Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Temat: Nie odpala po wymianie uszczelki pokrywy zaworów JTD

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jTD
    Postów
    19

    Exclamation Nie odpala po wymianie uszczelki pokrywy zaworów JTD

    Witam, mam dosyć spory problem i oczekuje waszej pomocy!

    Dzisiaj rano zabrałem się za wymiane uszczelki pokrywy zaworów "klawiatury" w mojej 166 2.4 jtd ponieważ strasznie lał sie olej i teraz tak:

    odkręciłem sruby mocyjące pokrywę sztuk 8, odkeciłem przewód który "wpada" do klawiatury po prawej stronie i przeszkadzał mi przewód doprowadzający paliwo do wtryskiwaczy więc też go zdemontowałem zaintrygował mnie olej który znajdował się w "kielichach?" wtryskiwaczy i świec po czym zdemontowałem górna cześć wtryskiwacza kluczem 28 i ściągnełem "główkę" chyba wtryskiwacza, wyczyściłem olej (wyssałem strzykawką kupioną w aptece) w komorze wtryskiwacza i założyłem nową uszczelkę wraz z sylikonem po czym zaczełem brać się za składanie tego wszystkiego do kupy i nagle "wpada" znajomy i mówi że chce coś sprawdzić i przekręca kluczyk na "zapłon" ale nie odpalił, chciał zobaczyć czy działa mi w końcu radio bo nie wyszukuje wogóle stacji i tak od kilku tygodni, no ale nic poskładałem wszystko w jedną całość, wsiadam, przekręcam na zapłon, grzeje świece chwilke i chce odpalić i nic, kręci i kręci i jeszcze raz kręci ale za chu... nie chce odpalić, ktoś coś pomoże??? nie mam pojęcia co się stało, wszystko grało do momentu kiedy nie zabrałem sie za wymiane tej piep... uszczelki....

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    A sprawdziłeś wszystko na spokojnie?
    Zasilanie listwy, pompy i wtryskiwaczy? Czy masz wszędzie gdzie trzeba prąd i paliwo?
    Mi to wygląda na zwykłe przeoczenie. Sprawdź wszystko jeszcze raz na spokojnie.

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Lucas
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Chojna
    Auto
    AR 156 2.4JTD '99 136KM, AR 156 SW TI 20V 175km
    Postów
    268

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@ri@n Zobacz post
    ...
    zdemontowałem górna cześć wtryskiwacza kluczem 28 i ściągnełem "główkę" chyba wtryskiwacza, wyczyściłem olej (wyssałem strzykawką kupioną w aptece) w komorze wtryskiwacza
    ....
    tu chyba będzie leżał problem.
    AR 156 2,4JTD 136KM '99 Blue Cosmo met.
    Nissan Navara 4x4 D22 DoubleCab 2,5TD 103KM '01
    Polcomtex.pl - usługi brukarskie

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jTD
    Postów
    19

    Domyślnie

    Tzn. tak: odłanczałem wtyczki z wtryskiwaczy i je potem podłaczyłem na 100% tylko nie wiem czy mi się coś przewidziało czy miałem jakieś "omamy" ale wydaje mi sie że w momencie wyciągania górnej części wtryskiwacza coś odskoczyło z tym że sprężynka jest we wtryskiwaczy i chyba tylko ona być tam powinna, kurcze nie wiem jutro po sprawdzam jeszcze raz wszystko na spokojnie ale wydaje mi się że to chodzi o tą tzw. kalibracje wtrysku, bo ponoć w momencie gdy wszystko jest ok, komputer ma zapisane wartości domyślne czyli te dobre a jak sie w pewnym momencie zaingeruje w to to może byc lipa, nie wiem czy w dobrym kierunku drąże ale tak mi się zdaje

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Lucas
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Chojna
    Auto
    AR 156 2.4JTD '99 136KM, AR 156 SW TI 20V 175km
    Postów
    268
    AR 156 2,4JTD 136KM '99 Blue Cosmo met.
    Nissan Navara 4x4 D22 DoubleCab 2,5TD 103KM '01
    Polcomtex.pl - usługi brukarskie

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Blisko pokrywy jest wtyczka od czujnika położenia wału.Może ją odłączyłeś i nie podpiąłeś z powrotem?Bo żeby nawet się nie odezwał?

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    166 3.0 Sportronic
    Postów
    65

    Domyślnie

    Jeśli złożyłeś coś nie tak we wtrysku( brak kulki, sprężynki, dokręcenie podstawy cewki nieodpowiednim momentem), to całe ciśnienie idzie na przelew i nie ma opcji, żeby auto odpaliło. NIGDY nie rusza się podstawy cewki wtrysku!! Ściągnij przelewy i sprawdź czy podczas kręcenia rozrusznikiem z tego ruszanego wtrysku idzie dużo więcej paliwa niż z pozostałych. Jeśli tak ,to niestety wtrysk do wyjęcia i do pompiarza!!!

  8. #8
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    A moze zapowietrzony uklad jak byl sciagany waz od paliwa? Mialrm tak w barchettie ze uklad sam sie nie odpoqietrzal.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    156 2.4JTD CF3
    Postów
    154

    Domyślnie

    Mi kiedyś zgasł, bo zabrakło paliwa więc i się zapowietrzył. Wystarczyło trochę pompować paliwa zapłonem i chwilę pokręcić. Na zapowietrzenie układu bym nie stawiał. Dotykałeś jednego wtryskiwacza czy wszystkich?

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jTD
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał arti123 Zobacz post
    Mi kiedyś zgasł, bo zabrakło paliwa więc i się zapowietrzył. Wystarczyło trochę pompować paliwa zapłonem i chwilę pokręcić. Na zapowietrzenie układu bym nie stawiał. Dotykałeś jednego wtryskiwacza czy wszystkich?
    Jednego ale tylko tą" główke" ściągnełem gdzie jest przewód z paliwem i zabezpieczenie, ujrzałem jakąś sprężynke i stwierdziłem że dalej sobie odpuszcze bo później nie poskładam: )

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-04-2014, 01:09
  2. Wymiana pokrywy zaworów 2.0 TS
    Utworzone przez Krisu w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-05-2011, 18:56
  3. Problem z dobraniem uszczelki pokrywy zaworów V6..
    Utworzone przez olegunar27 w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-04-2011, 13:26
  4. Malowanie Pokrywy zaworów.
    Utworzone przez AndonePB w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-07-2010, 12:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory