Strona 4 z 18 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 178

Temat: Giulia l przeglad

  1. #31
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał biner100 Zobacz post
    Taka jest prawda że przeginają i tyle. Materiał w oryginale max 600 zł a robocizna 900 2 godziny robocze to wychodzi 450 na h. To sobie nie wyobrażam jak cos się sypnie ile będzie kosztowała naprawa
    To nie kupuj, proste rozwiazanie.

  2. #32
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Cytat Napisał biner100 Zobacz post
    Taka jest prawda że przeginają i tyle. Materiał w oryginale max 600 zł a robocizna 900 2 godziny robocze to wychodzi 450 na h. To sobie nie wyobrażam jak cos się sypnie ile będzie kosztowała naprawa
    Otwórz aso i koś hajs.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  3. #33
    Użytkownik Świeżak Avatar supermajku
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    156 SW 1,9 JTD 2001 115 PS
    Postów
    152

    Domyślnie

    aby zaoszczędzić na serwisie swój materiał, byle by spełniał normy producenta, a filtr był dobrej marki. Mało tego wymiana oleju nie musi być w aso. A przegląd powinien. W każdym aucie odmawiam wymiany filtra kabinowego bo robię to sam, gdyż nie będę płacił 60zł za 24 sekundy robocze.

  4. #34
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    pracuje w aso i wiem że oryginalne materiały eksploatacyjne sa 2 - 3 razy droższe od bardzo dobrych, topowych zamienników, a oleje leją te , które są najtańsze...
    a w oryginale klient nie dostanie fabrycznego oleju lub filtra pyłkowego z aktywnym węglem...serwis w aso to po prostu haracz...

  5. #35
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Tak się przysłuchuję tym gawędziom i stwierdzam jedno - mamy naprawdę bogatych userów którzy nie zwracają uwagi na to jak są goleni. Tylko pytanie- skąd się potem biorą podrutowane Giulietty czy nawet najmłodsze 159?
    Z czym do ludzi jak za sama wymianę oleju kosi się 1500 pln - W BMW jest w cenie 5 letni pakiet serwisowy- tylko proszę mi nie wyjeżdżać z tekstem - to idź do BMW.
    Wam się wydaje że jak ktoś kupuje auto za 150 tys to nie zwraca uwagi na kasę- oj zwraca i to bardzo.
    Naprawdę Ceny w ASO AR to przegięcie- mnie skasowano za wymianę 3 litrów oleju świec zapłonowych i filtra powietrza, oleju i kabinowego na 1500 pln w Giulietcie - rozbój w biały dzień- no ale nie dziwota jak za filtr powietrza kasuje się 138 pln netto z 25% rabatem!!!
    a za wymianę tarcz i klocków z tyłu chcieli 2 tys pln - oczywiście odmówiłem ponieważ hamulce były w bdb stanie.
    Inna sprawa że jeszcze ANI RAZU po naprawie czegokolwiek nie popsuli czegoś innego.
    Ostatnio ASO AR zapomniało dokręcić takiej jednej śrubki....od piasty koła. Mało się nie zabiłem - ale co tam!!!!
    Więc jeśli ASO chce się cenić jak marka premium to niech taką jakość zaprezentuje, bo na razie poziom ZERO!!

  6. #36
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Tak się przysłuchuję tym gawędziom i stwierdzam jedno - mamy naprawdę bogatych userów którzy nie zwracają uwagi na to jak są goleni. Tylko pytanie- skąd się potem biorą podrutowane Giulietty czy nawet najmłodsze 159?
    Z czym do ludzi jak za sama wymianę oleju kosi się 1500 pln - W BMW jest w cenie 5 letni pakiet serwisowy- tylko proszę mi nie wyjeżdżać z tekstem - to idź do BMW.
    Wam się wydaje że jak ktoś kupuje auto za 150 tys to nie zwraca uwagi na kasę- oj zwraca i to bardzo.
    Naprawdę Ceny w ASO AR to przegięcie- mnie skasowano za wymianę 3 litrów oleju świec zapłonowych i filtra powietrza, oleju i kabinowego na 1500 pln w Giulietcie - rozbój w biały dzień- no ale nie dziwota jak za filtr powietrza kasuje się 138 pln netto z 25% rabatem!!!
    a za wymianę tarcz i klocków z tyłu chcieli 2 tys pln - oczywiście odmówiłem ponieważ hamulce były w bdb stanie.
    Inna sprawa że jeszcze ANI RAZU po naprawie czegokolwiek nie popsuli czegoś innego.
    Ostatnio ASO AR zapomniało dokręcić takiej jednej śrubki....od piasty koła. Mało się nie zabiłem - ale co tam!!!!
    Więc jeśli ASO chce się cenić jak marka premium to niech taką jakość zaprezentuje, bo na razie poziom ZERO!!
    Niezasadnie utożsamiasz jakość obsługi z marką. Przecież to są podmioty gospodarcze i jeden może być zarządzany właściwie a inny słabo i oferuje słabą usługę. Można zmienić aso.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  7. #37
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    W pełni zasadnie mnie nie obchodzi jak co jest zarządzane są określone warunki dla ASO narzucone przez producenta które ma spełnić- problem w tym że oprócz ładnych wywieszek nikt niczego nie sprowadza!! - nawet czytając to forum znalezienie ASO AR na przyzwoitym poziomie graniczy z cudem - nie uważasz że za taka kasę coś sobą powinni reprezentować? poza tym mam jeździć na przeglądy 600 km? żartujesz?
    Ponoć AR to marka premium- jak na razie ceny są premium a obsługa to dno.
    problem leży nie tylko po stronie ASO tylko centrali gdzie panuje kompletny bałagan- na niektóre ASO jest góra skarg i co? i nic!!
    Dlatego jest jak jest!!
    [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo i premium -dobre!! przepraszam ale
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 03-07-2017 o 09:04

  8. #38
    Użytkownik Znawca Avatar Archi
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gliwice/Knurów
    Auto
    była GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    1,193

    Domyślnie

    Cytat Napisał Azalgo Zobacz post
    Niezasadnie utożsamiasz jakość obsługi z marką. Przecież to są podmioty gospodarcze i jeden może być zarządzany właściwie a inny słabo i oferuje słabą usługę.
    Autoryzację przyznaje im AR, zatem bierze też odpowiedzialność nie tylko za jakość obsługi, ale i za wizerunek.

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    problem leży nie tylko po stronie ASO tylko centrali gdzie panuje kompletny bałagan
    Stąd tak wiele różnych, w tym negatywnych opinii o ASO.

    Cytat Napisał Azalgo Zobacz post
    Można zmienić aso.
    Fajne zdanie, zależy jak je zaakcentować - wyjdzie różny sens - dla wszystkich (klientów i AR) byłoby lepiej, gdyby znaczyło "(złe) ASO może być zmienione w lepsze".


    Ponieważ często nie podajecie swoich lokalizacji, co i tak nie jest jednoznaczne z miejscem serwisowania (np. ASO), byłoby dobrze pisać o jaką stację chodzi.
    Ostatnio edytowane przez Archi ; 03-07-2017 o 10:21
    Alfa Romeo Nel Cuore

  9. #39
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    mondeo mk5
    Postów
    19

    Domyślnie

    bardzo merytoryczna odpowiedź. Jeszcze nie kupiłem chcę stelvio ale grubo się zastanowię, bo nie mam zamiaru 2000 płacić za wymianę oleju, dobrzę że piszecie o kosztach przeglądów bo osobście ma dla mnie duże znaczenie.

  10. #40
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    Kurde no ludzie, ale Wy serio się spodziewaliście, że cena serwisu i przeglądu nowych Alf, które mają być konkurencją dla marek premium, będzie na poziomie renault czy opla adama? No poważnie? Bo ja już czegoś nie rozumiem. Chcecie, żeby [notranslate]Alfa[/notranslate] była premium, żeby to było auto klasy BMW, Audi, Mercedesa, Infiniti czy Lexusa, ale chcecie płacić za usługi w ASO jak u Miecia na garażach? Kurcze no, Koledzy, trochę rozsądku w tym wszystkim. Tak się nie da. Poza tym, jeśli stać was na auto za 200 tys. zł to 1500 za przegląd powinno być czymś zupełnie spodziewanym i normalnym.

    Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Przeglad przed kupnem auta
    Utworzone przez Nowy_24 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 20-10-2014, 18:28
  2. Powypadkowy,dowod nie zabrany.Przeglad ?
    Utworzone przez Endriu Ka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-06-2014, 17:14
  3. [Giulietta] Pierwszy Przeglad okresowy.
    Utworzone przez Tr.maloseryjna. w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 04-03-2013, 12:48
  4. [159] Przeglad przy 120tys km
    Utworzone przez GregDublin w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-01-2013, 11:28
  5. [156] Przeglad techniczny - analiza spalin
    Utworzone przez Szef w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-01-2008, 11:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory