Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: sprzęgło , skrzynia ? dziwna sytuacja

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie sprzęgło , skrzynia ? dziwna sytuacja

    Hejka,

    Sorki za ten tajemniczy temat ale nie mam pojęcia jak to nazwać.
    Opis sytuacji ,

    ostatnio wyjechałem w trasę , był taki moment że jechałem polną drogą z wystającą trawą po środku.
    No i czasami tarło , próbowałem tą trawę brać w miarę możliwości na koło , w momęcie jak dojeżdżałem do skrzyżowania coś tam załomotało dziwnie pod spodem , pierwsza moja myśl że jakiś kamień gałąź . Zatrzymałem się na skrzyżowaniu 1ka jadę a tam jeb...cie az nogę z gazu zdjąłem zdecydowanie coś z układu przeniesienia napędu. Moja najbardziej przychylna teoria na to to coś leżeło w trawie ale niby jakim cudem się zaplątało gdzieś w półoś nie wiem .

    Chwilę potem zaparkowałem auto na kilka godzin chce zaznaczyć że ww historia może nie być z tym powiązana po prostu było to dziwne.
    Odpalam zimne auto wszystko cacy po chwili pojawiło się delikatne terkotanie (problem bardzo znany jest o tym temat miałem to wcześniej) i przez małą chwilę postanowiłem lekko przegiąć lewarek biegów jak do wrzucenia 1ki wtedy terkotanie zazwyczaj odpuszcza a tu zonk auto zaczyna lekko jechać co mnie mocno zaskoczyło .

    Czy to jest normalne że w momencie kiedy auto stoi na równej powierzchni a my próbujemy wrzucić bieg bez sprzęgła to zaczyna jechać ( to jest minimalny ruch ale jest) oczywiście bieg nie jest wrzucony, o co komon?

    Sprzęgło , dwumas wymieniane ze 2mc temu .

    Potem jechałem do domu jakieś 170km i w zasadzie wszystko tip top nic nie hałasuje wszystko działa , trochę tylko peńkam bo w weeken będę robił z 700km +

    pozdro

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Hesus88
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Praga( ta czeska)
    Auto
    Daewoo Nubira II była, Alfa 159 1.9 JTDm16v jest
    Postów
    315

    Domyślnie

    jazda na nie wrzuconej 1 na pewno nie jest normalna

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    no właśnie , przedziwne .

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Zrobił się taki półautomat :-D trasa z takim uszkodzeniem to prosze nie się o kłopoty w drodze.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    Podjade z tym do mechanika dziś albo jutro , a jakieś pomysły co mogłą klęknąć.

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jambo Zobacz post
    Podjade z tym do mechanika dziś albo jutro , a jakieś pomysły co mogłą klęknąć.
    Docisk lub wysprzęglik/łożysko. Pedał chodzi normalnie?

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Docisk lub wysprzęglik/łożysko. Pedał chodzi normalnie?
    Byłem u mechanika , wyjaśniłem sytuację i w zasadzie na razie skończyło się na gdybaniach ,
    Mechanik sam był lekko zdziwiony i przypominała mu się tylko jedna nieco podobna sytuacja ze skodą nie pamiętam dokładnie o co chodziło ale luz na jakimś wałku.

    Sprzęgło jak pisałem w miarę nowe cały komplet co oczywiście nie znaczy że nie klękło , ja bym obstawił jednak na ten hydrauliczny wysprzęglik o czym mówiłem mechanikowi z tym że pedał sprzęgła chodzi absolutnie normalnie, żadnych kłopotów ze zmianą biegów... a mówił że wtedy miałbym problemy z biegami.

    I po takim gdybaniu powiedział mi że może łożysko na jakimś wałku w skrzyni (sorki nie pamiętam dokładnie) ma luz i siła odśrodkowa lekko porusz autem.
    W zasadzie biorąc po uwagę problemy z łożyskami w m32 to by się mogło być to.

    Stanęło na tym żeby obserwować i na razie jeździć , bo wyciąganie skrzyni nie ma sensu.

    No nic będę pisał jak się to rozwinie .
    Ogólnie to nie ma znaczenia który bieg próbuję wrzucić na równym auto minimalnie zaczyna jechać ehh.
    Po za tym wszystko działa normalnie nie ma zgrzytów , zahaczeń sprzęgło się nie ślizga...

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jambo Zobacz post
    Ogólnie to nie ma znaczenia który bieg próbuję wrzucić na równym auto minimalnie zaczyna jechać ehh.
    Czy dobrze rozumiem, że po wrzuceniu pierwszego biegu i trzymając sprzęgło auto minimalnie zaczyna jechać?
    To ewidentnie problem nie wysprzęglonego do końca sprzęgła. Haczenie biegów to ten sam problem.

    Czy razem ze sprzęgłem wymieniłeś wysprzęglik/łożysko? Jakiego producenta część zamontowałeś?

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    Nie , trochę to może zagmatwanie opisuję .

    Nie wciskam sprzęgła, natomiast gałkę biegów układam tak jak bym chciał wrzucić bieg do momentu oporu - czyli tak naprawdę nie wrzucam biegu i wtedy auto zaczyna się minimalnie paruszać.
    Jak coś to nagram film bo jeżdże już troche autami ale takiego kwiatka nie widziałem.

    Sprzęgło postanwiłem wymienić raz a konkretnie , cały zestaw Luka docisk, tarcza, wsyprzęglik i dwumas .
    pozdro

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Luki78
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    PJA
    Auto
    159SW 1,9 JTDm 16V '08r. Ducato III 2,3 D '07r., Twingo 1,2b '12r.
    Postów
    192

    Domyślnie

    U mnie po takich dziwnych dźwiękach okazało się, że skrzynia padła, ale biegów bez sprzęgła nie wrzucałem. Miałem niezłego fefra - do domu 1100 km ale dałem radę. Jeszcze powyżej 2500 obr. czasem wysakiwała 5 i 6.

Podobne wątki

  1. Błąd spalonej żarówki - dziwna sytuacja
    Utworzone przez maniek015 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-03-2014, 08:42
  2. Dziwna sytuacja V-Gen Vialle
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-03-2014, 15:42
  3. Dziwna sytuacja w elektryce
    Utworzone przez ManiekMx3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-08-2013, 20:23
  4. Bardzo Dziwna sytuacja z 2.0 TS 150KM
    Utworzone przez dave w dziale 156
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 03-11-2010, 20:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory