Strona 138 z 196 PierwszyPierwszy ... 3888128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148188 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,371 do 1,380 z 1955

Temat: Chiptuning

  1. #1371
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    masz dziwną tendencję do wyśmiewania - ja stwierdzam fakt- problemy MA sypiące sie pompy oleju i inne rzeczy które wymieniłem wczesnej to nie jest normalne - ja staram się rozwiązywać problemy czy zagwozdki naszych samochodów dlatego mam jakieś swoje kontakty- może cie zwieracze bolą ale to nie mój problem. [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] doskonale wie jak to wygląda- nie szukam na sile wad ale czas sobie przejrzeć na oczy i powiedzieć prawdę że ten silnik 2.0 nie należy do udanych.
    a że w tuningowanych się nie sypie no właśnie że się ..sypie no chyba ze dla Ciebie znikanie litra płynu chłodzącego na 50 km to nie usterka.
    cóż - każdy robi jak chce. Dla mnie sprawa jasna jak na 1 serwis jest 4-5 siników rozjebanych w 2 lata to chyba coś jest nie tak - nie uważasz?
    Wiele osób tu nie rafia forum to konkretne to nie pępek świata. wiele aut klepią na gwarancji wiec nikt tu nie pisze.

    - - - Updated - - -



    oczywiście -robię zawodowo zupełnie co innego ale jakieś hobby trzeba mieć a że obracam się w takim a nie innym gronie wiem może ciut więcej
    - jak piszesz - każdy robi jak uważa ale dla mnie ( MOJE ZDANIE I MOJEGO MECHANIKA) grzebanie w tym silniku w autach z gwarą a tym bardziej w leasingu to jak skakanie z 2 km bez spadochronu.
    - móje posty mają na celu tylko zwrócenie uwagi na problem i tyle- każdy kto ma kaprys zrobi jak uważa.
    Nic nie zrozumiałeś, ale OK widzę że ze zwieraczami wyjeżdżasz więc humor nie dopisuje Będę miał to na uwadze.

  2. #1372
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Podstawa do przetrwania jednostki to dobry olej nie te badziewie co każą wlewać.
    Polecam zalewać olej klas W40
    Podstawa to wysoki HTHS, wysoka temp zapłonu, oraz TBN jak i dla modułu tak i dla korby i turbiny.
    Szkoda wlewać eko wody które producent zaleca.

  3. #1373
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,005

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mix Zobacz post
    @epsonix sam go gasiłeś:

    "@Dareek żebyś nie straszył tych co nie śledzą forum od początków Giulii.
    ze 2 przypadki pęknięcia bloku, o dziwo wykryte niedługo po serwisie w ASO zeszłej zimy - podejżenie w ASO wlali zimny olej na gorący silnik i pękł - chyba sam nawet taką teorie promowałeś?
    jeden przypadek pęknięcia tłoka - auto flotowe w 1.5r najechało 170tyś km - wrzucałeś fotki z serwisu
    może coś tam jeszcze było ale nie na forum o ile dobrze kojarz"

    https://www.forum.alfaholicy.org/giu...orady-240.html
    po pierwsze go nie gasiłem, tylko dyskutowałem. od lat znam kolegę [MENTION=2604]Darek[/MENTION] (z podofurm Giulietty), szanuję jego zainteresowanie, chęć dzielenia się, dyskutowania, pomagania, często gadamy przez telefon.
    W przytoczonym poście z nim dyskutowałem, dlatego że najpierw Darek pisał o problemie z pękaniem bloku - tu spekulowaliśmy o laniu zimnego oleju na serwisie (wcześniej był jeszcze przypadadek też inny, zatarcie się panewek). tylko że do kolejnych przypadków Darek zaczął zwalać winę na chip (kto wie, może źle zrobiony, albo przyczynił się), ja jednak mam inną teorie że przegrzewanie się 4 cylindra moznaby poprawić właśnie zmianami programu, czyli chipować, ale tak żeby wzbogacić skład mieszanki trochę - stąd moja odpowiedź do Darka.




    Cytat Napisał Mix Zobacz post
    Ja rozumiem, że teraz poznał Cię z gościem który tykał Ferrari i jest inaczej
    w ogóle to nie ma znaczenia, bo ja wyznaję inną teorię. tu chodziło o to skąd Darek wie o każdym przypadku z ASO w Rzeszowie co koledzy obśmiali, a tak jest : dzwoni do niego jego kumpel.


    Cytat Napisał Mix Zobacz post
    Relax, trochę poczucia humoru nie zaszkodzi (zanim nam wszystkim pękną tłoki, bloki i ... wie co jeszcze)
    tu się zgadzam, zareagowałem bo wyszło poza humor w kierunku Darka, 2 go obśmiało z info o ASO


    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Dareek osobiście robi zawodowo w życiu inne rzeczy i pewnie nie spędza za wiele czasu w serwisach i warsztatach
    Darek spędza za dużo czasu przy alfie i się interesuje - na to czas znajduje mimo że zajmuje się czym innym


    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Właściwie to czytając tę listę zarzutów do silnika można się złapać za głowę i najlepiej byłoby jak najszybciej wystawić ogłoszenie sprzedaży. Ale nikt z nas tutaj nie zamierza tego robić. Poza tym życie jest za krótkie a samochody jeżdżą za dobrze.
    parę przypadków, snujemy teorie/dyskutujemy po to żeby ewentulanie zaradzić za wczasu. ja mam plan na chipa z turbiną hybrydą z uwzględnieniem wszystkiego do czego tu dojdziemy żeby wyeliminować ryzyka (a może nawet zmniejszyć vs seria)



    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    nie szukam na sile wad ale czas sobie przejrzeć na oczy i powiedzieć prawdę że ten silnik 2.0 nie należy do udanych.
    parę słabszych stron, na potęgę nie ma problemu


    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    a że w tuningowanych się nie sypie no właśnie że się ..sypie
    tuning tuningowi nierówny - pytanie co zmnieniali - czy pogorszyli EGT (przy tej samej jeździe, niekoniecznie piszę o warunkach mocy max) czy polepszyli. czy te wszystkie z ASO w Rzeszowie z problemem były po tuningu? Np ta po 170tyś km Stelvio 2018 które tu wklejałeś?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #1374
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mix Zobacz post
    Nic nie zrozumiałeś, ale OK widzę że ze zwieraczami wyjeżdżasz więc humor nie dopisuje Będę miał to na uwadze.
    tak tak- "nic nie rozszumiałeś"- wpis twój był wyraźnie nastawiony na wyśmianie jak wielki znawca tematu- usterki silnika to nie temat na humor kolego.
    Po prostu staram się podzielić swoją wiedzą i informacjami które zdobyłem a że tobie nie pasują to twoich teorii - no wybacz ale to już nie moja sprawa.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    tuning tuningowi nierówny - pytanie co zmnieniali - czy pogorszyli EGT (przy tej samej jeździe, niekoniecznie piszę o warunkach mocy max) czy polepszyli. czy te wszystkie z ASO w Rzeszowie z problemem były po tuningu? Np ta po 170tyś km Stelvio 2018 które tu wklejałeś?
    Oczywiście że nie równy - tu chodzi o to że seria ma czasme problem co dopiero zrobiony chips - tym bardziej że to nie diesiel i naprawdę trzeba to zrobić z głową. w tym przypadku bilans jest taki- na 5 silników 3 klękły po czipsie kolejny był zapewne pałowany po miał ok 20 kierowców w firmie ( w aucie na fotelu była rozpiska i przeleciał w niecały rok 170 tkm - tu skończyło się zamontowaniem nowej tulei cylindrowej- na razie auto lata.
    - jeden przypadek zwykła eksploatacja.

  5. #1375
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    No ale które wersje padają po czipie?
    Jakie mają one miały parametry?

  6. #1376
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lircay Zobacz post
    No waśnie Panowie zaraz zrobi się kolejne 100 stron o niczym. Może się ktoś wypowie jak to jest naprawdę. Nadal nie wiem czy można zachipować przez OBD tak jak w w wielu vagach czy epron na stół.
    Jeżeli chodzi o mnie to nie mam zamiaru jechać po bandzie i nie interesują mnie przyrosty rzędu 80ps ale tak około 40-50ps max. i z 50-60 niutków. I nadal sedno sprawy kto robił i gdzie i czy poleca, jakie były ewentualne problemy i czy teraz w czasie użytkowania jest wszystko ok. 2.0 TBI to nie jest 2.0TFSI gdzie każdy go już przerabiał tyle razy że zrobi to z zamkniętymi oczami i jeszcze da gwarancję że będzie to śmigać i nie sprawiać problemów. Może ktoś z forumowiczów jest "włoskojęzyczny" i mógłby poszperać na ich forach. Tam tego jeździ najwięcej i myślę, że italiano ogarniają temat najlepiej.
    Chyba nie padła jeszcze odpowiedź na Twoje pytanie o OBD - tak, można chipować po OBD, ale najpierw odczyt na stole. Przynajmniej ja nie słyszałem nigdzie o robieniu bez wyciągania ECU. Można też robić całość na benchu.

    Kogo Ci polecić to już zależy skąd jesteś i ew. jak daleko chcesz jechać. W WWA Unitronic. Łukasz robił już niejedno 2.0T. Ja za mało przejechałem (i generalnie nie nabijam dużych przebiegów), żeby coś mogło wyjść przez ostatnie 1.5 tysiąca. Do Łukasza jeździ też taki jeden z Bielska pod którego wpływem najwidoczniej epsonix też chce wrzucać hybrydowe turbo

  7. #1377
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2020
    Auto
    Stelvio B-Tech 200ps
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Chyba nie padła jeszcze odpowiedź na Twoje pytanie o OBD - tak, można chipować po OBD, ale najpierw odczyt na stole. Przynajmniej ja nie słyszałem nigdzie o robieniu bez wyciągania ECU. Można też robić całość na benchu.

    Kogo Ci polecić to już zależy skąd jesteś i ew. jak daleko chcesz jechać. W WWA Unitronic. Łukasz robił już niejedno 2.0T. Ja za mało przejechałem (i generalnie nie nabijam dużych przebiegów), żeby coś mogło wyjść przez ostatnie 1.5 tysiąca. Do Łukasza jeździ też taki jeden z Bielska pod którego wpływem najwidoczniej epsonix też chce wrzucać hybrydowe turbo
    No i tu jest jakiś konkret. O ile podniosłeś moc i moment, jak subiektywne odczucia jest dużo lepiej. Jestem ze Szczecina, i szczerze mówiąc jestem skłonny jechać nawet do Warszawy. Obawiam się jedynie późniejszych problemów i kursowania w celu serwisu.

  8. #1378
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar weloo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Rzeszów, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    607

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Oczywiście że nie równy - tu chodzi o to że seria ma czasme problem co dopiero zrobiony chips - tym bardziej że to nie diesiel i naprawdę trzeba to zrobić z głową. w tym przypadku bilans jest taki- na 5 silników 3 klękły po czipsie kolejny był zapewne pałowany po miał ok 20 kierowców w firmie ( w aucie na fotelu była rozpiska i przeleciał w niecały rok 170 tkm - tu skończyło się zamontowaniem nowej tulei cylindrowej- na razie auto lata.
    - jeden przypadek zwykła eksploatacja.

    zaczynasz powoli tworzyc swoja mitologie, cos jak chlopaki z autoresu i wymiana swiec na serii co 30kkm
    silniki maja bardzo uboga mieszanke w serii w niskim i srednim zakresie obrotow i to jest jeden z powodow przez ktore powoli pojawiaja sie problemy z uszczelnieniem glowicy.
    zalaczam zrzut z najnowszej wersji SW do Giulii 280hp bez GPF zeby nie bylo ze pisze jakies zaslyszane rzeczy
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa seria.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	191.8 KB
ID:	274609  
    Ostatnio edytowane przez weloo ; 11-12-2020 o 22:20
    Diagnostyka i modyfikacje softów; CHIPTUNING DPF EGR VSA TVA SCR info @ marcin [ małpa ] firma.xin.pl

  9. #1379
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lircay Zobacz post
    No i tu jest jakiś konkret. O ile podniosłeś moc i moment, jak subiektywne odczucia jest dużo lepiej. Jestem ze Szczecina, i szczerze mówiąc jestem skłonny jechać nawet do Warszawy. Obawiam się jedynie późniejszych problemów i kursowania w celu serwisu.
    https://www.forum.alfaholicy.org/nas...ml#post2261135

    N i A mają nastawy z 280tek. Moment pewnie mógłby być i 460, ale na razie nie mam ciśnienia na więcej.

    Subiektywnie jest dużo lepiej, nawet zachęca do zabawy. Aż chce się więcej. No ale trzeba być rozsądnym. W gorszych warunkach jak ostatnie tygodnie no to staram się nie używać Dynamic bo kusi, a tył już ucieka jak mu się więcej da

    W okolicy Szczecina nie kojarzę nikogo do polecania. W Gdańsku może Tune-up, ale to też super bliżej nie jest.

    Zapomniałem jeszcze, że w sumie programatory od Eurocompulsion, Squadry czy Celtic działają bez wyjmowania sterownika, tylko wpinasz kabel w samochodzie. Więc i tak się da.

  10. #1380
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar weloo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Rzeszów, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    607

    Domyślnie

    Mamy w firmie juz prototypy wtyczek do benchowania Flexem bez wyciagania ECU, moze niedlugo pojawia sie w ,sklepie internetowym
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201117_114042.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	114.9 KB
ID:	274618  
    Diagnostyka i modyfikacje softów; CHIPTUNING DPF EGR VSA TVA SCR info @ marcin [ małpa ] firma.xin.pl

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Chiptuning.
    Utworzone przez epsonix w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 575
    Ostatni post / autor: 27-06-2023, 14:23
  2. Chiptuning JTD
    Utworzone przez hump.O w dziale GT
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 25-01-2021, 00:02
  3. Chiptuning
    Utworzone przez Seweryn13134 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-09-2016, 17:32
  4. [Giulietta] Chiptuning 1,6
    Utworzone przez arturo132 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-06-2015, 00:29
  5. chiptuning TS'a ?
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 20:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory