Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4567891011121314
Pokaż wyniki od 131 do 136 z 136

Temat: Felgi i opony zimowe

  1. #131
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Brud taki, że nic nie widać. No więc tak - każdy mechanik ma jakieś tam swoje zdanie i często zdarza się że wydają opinie bez oględzin podzespołów. Jak się domyślam ci dwaj też nie zobaczyli jakie masz amorki i wydali opinię.
    Jeśli masz dobre amortyzatory - ile %? To możliwe że masz sprężyny H&R bo te występują jako czarne ale tak czy siak musisz to umyć, przetrzeć żeby dało się odczytać jakiekolwiek parametry i oznaczenia producenta.

  2. #132
    asiulek33
    Gość

    Domyślnie

    Brud taki, że nic nie widać. No więc tak - każdy mechanik ma jakieś tam swoje zdanie i często zdarza się że wydają opinie bez oględzin podzespołów. Jak się domyślam ci dwaj też nie zobaczyli jakie masz amorki i wydali opinię.

    No niestety deszcz pada i jest błoto...Ten co mówil ,że trzeba to diagnosta,ten co mówił ze nie to mechanik(wchodzil pod samochód i oglądał)ale czy sie przyglądał az tak to nie wiem...zaproponował żeby postawić autko,wykręcą i jak chce sama sobie kupić te spręzyny to mi ja dadzą albo wtedy spiszemy jakieś oznaczenia.
    Mysłalam,ze chociaz po wielkości będzie widać ,że są nieoryginalne,tak zresztą diagnosta powiedział,bo mają inną średnicę....

    - - - Updated - - -

    Jeśli masz dobre amortyzatory - ile %? To możliwe że masz sprężyny H&R bo te występują jako czarne ale tak czy siak musisz to umyć, przetrzeć żeby dało się odczytać jakiekolwiek parametry i oznaczenia producenta.

    71%
    czyli w dalszym ciągu rozumiem,że nie ma pewności ,czy jak postawie auto na warsztat,to może się okazac ze również amory trzeba będzie wymieniać,bo mogą nie pasować oryginalne spreżyny?


    - - - Updated - - -

    To możliwe że masz sprężyny H&R bo te występują jako czarne ale tak czy siak musisz to umyć, przetrzeć żeby dało się odczytać jakiekolwiek parametry i oznaczenia producenta.

    "Sprężyny sportowe H&R zaprojektowane są do współpracy z amortyzatorami seryjnymi lub ich odpowiednikami, współpracują też wyśmienicie z większością "cywilnych" markowych amortyzatorów sportowych."
    ok czyli zalozmy ze jak mam takie to mozliwe ze amory są seryjne,czyli jak kupie oryginalne sprezyny do Alfy to będą pasowały?

    sorki,że tak drążę temat,ale to dla mnie nowy temat hihi...niedługo więcej będę wiedziała niż co niektórzy mężczyźni

  3. #133
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    No na moje oko masz sprężynę progresywną czyli sportową.. bo dość grube te zwoje.. standardowe sprężyny mają chudsze zwoje.. a progresywna sprężyna pogrubione..

    Ale to wiesz wszystko wróżenie.. ale amortyzator na 99% jest standardowy fabryczny.. więc możesz spokojnie kupić sprężyny fabryczne i auto pójdzie w góre.. tylko pamiętaj co pisałem że zastanów się czy w lato nie zacznie Cię to denerwować na letnich kołach
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  4. #134
    asiulek33
    Gość

    Domyślnie

    No na moje oko masz sprężynę progresywną czyli sportową.. bo dość grube te zwoje.. standardowe sprężyny mają chudsze zwoje.. a progresywna sprężyna pogrubione..

    No właśnie oglądam zdjęcia różnych sprężyn i widzę że te moje jakieś grubsze co znaczy progresywna?


  5. #135
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    To że H&R są zaprojektowane do seryjnych amorków nie znaczy, że ktoś nie władował tam takich o krótszym skoku. Rzuciłem H&R bo inne najczęściej są kolorowe aczkolwiek zrażają się też Eibach czarne. Ja myślę że jeśli masz seryjne amorki to śmiało możesz starać się zapakować tam jakieś sportowe sprężyny o mniejszym obniżeniu. A jeśli chcesz seryjne to już wybór indywidualny bo widziałaś jak wygląda 147 na seryjnym zawieszeniu.


    P.S. Już wiesz to i owo

  6. #136
    asiulek33
    Gość

    Domyślnie

    Ale to wiesz wszystko wróżenie.. ale amortyzator na 99% jest standardowy fabryczny.. więc możesz spokojnie kupić sprężyny fabryczne i auto pójdzie w góre.. tylko pamiętaj co pisałem że zastanów się czy w lato nie zacznie Cię to denerwować na letnich kołach

    No wiem właśnie o tym myślę...jak Ona będzie potem wyglądała na letnich...ciężka decyzja...hmmm a jak będę zmieniać sprężyny na lato i na zimę?ihihih

    - - - Updated - - -

    Ja myślę że jeśli masz seryjne amorki to śmiało możesz starać się zapakować tam jakieś sportowe sprężyny o mniejszym obniżeniu.

    Ok czy jak wymontują te sprężyny to będzie wiadomo jakie miały one obniżenie?Zebym kupila te mniejsze i czy w hurtowni motoryzacyjnej dostanę takie jakieś sportowe sprężynki?Mam tam trochę zniżki więc nie chciałabym wywalać kasy na np.allegro i nie wiedzieć co kupuje


    - - - Updated - - -

    A jeśli chcesz seryjne to już wybór indywidualny bo widziałaś jak wygląda 147 na seryjnym zawieszeniu

    Pewnie ,że chce żeby była piękna ale chce tez normalnie jeździć,wręcz czasem zaszaleć trzeba więc znaleźć kompromis

Podobne wątki

  1. Felgi a opony zimowe. problem
    Utworzone przez matwolny w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-11-2013, 17:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory