Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1771
    Użytkownik Świeżak Avatar piotr_147
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    mielno
    Auto
    Alfa 155 v6 ,Giulia Q4
    Postów
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    IBS ocenia stan aku zgrubnie, 85% nienajgorzej. co do wymian to różnie, mój po 6mcach sprawiał problemy, po 8 był wymieniony na gwarancji. auto świeże z produkcji. nowy daje radę od prawie roku.
    sprawdź błędy jeszcze raz. jak nie to odłącz aku na chwilę i podłącz. potem odpal, może chodzić chwilę nierówno daj mu czas, w międzyczasie kierą do końca w jedną, drugą stronę i na środek raz żeby AST zniknęło, parę razy włącz wyłącz stacyjkę. podłącz kompa i sprawdź wtedy błędy. zrób cały skan DTC, nie tylko ECU
    Dzięki za podpowiedz wszystko wróciło do normy przeprowadziłem skan DTC został tylko błąd skrzyni ale myślę że jak przejadę kilka km to powinno być ok.Co ciekawe przez chwilę pokazało mi ciśnienie w kołach (mam jakiś problem z czujnikami cały czas wyświetla mi się ikonka ciśnienia i jest brak odczytu ciś.) pokazało małe ciśnienie w jednym kole 0,7 bar akurat w tym kole co wymieniałem czujnik ,sprawdzałem testerem i czujniki są aktywne, ale może ten jeden który wymieniałem jest wadliwy i przez to nie mam żadnego odczytu.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191219_182235.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	41.9 KB
ID:	264601
    alfa 145
    alfa 147x5
    alfa 155 v6
    alfa 159 jtd 8v

  2. #1772
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    zrób kalibrację skrzyni- błąd powinien zniknąć ale potem może być konieczność ponownego aktywowania łopatek poprzez proxy.

  3. #1773
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Dziś wpadłem na pomysł żeby filtr powietrza sprawdzić/wyczyścić, żeby sie do niego dobrać trzeba było odłączyć wtyczke od przepływomierza z która właśnie narobiłem sobie problemów bo ułamał mi sie zatrzask:/ pytanie do grona, gdzie mogę namierzyć taka wtyczkę? Lub może ktoś ma wiązkę z taka wtyczka?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	73970042-B663-45A6-9D93-F323BFED1CD0.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	70.2 KB
ID:	264702  

  4. #1774
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,010

    Domyślnie

    jakiś używek to nawet nie kupuj, łąmią się same od patrzenia, nic nie przełożysz bo rozsypie Ci się w palcach - tam jest wysoka temperatura (wysilone benzyny z turbo) i plastiki szybko robią się kruche (choć u Ciebie trochę szybko, widocznie coś totalnie źle to otwierałeś). jakieś tego typu wtyczki (ori, akurat do cewek w 159 TBi) gdzieś kupowałem 2 lata temu w polskim sklepie internetowym, musiałbym poszukać wstarych mailach. puki co trytytka do złapania?
    do ASO to nawet nie idz, oni śpiewają po 300-400zł za gołą wtyczkę (i pewnie jeszcze poczekasz sobie), a jak znajdziesz z niezależnego źródła to będzie taka sama za 20-30
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #1775
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Myslalem , ze uważam i delikatnie to robię, zabezpieczenie wysunąłem po czym chciałem wysunąć wtyczke i klops... ułamał sie jeden zatrzask i gdzieś poleciał sobie. Zwolnienie zabezpieczenia nie pozwoliło na swobodne wypięcie wtyczki. Podobno jest rozbieralna i tylko trzeba podważyć te białe zabezpieczenia i piny trzeba przełożyć. Jutro zadzwonię do aso i zobaczymy co zaproponują. W międzyczasie szukam gdzieś w internatach. Narazie pewnie tyrtytka :/
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BC6DFE41-55E6-4488-9D19-6F4356CD536F.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	40.4 KB
ID:	264703  

  6. #1776
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,286

    Domyślnie Kalibracja kamery

    Patrząc na wyposażenie serwisów ASO chciałbym pokazać jak wygląda prawidłowa tablica kalibracji kamery przedniej i po części radaru.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tablica-kalibracja.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	33.4 KB
ID:	265268  

  7. #1777
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Panowie już kiedyś o tym było, ok smar silikonowy, ale do rzeczy, jeżdżę Stelvio rok, wszystko ok, nic się nie dzieje, jedna rzecz mnie wkurza, konsola środkowa zaczyna coraz bardziej trzeszczeć i skrzypieć na nierównościach czy nawet przy mocniejszych przeciążeniach podczas jazdy. Czy może ktoś coś zrobił co by na dłużej pomogło, czy raczej nie za bardzo się da? No i pytanko czy macie tak podobnie czy tylko ja?

  8. #1778
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Patrząc na wyposażenie serwisów ASO chciałbym pokazać jak wygląda prawidłowa tablica kalibracji kamery przedniej i po części radaru.
    To sa jakies punkty obijajace swiatlo czy po prostu tablica z bialymi plamami?

  9. #1779
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebol75
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce, 159JTDm150@192/405, 147JTD
    Postów
    283

    Domyślnie

    Denerwuje mnie obijająca się klamra od pasa przy fotelu pasażera. Klamra uderza o dolny plastik fotela - jakiś patent na to ktoś coś?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #1780
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Blokada pasa jest bardzo słaba i przesuwa się sukcesywnie w dół.
    Ja do środka blokady wcisnąłem rurkę termokurczliwą, i to wystarcza na jakiś czas.
    Można też dołożyć inną blokadę pasa.

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory