Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #4291
    Użytkownik Znawca Avatar Archi
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gliwice/Knurów
    Auto
    była GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    1,193

    Domyślnie

    I love this Giulia QV.


    Świetna prezentacja w wykonaniu Pana Westera.
    Pisałem wcześniej, że byłoby wspaniale, gdyby potwierdził się wynik z Ringu. Cóż, Alfisti znów mogą poczuć się dumni. Po latach jest Alfa której potencjał spełnia obietnicę zawartą w wyglądzie, i oddaje tym samym hołd dziedzictwu marki.

    Dziękuję ci Alfo, FCA i Panu, Panie Marchionne.

  2. #4292
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gennosuke
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    AR 156 1.9 JTD CF2, AR 156 1.8 TS CF2, AR 166 3.0V6 CF3
    Postów
    696

    Domyślnie

    wszystko wygląda pięknie rzekłbym nawet za pięknie, jeżeli ten model nie wyciągnie marki w górę to chyba już żaden ;/

  3. #4293
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfaromeo159jtd
    Postów
    166

    Domyślnie

    Ceny topowej wersji beda zaczynac sie od 72tys euro i to jest dobra cena poniewaz auto musi byc tansze od M3 i AMG.Natomiast kurcze naprawde cieszycie sie ze alfa wypusci sedana w segmencie d.Tez sie ciesze,ale kiedy alfa wypusci cos z czym bedzie konkurowac z bmw serii 5 czy audi A6?Nie wspominam o BMW 7 czy Sklasie bo w tym segmencie nikt nie kupi alfy.Na forach bmw ludzie tak nie przezywaja wejscia najnowszej BMW 7 G11 ktore jest tak nafaszerowane elektronika,do tego ultra luksusowe,ktore w topowej wersji v12 bedzie miala ponad 600KM.My alfisci cieszymy sie i przezywamy auto segmentu d;/to jest smutne.Oby giulia sie sprzedawala i miala przyzwoite noty,bo jak nie uda sie z tym nieduzym sedanem to marka upadnie i wtedy bedzie nam wszystkim smutno.

  4. #4294
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Czechowice
    Auto
    Giulietta Veloce 200/420 by Cinsoft
    Postów
    711

    Domyślnie

    raczej nie liczyłbym na to,że Giulia będzie hitem sprzedaży ale obym się mylił...
    wyznanie/religia: Alfa Romeo
    obecnie Giulietta Veloce 206/445 by Cinsoft

    moje CV
    GT Q2 210/410 by Cinsoft <3
    Grande 1,9 130KM
    Grande 1,3 90KM
    GT JTD 150KM
    GT JTD 150KM
    159 1,9 120KM
    156 1,9 150KM
    156 1,9 140KM
    Punto II 1,9JTD

  5. #4295
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfaromeo159jtd
    Postów
    166

    Domyślnie

    A ja wlasnie licze ze bedzie sie bardzo dobrze sprzedawac.Licze po cichu ze wejdzie jakis mniejszy diesel i benzynka po jakims czasie.

  6. #4296
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Haveblue
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Maserati Ghibli SQ4
    Postów
    395

    Domyślnie

    Giulia to segment D. Na Alfę w segmencie E trzeba jeszcze chwilę poczekać, ale wiadomo, że jest w planach.
    wcześniej:
    YUGO 65 1.3 (ZASTAVA) '86 - 1994-1997
    AR 146 1,4 boxer '97 - 1997-1999
    AR 156 2,0 TS '98 - 2000-2001
    AR 156 2,5 V6 '99 - 2001-2004
    AR 156 GTA '03 - 2006-2009
    AR 159 3,2V6 Q4 ti '07 - 2009-2014
    teraz:
    Honda CRV (służbowa)
    Maserati Ghibli SQ4 '15

  7. #4297
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Jak nie jestem wielbicielem drewna tak to w Giulii wygląda bardzo elegancko (w końcu prawdziwe) i mógłbym spokojnie takie wziąć w opcji.
    Drewno: https://youtu.be/Dv60K8UsMO0?t=472
    prosze Cie.Nie chcialbym

  8. #4298
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Czechowice
    Auto
    Giulietta Veloce 200/420 by Cinsoft
    Postów
    711

    Domyślnie




    To ja może trochę od siebie, spodziewam się, że wielu może mi pojechać ale jestem zaciekłym alfaholikiem i postaram się być możliwie obiektywnym. Giulia stylistycznie dla mnie osobiście jest rozczarowaniem, gdyby samochód wyglądał lub chociaż nadwozie szło w tym kierunku jak to z renderu w poście który większość pewnie zna, byłbym zachwycony, no właśnie ale gdyby... Alfa dla mnie zawsze była czymś unikatowym, większość z nas zawsze kierowała sie przy wyborze sercem, bo dostrzegała to coś, Alfa zawsze dawała poczucie indywidualizmu, jakiegos tam pojscia wlasna droga a co widze patrzac na nową Giulię? Lata odkładania debiutu, tak napompowały oczekiwania,że sam liczyłem na wiele więcej niz zaalfizowane nadwozie bmw serii 3 z przodem a'la muscle car przesyconym tandetna siatką budzącą we mnie odczucia wiejskiego tunu...Grillem pozbawionym żeberek, których mi osobiści mega brakuje. Naprawdę nic mnie w tej bryle nie zachwyca, nie widzę włoskiego kunsztu stylistycznego, czegoś alfowskiego jak wcześniej. Były ukrywane klamki drzwi tylnych, ciekawe detale nadwozia, jedyne w swoim rodzaju reflektory w 159. Żeby chociaż led przednich reflektorów miał kontur węża z logo czy coś innego zupełnie charakterystycznego, a są takie zupełnie nijakie jakich teraz wiele. Wiem, że dach nie opada, aby było wiecej miejsca nad głowami z tyłu, żeby bryła nie wiem była konkurencyjna funkcjonalnością niemieckim konkurentom, tylko po co? Czy to ta droga? Czy sztuką jest nagrać cover przeboju czy własnym stylem wylansować nowy hit? Wydaj mi się, że mimo wszystko Alfa ze swoją strategią przy nowej Giuli własnie straciła troche swojego ja i swojej filozofii, która nie ukrywam dla mnie była czymś zajebiście fantastycznym, dajacym poczucie frajdy ponad mityczne już opowieści o awaryjnosci powielane przez ludzi ktorzy najczesciej alfy nigdy nie mieli...i ogólnie za dużo w tym przodzie połaci czarnego plastiku, wloty bez halogenów też wydają sie jakieś puste i ta zaślepka we wlocie po stronie pasażera (najpewniej jakiś czujnik aktywnego tempomatu czy cos podobnego) mogła być dyskretniejsza - to chyba o ironio detal, który dla mnie w przodzie Giuli jest najbardziej charakterystyczny. Tył to jakas tam miesznka optimy i lexusa ale dośc nie będę się już znecać. Motyw deski kojarzy mi sie rozwniez z najnowszymi beemkami, natomiast kierownica o gigantycznej srednicy i cienkim wieńcu rzuca sie w oczy od razu w samochodzie o takich osiagach....Bo są one porażające, nie wnikam już tak jak tu poprzednicy wspominali ile wspolnego wersja kręcąca czas na nurburgringu miala wspolnego z salonowa, bo rzeczywiscie dali pokaz mozliwosci. Tylko, że komu bedzie ich dane doznac? Mysle, ze na pytania o sprzedaz topowych wersji powiem ostroznie, ze na hit nie licze. Nie widzę tego by maniacy rsów, emek i amg szturmowali salony alfy zachwyceni urwaniem paru sekund przy takich cenach...Giulia QV dla wiekszosci bedzie tylko pieknym snem i mam nadzieje, że jego namiastką nie będzie oklejanie każdego mozliwego elementu karoserii wersji "podstawowych" w koniczynkę, bo będzie to swoistą meatoforą wysmiewanego tu czesto na forum "emkowania" beemek...
    Żądam więcej alfy w alfie, nie tylko pokazem dla wiekszosci niedostepnych osiagów. Alfa to nie ferrari ani porsche gdzie kupujacy sa swiadomi poszczegolnego modelu i nikt nie idzie do salonu po carrerę w "2,0 tdi", Alfę kupowało się z zachwytu i dla włoskiego piękna, którego dla mnie nowa Giulia jest pozbawiona, a jeśli marka chce nadawać niemieckiej funkcjonalnosci swoim produktom i taka ma być jej filozofia, ktorej niektorzy probuja sie tu doszukiwac, ze ma mieczami ktorymi wojowala wielka trojca z niemiec zdobywać rynek, to równie dobrze mozna bylo sprzedac Alfę volkswagenowi i robic limuzyny na bazie passata ale wtedy dla fanów było to nie do przyjecia, dla mnie również i nadal tak jest i to się nigdy nie zmieni...
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa_romeo_giulia_project_2014_31.jpg
Wyświetleń:	563
Rozmiar:	92.4 KB
ID:	178275  
    wyznanie/religia: Alfa Romeo
    obecnie Giulietta Veloce 206/445 by Cinsoft

    moje CV
    GT Q2 210/410 by Cinsoft <3
    Grande 1,9 130KM
    Grande 1,3 90KM
    GT JTD 150KM
    GT JTD 150KM
    159 1,9 120KM
    156 1,9 150KM
    156 1,9 140KM
    Punto II 1,9JTD

  9. #4299
    Użytkownik Znawca Avatar Pucek-159
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Białobrzegi/WBR
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    1,320

    Domyślnie

    Wygląda na to że podjeżdżę Giulia szybciej niż myślałem.... Giulia QV pojawi się w nowym GranTurismo

    Wysłane z mojego C1505 przy użyciu Tapatalka
    2013-2019 - 06' AR 159 1.9 JTDm 8v - Grigio Titanio
    2019-2020 - 08' Fiat Nuova Bravo 1.9 JTDm 16v - Rosso Maranello
    2020-2022 - 11' AR Giulietta Sportiva 2.0 JTDm powered by @sdero - Rosso 8C Competizione
    2022- ... - 10' AR Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBI - Rosso 8C Competizione

  10. #4300
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Brzydka, za dużo współczesnego mydła-powidła, za mało awangardowego wzornictwa z jakiego zawsze słynęła Alfa. Kontynuacja upadku wzornictwa AR jakie rozpoczęło się z duetem Giulietta/MiTo. Cóż, globalna wioska a na wiosce jak ktoś się z tłumu wyróżnia to może w łeb dostać.

    Cza liczyć na japończyków i generalnie daleki wschód z ich alternatywnymi pomysłami. W Europie już się chyba nic ciekawego nie wykluję. Albo brać muscle-cara od hamburgerowców - zawsze się człowiek będzie wyróżniał na drodze.

    Smutłem...

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory