Strona 73 z 284 PierwszyPierwszy ... 23636465666768697071727374757677787980818283123173 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 721 do 730 z 2833

Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #721
    Użytkownik Świeżak Avatar Nemiroff
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Gōrny Ślōnsk
    Auto
    StelvioQ Abarth Spider
    Postów
    156

    Domyślnie

    Znalazłem taki test po włosku https://www.youtube.com/watch?v=UMPfTSEKHSg

    Najważniejsze ciekawostki:
    - zawieszenie zostało nieco przeprojektowane, podobno nie występuje już problem z 'harataniem/ząbkowaniem' opon przy manewrowaniu parkingowym
    - według gościa w samochodzie z pakietem akustycznym jest ciszej. Szkoda, że nigdzie nie ma w necie info o decybelach in minus. Faktycznie, jak gość komentuje to wrażenie odsłuchowe jest takie, że mniej szumi w tle w porównaniu do innych testów
    - podobno ten system autonomicznej jazdy, rozpoznaje z gps, ze auto wjeżdża na autostradę i włącza się w specjalnym trybie

  2. #722
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Odnośnie infotainment - też nie mam do czego się przyczepić. Proste i szybkie. Intuicyjne. Nawigacje mam z carplay i przyznam że dotyk w carplay ulatwilby korzystanie. Ale nie jest niezbędny.

  3. #723
    Użytkownik Świeżak Avatar arteg83
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Lubaczów
    Auto
    156 SW 2.4 175KM - była, 156 SW 1.9 158 KM - była, S-Max 2.0 140KM - jest
    Postów
    191

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    A ja sobie kupiłem przedliftową Giulię i jestem w siódmym niebie.
    Pochwal się w końcu, załóż temat w Naszych Bellach, bom ciekaw co kupiłeś.
    Pozdro.
    Vectra B 93' 1.6 75 KM - była
    Honda Accord 99' 1.8 136 KM - była

    156 SW 05' 2.4 175 KM - R.I.P

    156 SW 05' 1.9 158 KM - była
    Ford S-Max 07' 2.0 140KM - jest


    Zawsze są dwa uda. Uda się albo nie uda...

  4. #724
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Cytat Napisał arteg83 Zobacz post
    Pochwal się w końcu, załóż temat w Naszych Bellach, bom ciekaw co kupiłeś.
    Pozdro.
    Poczekaj bo na razie mam fotki brudnego auta, zrobione na szybko do AC. Jak umyje zrobię foty i wrzucę

  5. #725
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nemiroff Zobacz post
    - zawieszenie zostało nieco przeprojektowane, podobno nie występuje już problem z 'harataniem/ząbkowaniem' opon przy manewrowaniu parkingowym
    coś za coś, tracisz na właściwościach trakcyjnych. niektórzy w USA chętni na Q traktują to jako wadę MY2020

    Cytat Napisał Nemiroff Zobacz post
    - według gościa w samochodzie z pakietem akustycznym jest ciszej. Szkoda, że nigdzie nie ma w necie info o decybelach in minus. Faktycznie, jak gość komentuje to wrażenie odsłuchowe jest takie, że mniej szumi w tle w porównaniu do innych testów
    to jest fajna opcja. moze retrofit do swojej da się zrobic?


    Cytat Napisał Nemiroff Zobacz post
    - podobno ten system autonomicznej jazdy, rozpoznaje z gps, ze auto wjeżdża na autostradę i włącza się w specjalnym trybie
    bałbym się tego. u nas roboty drogowe niespodzianki, źle oznaczone - można skończyć jak Durczok
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #726
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    F80
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post

    bałbym się tego. u nas roboty drogowe niespodzianki, źle oznaczone - można skończyć jak Durczok
    niepotrzebnie, to jest rewelacyjna opcja. Oczywiście nie dowiezie Cię po pijaku przez całą Polskę pod dom, ale jadąc autostradą z wyraźnie oznakowanymi pasami, jesteś w stanie sięgnąć po coś w schowku, zdjąć sweter, sięgnąć po napój który został na tylnej kanapie, nawet o zgrozo sprawdzić coś na komórce, i nie patrzyć na jezdnię przez kilka sekund, a samochód w tym czasie utrzyma tor jazdy, nie zjedzie na sąsiedni pas. I jadąc taka drogą ogólnie mniej się męczysz, tylko nadzorujesz działanie systemu, i uwaga nie musi być aż tak duża jak wtedy kiedy sam jedziesz. Oczywiście to dotyczy bardzo specyficznych warunków, ja używam tylko na autostradzie kiedy tuch jest odpowiednio mały.

  7. #727
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał krist Zobacz post
    niepotrzebnie, to jest rewelacyjna opcja. Oczywiście nie dowiezie Cię po pijaku przez całą Polskę pod dom, ale jadąc autostradą z wyraźnie oznakowanymi pasami, jesteś w stanie sięgnąć po coś w schowku, zdjąć sweter, sięgnąć po napój który został na tylnej kanapie, nawet o zgrozo sprawdzić coś na komórce, i nie patrzyć na jezdnię przez kilka sekund, a samochód w tym czasie utrzyma tor jazdy, nie zjedzie na sąsiedni pas. I jadąc taka drogą ogólnie mniej się męczysz, tylko nadzorujesz działanie systemu, i uwaga nie musi być aż tak duża jak wtedy kiedy sam jedziesz. Oczywiście to dotyczy bardzo specyficznych warunków, ja używam tylko na autostradzie kiedy tuch jest odpowiednio mały.
    kurcze stary jestem bo mi sie wydawalo ze kierowca ma byc skupiony na jezdzie i trzymac ręce na kierownicy
    no ale moze takie czasy ze mozna sobie numerek w czasie jazdy strzelic na przednim fotelu.

    w

  8. #728
    Użytkownik Świeżak Avatar milkes
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    lubuskie,dolnośląskie
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 jtdm
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał Suzumushi Zobacz post
    kurcze stary jestem bo mi sie wydawalo ze kierowca ma byc skupiony na jezdzie i trzymac ręce na kierownicy
    no ale moze takie czasy ze mozna sobie numerek w czasie jazdy strzelic na przednim fotelu.

    w
    Moze zle porownanie, ale piloci przez wiekszosc czasu swojego lotu leca na autopilocie, nadzorujac tylko prace systemow, przejmuja kontrole tylko w kluczowych momentach. Generalnie wszystko jest dla ludzi i jesli uzywa sie z glowa to pomoze w codziennym zyciu. Przeciez zawsze mozna wylaczyc wszystkie systemy i poczuc sie jak kubica Nie jest to "must have", ale miec bym chcial.

  9. #729
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał milkes Zobacz post
    Moze zle porownanie, ale piloci przez wiekszosc czasu swojego lotu leca na autopilocie, nadzorujac tylko prace systemow, przejmuja kontrole tylko w kluczowych momentach. Generalnie wszystko jest dla ludzi i jesli uzywa sie z glowa to pomoze w codziennym zyciu. Przeciez zawsze mozna wylaczyc wszystkie systemy i poczuc sie jak kubica Nie jest to "must have", ale miec bym chcial.
    Podpisuję się pod tym, miałem w poprzednim samochodzie i czasem korzystałem czasem nie, ale wybór był

  10. #730
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Podpisuję się pod tym, miałem w poprzednim samochodzie i czasem korzystałem czasem nie, ale wybór był
    na jednym z filmików na YT z czasu prezentacji MY2020 we Włoszech kierowcy jeździli po autostradzie, gdzie były ograniczenia i tempomat rewelacyjnie ponoć reagował na odczytywane znaki i dostosowywał prędkość ( bo tak był ustawiony ), mimo, że znaki nie były na słupkach, tylko na ziemi, na wysokości pachołków.

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory