Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Obcieranie zderzaka przez tylną klapę bagażnika

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie Obcieranie zderzaka przez tylną klapę bagażnika

    Napiszę bo może komuś się przyda. Ktoś na to się skarżył kiedyś, ale nie przypominam sobie żeby było podpowiedziane rozwiązanie (a przynajmniej przyczyna), które może znalazłem. Niedawno zauważyłem że mam obtarcia/zmatowienia lakieru na krawędzi klapy bagażnika i na zderzaku (na załączonych fotkach nie wyszło, są bardziej widoczne w kilku miejscach na długości kilku cm każda). Pooglądałem nic nie uderza (myślę że to stało się wcześniej - zderzak opadał sukcesywnie), zdziwiłem się i tyle. Wyjazd na urlop, 1650km w temperaturach 30-35C na zewnątrz, przyjeżdżam do domu, patrzę na auto z tyłu jakieś mam duże szpary pod lampami, zderzak nie licuje się z lampą/ wystaje parę mm do tego mogę nim ruszać. W moim przypadku zderzak w ostatnich 2 mcach był ściągany 2 razy (prace nad wydechem) i tu leży w dużej mierze problem (choć nie tylko, IMHO zła jest konstrukcja mocowań/zatrzasków - zbyt słabo łapią, zbyt miękkie są itp).
    Wyjęte zostały teraz lampy (parę minut roboty, fajnie to rozwiązali), zatrzaski (te 2 pod lampą tylną z obu stron) były pod linią zderzaka i w ogóle nie próbowały nawet łapać za mocowania w zderzaku. w tej chwili na szybko próbuję podgiąć zatrzaski do góry - zostawiłem na noc zblokowane łyżkami plastikowymi podciągnięte do góry licząc na to że może wrócą do pozycji. jeśli nie to jutro z pistoletem na gorące powietrze (precyzyjnym do lutowania) trochę nad nimi popracuję miejscowo.

    wrzucam kilka fotek dla zobrazowania:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200824_153125.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	85.1 KB
ID:	272207
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200824_153147.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	116.2 KB
ID:	272211
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200824_153115.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	71.6 KB
ID:	272208
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200824_183515.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	81.6 KB
ID:	272209
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200824_183530.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	106.3 KB
ID:	272210

    tak więc jeśli ktoś ma obtarcia, ma większe szpary, coś się zbytnio tam rusza, wystaje zderzak przed lampę, to sugeruję sprawdzić/poprawić mocowania pod lampami.
    Jak nie zapomnę to dam jeszcze znać za jakiś czas na ile mój zabieg pomógł.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Napiszę bo może komuś się przyda. Ktoś na to się skarżył kiedyś, ale nie przypominam sobie żeby było podpowiedziane rozwiązanie (a przynajmniej przyczyna), które może znalazłem. Niedawno zauważyłem że mam obtarcia/zmatowienia lakieru na krawędzi klapy bagażnika i na zderzaku (na załączonych fotkach nie wyszło, są bardziej widoczne w kilku miejscach na długości kilku cm każda). Pooglądałem nic nie uderza (myślę że to stało się wcześniej - zderzak opadał sukcesywnie), zdziwiłem się i tyle. Wyjazd na urlop, 1650km w temperaturach 30-35C na zewnątrz, przyjeżdżam do domu, patrzę na auto z tyłu jakieś mam duże szpary pod lampami, zderzak nie licuje się z lampą/ wystaje parę mm do tego mogę nim ruszać. W moim przypadku zderzak w ostatnich 2 mcach był ściągany 2 razy (prace nad wydechem) i tu leży w dużej mierze problem (choć nie tylko, IMHO zła jest konstrukcja mocowań/zatrzasków - zbyt słabo łapią, zbyt miękkie są itp).
    Wyjęte zostały teraz lampy (parę minut roboty, fajnie to rozwiązali), zatrzaski (te 2 pod lampą tylną z obu stron) były pod linią zderzaka i w ogóle nie próbowały nawet łapać za mocowania w zderzaku. w tej chwili na szybko próbuję podgiąć zatrzaski do góry - zostawiłem na noc zblokowane łyżkami plastikowymi podciągnięte do góry licząc na to że może wrócą do pozycji. jeśli nie to jutro z pistoletem na gorące powietrze (precyzyjnym do lutowania) trochę nad nimi popracuję miejscowo.

    wrzucam kilka fotek dla zobrazowania:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200824_153125.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	85.1 KB
ID:	272207
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200824_153147.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	116.2 KB
ID:	272211
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200824_153115.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	71.6 KB
ID:	272208
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200824_183515.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	81.6 KB
ID:	272209
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200824_183530.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	106.3 KB
ID:	272210

    tak więc jeśli ktoś ma obtarcia, ma większe szpary, coś się zbytnio tam rusza, wystaje zderzak przed lampę, to sugeruję sprawdzić/poprawić mocowania pod lampami.
    Jak nie zapomnę to dam jeszcze znać za jakiś czas na ile mój zabieg pomógł.
    Mi jak wymieniali lampę na gwarancji to nie dali nowych spinek i wyglądało to tragicznie.. pojechałem na poprawkę dali nowe spinki i auto znowu jak nowe.. Ogólnie ponoc zalecenie jest takie że przy każdym ściągnięciu zderzaka nowe spinki. Sam raczej nie będę z tym nigdy grzebal ale gdyby ktoś planował to może warto zaopatrzyć się w nowe spinki.

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    nie widziałem jak to z przodu wygląda, ale w ASO mówili (bo mi wymieniali w transporcie przerysowany grill i mieli tez poprawić ustawienie zdeżaka) że ślizgi (nie spinki) są mocowane na dużych nitach, do tego trzeba je sobie wcześniej kupić. ja nawet nie wiedziałem że przy zabawie z wydechem zderzak będzie ściągany, myślałem że co najwyżej dokładka - dowiedziałem się dopiero wczoraj jak zadzwoniłem i zapytałem. pytanie czy bym zdecydował się wymieniać - trochę kłopotu jest. narazie przez noc zatrzaski się odginały, rano zdjąłem plastikowe łyżki, zostawiłem na 2h, nic zatrzaski się nie przesunęły, poszarpałem/podociskałem zderzak, wszystko trzyma ładnie, lampy założyłem, jest teraz cacy.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    ale klapa obciera jak zderzak nie wejdzie na swoje miejsce... szczegolnie pod rejestracja,

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    ona obcierała prawdopodobnie na początku, potem obwisł bardziej i już nie dotykała (nawet przy trzaskaniu).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    ależ paskudnie wygląda to łączenie blachy- to bliżej uszczelki

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    nie przyglądałem się ale to chyba masa elastyczna/uszczelniająca a na zdjęciu robią się jeszcze cienie i tak dziwnie to wyszło. w moim odczuciu jest OK. dobra ale nie róbmy OT
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar treslunas
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Giulia Veloce 210
    Postów
    191

    Domyślnie

    u mnie też ocierała- reklamacją odrzucona przez FCA, po skardze do włoch - poprawili i pomalowali...

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    [MENTION=78109]treslunas[/MENTION] jak się robi skargę do Włoch? Daj znać tu albo na priv.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar treslunas
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Giulia Veloce 210
    Postów
    191

    Domyślnie

    Zadzoń na infolinie masz numer na osłonie przeciwsłonecznej - operatorzy są w Italii


    tel 00800 2532 0000
    Ostatnio edytowane przez treslunas ; 28-08-2020 o 11:45

Podobne wątki

  1. [145] Przeciek przez klapę bagażnika
    Utworzone przez dymek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-11-2016, 11:36
  2. [147] [K] Lotkę na tylną klapę do Alfy 147
    Utworzone przez alces1 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-01-2015, 22:26
  3. Klapę tylną do 156 SW kompletną oraz szybę od komory bagażnika tylną prawą
    Utworzone przez odrobina156 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-04-2012, 11:28
  4. Emblemat na tylną klapę AR 156 1998r.
    Utworzone przez Speedy w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-04-2012, 18:52
  5. [147] listwa ozdobna na tylną klapę
    Utworzone przez Majka w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-06-2008, 12:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory