Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Silnik bardzo głośno chodzi coś stuka z prawej strony :(

  1. #1
    grzesiekgrizzly
    Gość

    Domyślnie Silnik bardzo głośno chodzi coś stuka z prawej strony :(

    witam nie wiem co sie dzieje ale przy odpaleniu auta cos zaczyna stukac na obrotach 800obr/min z prawej strony silnika (chwile stuka po chwili na chwile przestaje i znowu) a od wczoraj przy jezdzie doszło jeszcze inne stukanie tyle tylko ze na wysokich obrotach (przy nacisnieciu sprzegła nie stuka ) nie wiem o co chodzi wie ktos o co chodzi ? dodam ze auto długo mi stało i nikt nim nie jezdził przez jakies 4 miesiace bo byłem za granica a wczesniej nic takiego nie wystepowało POZDRAWIAM

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar tomek921
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Częstochowa/Kłobuck
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD CF2
    Postów
    906

    Domyślnie

    możliwe, że napinacz paska mikro, u mnie też hałasuje bardzo z tej strony, a napinacz zmieniony pół roku temu :/

  3. #3
    grzesiekgrizzly
    Gość

    Domyślnie

    dodam jeszcze ze czasami po odpaleniu silni pracuje na wyzszych obrotach niz zwykle

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Andy1970
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Płaza/Chrzanów/Małopolska
    Auto
    164 V6
    Postów
    696

    Domyślnie

    Nagraj i zapodaj linka.
    AR 164 3.0 V6 Super 200 KM 1995 http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...12v_super.html - ciągle w odbudowie
    AR 156 2.5 V6 - sprzedam części
    AR 164 3.0 V6 - sprzedam części

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar tomek921
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Częstochowa/Kłobuck
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD CF2
    Postów
    906

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesiekgrizzly Zobacz post
    dodam jeszcze ze czasami po odpaleniu silni pracuje na wyzszych obrotach niz zwykle
    Może to być spowodowane tym, że pasek nie jest wystarczająco napięty i podwyższa obroty, żeby ładowanie było dobre.

  6. #6
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    stuka z prawej str. jak stoisz przed autem? czy jak siedzisz za kierownica??
    jesli stuka od str sprzegła, a dodatkowo po wcisnieciu sprzegła ustaje to nie ma sie co zastanawiac tylko zrzucac skrzynie
    jesli stuka z przodu silnika to sprawdz kolo pasowe dwumasowe, napinacz paska wielorowkowego, sprzegło alternatora.
    postaraj sie opisac to stukanie i okolice bardziej dokladnie.


    pzd.

  7. #7
    grzesiekgrizzly
    Gość

    Domyślnie

    odnawiam temat dlatego ze nie rozwiązałem problemu a przez 2 tygodnie nie miałem neta i jestem za granica :/ no wiec tak jeszcze przed wyjazdem byłem u mechanika i kazał mi wymienić koło pasowe rzeczywiście było uszkodzone ściągnołem je i odpaliłem silnik i chodzil cichutko tak jak powinien gdy zakładałem pasek strasznie ciezko chodzil napinacz wiec postanowiłem go wsadzić w imadło i przesmarować po zabiegu calkiem inaczej duzo lżej wiec zakrecilem i pasek bez problemu załozyłem przez pierwszy dzień auto chodziło jak powinno a póżniej znowu stuki ale już nie takie metaliczne i tylko na niskich obrotach od 1000 obrotów juz nie styka dzis ogladałem czy koło mi sie znowu nie rozsypalo ale było ok nie miało zadnego bicia, zauważyłem przy tym ze pasek i napinacz mi strasznie wariuje - cały czas sie telepie To chyba nie jest normalne ? Moze rzeczywiscie mam napinacz do dupy i za słabo mi napina pasek i przez to tak lata pasek i te stuki chyba ze macie jakies inne sugestie prosilbym o rady , chce to jak najszybciej naprawić bo nie chce mieć do czynienia z austryjacka policja i mechanikami... Jeszcze raz dodam ze stuki sa tylko na niskkich obrotach gdy obrotomierz przekroczy 1000 obr stuki ustaja

Podobne wątki

  1. Syczy / głośno chodzi po odpaleniu 1.6 105 km
    Utworzone przez Nemiks w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-01-2015, 01:08
  2. Bella 156 2005 rok - silnik bardzo głośno chodzi o dymi
    Utworzone przez takpoprostu w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-11-2014, 23:02
  3. AR 156 2,4 jtd 20V chodzi twardo i głośno
    Utworzone przez mdmathc w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 30-04-2014, 08:12
  4. 2.0 Strzelił, dusi się i głośno chodzi
    Utworzone przez Paza w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-02-2011, 22:02
  5. Alfa romeo 156 1.9 jtd cos stuka... z prawej strony.
    Utworzone przez radek12345 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-10-2010, 14:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory