da się to zauważyć po połowie niższej prędkości wentylatora. Skoro dotychczas twierdził, że klima nie wyrabia a teraz okazuje się, że wystarczy na pół gwizdka żeby było super to traktuję to jako ogromną różnicę. Ja wiem co potrafią folie (jak ograniczyć ciepło) bo sam w domu wykleiłem dachowe lustrem weneckim. Ale takiej do auta nie dam. A jak usłyszałem tutaj takie cuda (co teoretycznie jest możliwe) to chciałbym znać szczegóły.
    Fola na przód i boki nie przyciemnia, jest przezroczysta i pochłania 60% ciepła co daje się wyraźnie odczuć. Nie widać że jest coś naklejone.
    Szyby przednie i boczne przód fabrycznie przepuszczają 70% ( popatrzcie na opis na szybach ) co jest podobno zgodne z przepisami i więcej nie można.
    Co do folii to nie wypytywałem o szczegóły, dla mnie działa.

  8. #188
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Kurcze szkoda. Ponieważ właśnie o te szczegóły się rozchodzi. A wyciągali i wycinali szyby do oklejenia? Jak wygląda ta folia np w narożnikach przedniej szyby?

  9. #189
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej..Z Zobacz post
    ... Szyby przednie i boczne przód fabrycznie przepuszczają 70% ( popatrzcie na opis na szybach ) co jest podobno zgodne z przepisami i więcej nie można.
    Co do folii to nie wypytywałem o szczegóły, dla mnie działa.
    Tak, zgodnie z przepisami przepuszczalność światła szyby samochodowej czołowej oraz przednich bocznych nie może być mniejsza niż 70%, więcej może być jak najbardziej
    A opis na szybach Stelvio to mówi że przepuszczają dokładnie 70% czy że po prostu spełniają ten wymóg?
    I analogicznie dla folii - nie otrzymałeś żadnego dokumentu (certyfikatu/atestu) że ta folia jest dopuszczona do stosowania na szybie samochodowej czołowej i nie powoduje zmniejszenia przepuszczalności światła przez szybę na którą została prawidłowo nałożona?

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Kurcze szkoda. Ponieważ właśnie o te szczegóły się rozchodzi. A wyciągali i wycinali szyby do oklejenia? Jak wygląda ta folia np w narożnikach przedniej szyby?
    Ja też podpinam się z prośbą o odpowiedź na te pytania. I czy ta folia nałożona jest na zewnątrz szyby czy od wewnątrz?

  10. #190
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Czy od środka?

Podobne wątki

  1. Klimatyzacja problemy
    Utworzone przez AlfoholiczkaJa w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-04-2016, 21:02
  2. Klimatyzacja - pierwsze problemy
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 29-08-2012, 10:44
  3. pasek wieloklinowy i inne problemy
    Utworzone przez RudolfH w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 20-09-2010, 21:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory