Strona 30 z 51 PierwszyPierwszy ... 202122232425262728293031323334353637383940 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 291 do 300 z 509

Temat: Aftermarket-owe wydechy Giulia

  1. #291
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    mial ktos problem z nieori koncowkami wydechu, ze obcieraly otwory z dyfuzora Veloce? koncowki 63mm/101mm.
    Jakis czas temu zalozylem karbonowe, matowe z ali i po 2 miesiacach mam taki problem, ze jak jest wydech zimny, auto nie jezdzi to nic nie styka z plastikiem, ale wystarczy ze troche pojezdze i jak przygladalem sie koncowkom to przblizaja sie/ocieraja plastik i pojawia sie bialy proszek (zapewne z obcieranego dyfuzora zwiazane z wysoką temperaturą), wystaczy ze auto/wydech ostygnie i wraca do normalnego polozenia. Jak zaczalem ruszac tymi koncowkami to problem jest chyba z ruchem przod/tyl czyli wysuwaja sie i chowaja

  2. #292
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    rozumiem, ze masz koncowki nakrecane bezposrednio na wydech ? przy 100mm maja malo zapasu do poruszania sie a wydech pracuje i moze sie odksztalcac zarowno termicznie jak i na nierownosciach. Otwor ma z tego co wiem 110 mm wiec masz tylko po 0,5 cm zapasu z kazdej strony, w serii sa atrapy w ktore jest luzno wpuszczana rurka z wydechu, wiec problemu nie ma

    ja ostatnio zamontowalem do Businessa Ragazzona z nakrecanymi na wydech koncowkami 90mm (Racing) jest odpowiedni zapas w otworach i nie obciera/obija sie, glownie chcialem uniknac tego efektu rurki w rurce z serii. W koncu pozbylem sie tez tej parszywej pojedynczej koncowki Z efektu jestem zadowolony, dzwiekowo na razie slysze roznice glownie na niskich obrotach i przy starcie na zimnym (przyjemny basik), w wyzszych zakresach podobno musi sie troche przepalic i bedzie troche glosniejszy, poki co niewiele glosniej choc po 100km jakby troche zaczyna sie zmieniac. W razie czego zawsze mozna wymienic jeszcze srodkowa czesc na 3 cale Dyfuzor z Ali, spasowanie z linia zderzaka super ale nie jest tak w 100% plug&play jak pisza, trzeba wyciac 2 male elementy mocowania ze zderzaka nozykiem, naciac w 2 miejscach miejsce na zatrzask i dodatkowo przewiercic dodatkowe 2 srubki zeby szpary miedzy odblaskiem a zderzakiem nie bylo ;P

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200819_120135.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	86.9 KB
ID:	272094Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200820_125156.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	71.8 KB
ID:	272098Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200820_125122.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	88.8 KB
ID:	272096Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200819_183258.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	143.8 KB
ID:	272095Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200820_125136.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	56.7 KB
ID:	272097

  3. #293
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał method Zobacz post
    rozumiem, ze masz koncowki nakrecane bezposrednio na wydech ? przy 100mm maja malo zapasu do poruszania sie a wydech pracuje i moze sie odksztalcac zarowno termicznie jak i na nierownosciach. Otwor ma z tego co wiem 110 mm wiec masz tylko po 0,5 cm zapasu z kazdej strony, w serii sa atrapy w ktore jest luzno wpuszczana rurka z wydechu, wiec problemu nie ma

    ja ostatnio zamontowalem do Businessa Ragazzona z nakrecanymi na wydech koncowkami 90mm (Racing) jest odpowiedni zapas w otworach i nie obciera/obija sie, glownie chcialem uniknac tego efektu rurki w rurce z serii. W koncu pozbylem sie tez tej parszywej pojedynczej koncowki Z efektu jestem zadowolony, dzwiekowo na razie slysze roznice glownie na niskich obrotach i przy starcie na zimnym (przyjemny basik), w wyzszych zakresach podobno musi sie troche przepalic i bedzie troche glosniejszy, poki co niewiele glosniej choc po 100km jakby troche zaczyna sie zmieniac. W razie czego zawsze mozna wymienic jeszcze srodkowa czesc na 3 cale Dyfuzor z Ali, spasowanie z linia zderzaka super ale nie jest tak w 100% plug&play jak pisza, trzeba wyciac 2 male elementy mocowania ze zderzaka nozykiem, naciac w 2 miejscach miejsce na zatrzask i dodatkowo przewiercic dodatkowe 2 srubki zeby szpary miedzy odblaskiem a zderzakiem nie bylo ;P

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200819_120135.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	86.9 KB
ID:	272094Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200820_125156.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	71.8 KB
ID:	272098Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200820_125122.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	88.8 KB
ID:	272096Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200819_183258.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	143.8 KB
ID:	272095Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200820_125136.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	56.7 KB
ID:	272097
    Tak, racja. Nakręcane te końcówki i faktycznie mało tam miejsca , a pamiętam że jak byłem na urlopie na północy to tam kilka razy zdrowo przyjąłem dołek w drodze na nieoznakowanych odcinkach nocą, więc może coś się przesunęło, ale zauważyłem to dopiero po jeździe i powrocie.
    Teraz to na poważnie zastanawiam się nad powrotem do tych ori atrap i pomalowaniu ich na czarno. Ewentualnie podrzezbić trochę dyfuzor, ale średnio chciałbym taką opcje.

  4. #294
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    Panowie, czy spotkał się ktoś z krańcówkami wydechu w Veloce/TI w formie dwururki jak w Q? Spokojnie powinny się zmieścić 2x70mm ale albo trzeba rzeźbić tę zaślepkę plaster miodu albo byłoby idealnie gdyby można było dokupić już gotową. Tylko, właśnie czy coś takiego występuje może ktoś, gdzieś,coś?

  5. #295
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Tak, coś takiego robi Ulter (podwójne końcówki na stronę oraz dokładka do zderzaka w stylu Q)

  6. #296
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Ulter robi dokładkę do zderzaka podstawowego, do Veloce nie założysz.


    Cytat Napisał Gelo Zobacz post
    Spokojnie powinny się zmieścić 2x70mm ale albo trzeba rzeźbić tę zaślepkę plaster miodu albo byłoby idealnie gdyby można było dokupić już gotową. Tylko, właśnie czy coś takiego występuje może ktoś, gdzieś,coś?
    epsonix robił w Ulterze custom: https://www.forum.alfaholicy.org/giu...ml#post2238379

    Gdzieś na Ali można dostać końcówki (trójnik) w stylu Akrapovica.

    SuperSprint ma wersję na cztery rury, ale twierdzą, że trzeba zderzaka Q (choć pewnie wejdzie tak samo po zdjęciu zaślepek).

    Także gotowców raczej nie ma.

  7. #297
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Trójnik akrapa jest za długi. Wystaje od 8cm za zderzak. No chyba że komuś się tak podoba .

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

  8. #298
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Ulter robi dokładkę do zderzaka podstawowego, do Veloce nie założysz.




    epsonix robił w Ulterze custom: https://www.forum.alfaholicy.org/giu...ml#post2238379

    Gdzieś na Ali można dostać końcówki (trójnik) w stylu Akrapovica.

    SuperSprint ma wersję na cztery rury, ale twierdzą, że trzeba zderzaka Q (choć pewnie wejdzie tak samo po zdjęciu zaślepek).

    Także gotowców raczej nie ma.
    I o to mi chodzi. Krańcówki już znalazłem w ulterze właśnie https://ulter.com.pl/pl/offer/endings/double/87 albo owalne https://ulter.com.pl/pl/offer/endings/double/153 ale nie widzę w ulterze dedykowanych zaślepek. Na zdjeciu u epsonixa też nie widzę, jak to jest zrobione. Może nie ma zaślepek w ogóle?

  9. #299
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gelo Zobacz post
    I o to mi chodzi. Krańcówki już znalazłem w ulterze właśnie https://ulter.com.pl/pl/offer/endings/double/87 albo owalne https://ulter.com.pl/pl/offer/endings/double/153 ale nie widzę w ulterze dedykowanych zaślepek. Na zdjeciu u epsonixa też nie widzę, jak to jest zrobione. Może nie ma zaślepek w ogóle?
    Z tego co wiem jest wycięty zderzak. Nie ma zaślepek.

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

  10. #300
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Z tego co wiem jest wycięty zderzak. Nie ma zaślepek.

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
    Dzięki, brałem też taką możliwość pod uwagę. może epsonix się wypowie, jak nie to napiszę na priv,

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. BOSE czy Aftermarket
    Utworzone przez Diczbern w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-08-2015, 13:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory