Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42

Temat: Rozrząd 2.0 Turbo

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Giulia veloce
    Postów
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Sory, ale uszczelka do wymiany, turbo , śruba luźna ... To ty tam masz 200tys przebiegu?

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
    Uszczelka dla tego że ściągałem przedni dekiel od rozrządu bez zdejmowania pokrywy od zaworów i uszczelka się podwinęła prawdopodobnie na pokrywie w miejscu styku z deklem od rozrządu.
    Śruba jest ok nie była luźna czegoś nie doczytałeś lub źle zrozumiałeś, sprawdzałem tylko dlatego że chciałem wyeliminować ten temat o tej śrubie która niby komuś już się odkręciła więc musiałem to sprawdzić.
    Przebieg to jest 67 tyś, ja auto kupiłem gdy miało 54 tyś przebiegu i przez ten okres olej był zmieniany raz! i było go poniżej minimum więc podejrzewam że to mogło mieć wpływ, również niższy stan płynu chłodzącego od turbiny był poniżej minimum. Ja zawsze pilnuje stanu oleju i innych płynów nie katuje auta na zimnym i zawsze go chłodzę przed zgaszeniem. A co robił poprzedni właściciel tego nie wiem widać że średnio mu to wychodziło .

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Techno Zobacz post
    Szokujesz mnie tymi informacjami, może faktycznie trzeba się przesiąść z selenia na coś innego, cały czas mam dylemat

    Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
    Tak mi powiedział mechanik w ASO we Wtorek, ja osobiście jak kupiłem auto leje tylko i wyłącznie Motula 0w30 eco-clean c2, i w lato przy upałach olej rzadko kiedy łapał 4 kreskę na wskaźniku i zmieniam co 7 tyś i jest wszystko ok=)

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Kolejna dyskusja na ileś-tam stron o samochodzie w nieznanym stanie (raczej słabym, delikatnie to ujmując - ale nie mam zamiaru sprowadzania na ziemię tych, którzy "wierzą", że samochodów w doskonałym stanie nie kupuje się w salonie).

    A co do Selenii (Selenii Digitek 0W30, nie jakiejkolwiek Selenii lanej do 2.0MA) - śmiech na sali... ile lat ten "mechanik-guru" przepracował w R&D koncernu naftowego/firmy olejarskiej? Dla mnie była oczywista oczywistość, że 15kkm to tylko przy jeździe non-stop 90km/h poza miastem, dlatego wymieniam przez już ponad 35KKM maksymalnie co 8KKM (a jeżeli kiedyś sprzedam samochód, wystawię go jako "fabrycznie nowy" ). Tylko, że do tego nie trzeba się nasłuchać pożal-się-boże "expertów" tylko poczytać instrukcję użytkowania samochodu...
    Sam zamierzam się przesiąść na Millersa, ale mam na tyle przyzwoitości że napiszę, że to kwestia gustu - o ile olej spełnia wymagania producenta samochodu.

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    a nie trzaska się czasami cięgno od zaworu WG.
    Miałem takie przypadki i centrala napisała TTTM.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Radcar Zobacz post
    Problem rozwiązany, uszkodzona turbina, dokładnie wirnik od strony zimnej ma luz wzdłużny i obciera o obudowę
    A nie trzaska się czasami cięgno od zaworu WG.
    Miałem takie przypadki i centrala napisała TTTM.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Cinek78 Zobacz post
    Redcar możesz na swoim foto wskazać tą słynną śrubę od pompy oleju ( a może dziadzia82 podpowie? )
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	smarowanie.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	59.2 KB
ID:	273703

    poz.9

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Giulia veloce
    Postów
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Kolejna dyskusja na ileś-tam stron o samochodzie w nieznanym stanie (raczej słabym, delikatnie to ujmując - ale nie mam zamiaru sprowadzania na ziemię tych, którzy "wierzą", że samochodów w doskonałym stanie nie kupuje się w salonie).

    A co do Selenii (Selenii Digitek 0W30, nie jakiejkolwiek Selenii lanej do 2.0MA) - śmiech na sali... ile lat ten "mechanik-guru" przepracował w R&D koncernu naftowego/firmy olejarskiej? Dla mnie była oczywista oczywistość, że 15kkm to tylko przy jeździe non-stop 90km/h poza miastem, dlatego wymieniam przez już ponad 35KKM maksymalnie co 8KKM (a jeżeli kiedyś sprzedam samochód, wystawię go jako "fabrycznie nowy" ). Tylko, że do tego nie trzeba się nasłuchać pożal-się-boże "expertów" tylko poczytać instrukcję użytkowania samochodu...
    Sam zamierzam się przesiąść na Millersa, ale mam na tyle przyzwoitości że napiszę, że to kwestia gustu - o ile olej spełnia wymagania producenta samochodu.
    Po pierwsze auto mam w bardzo wzorowym stanie, po drugie ty nie będziesz oceniać książki po okładce i nikt Ci nie karze sprowadzać ludzi na ziemie bo nikt Cię o to nie prosił, po trzecie usterki się zdarzają w każdym aucie nawet takim co wyjedzie prosto z salonu więc nie wiem w czym masz problem. Nie wiem nie interesuje mnie to ile owy mechanik pracuje w aso czy gdzie tam indziej i jakie ma doświadczenie tylko ja przekazuje info jakie od niego dostałem to jest raz dwa nikomu nie karze zmieniać oleju na jakiś inny bo selenia to bee.
    Skoro masz taką mega wiedze to czemu np odkręcają się śruby od pompy oleju, czemu pada multiair lub padła panewka na wale? Możesz mi to wytłumaczyć?

  5. #25
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Z tego samego powodu co u ciebie padła turbina...

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

  6. #26
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Multair czy to w 1.4 2.0 nie znosi ciągłej jazdy miejskiej z stałymi obrotami ( chodzi o szybką wymianę oleju w module)
    Do tego dochodzi kiepski olej i do tego o eco klasie lepkości który niestety ale w tak wysilonych jednostkach traci film olejowy (proszę popatrzeć na sam HTHS temp. zapłonu oraz lepkość kinetyczną)
    Smarowanie turbo w ekstremalnych warunkach gdzie temp oleju dochodzi do 180-200stopni kiepski olej potrafi się zwęglić juz nie wspominając o zerwaniu filmu olejowego.
    Ja polecam olej klas 0W40 w wysokim HTHS.

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radcar Zobacz post
    ja auto kupiłem gdy miało 54 tyś przebiegu i przez ten okres olej był zmieniany raz! i było go poniżej minimum
    Cytat Napisał Radcar Zobacz post
    Po pierwsze auto mam w bardzo wzorowym stanie...
    Nie to żebym się czepiał... jednak jakoś mi się kłócą te dwie wypowiedzi.

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radcar Zobacz post
    również niższy stan płynu chłodzącego od turbiny był poniżej minimum.
    W 2017 była kampania na wymianę przewodów od chłodzenia turbo, z zaleceniem - wymiana dopiero w przypadku wycieku. Auta od któregoś miesiąca 2017 mają już inne przewody, polecam sprawdzić czy było robione.
    Ja miałem wyciek parę miesięcy temu po 2 latach jeżdżenia autem (rocznik 2016) i wtedy dopiero mi to zrobili.

  9. #29
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    W 2017 była kampania na wymianę przewodów od chłodzenia turbo, z zaleceniem - wymiana dopiero w przypadku wycieku. Auta od któregoś miesiąca 2017 mają już inne przewody, polecam sprawdzić czy było robione.
    Ja miałem wyciek parę miesięcy temu po 2 latach jeżdżenia autem (rocznik 2016) i wtedy dopiero mi to zrobili.
    Tu akurat ciekną uszczelki przy turbo.

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Techno Zobacz post
    Szokujesz mnie tymi informacjami, może faktycznie trzeba się przesiąść z selenia na coś innego, cały czas mam dylemat
    nie wiem co w tej Selenii jest, znam typa co prawie 300k na tym oleju bez awarii TSem przejechał, ale z drugiej strony są osoby które miały szlam okropny w silnikach przez ten olej :/

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 156 JTD - padła na trasie, rozrząd, turbo?
    Utworzone przez GrzeczneBobo w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-02-2017, 21:42
  2. Bi-turbo :) Czyli problem z turbo w 2.4 JTD
    Utworzone przez djkubas w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 20:02
  3. Swap z 2.0 V6 turbo na 2.5 V6 turbo
    Utworzone przez Fred w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-03-2011, 17:10
  4. Rozrząd
    Utworzone przez Kotu w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-10-2009, 07:25
  5. [146] rozrząd w 1.7 ie 16 v
    Utworzone przez skrzysio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-07-2008, 08:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory