Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Folia na słupach - jak usunąć

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar 156X
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była 156SW JTD jest 159SW 1,9 JTD 8V 2008r.
    Postów
    1,063

    Domyślnie Folia na słupkach - jak usunąć

    Witam.

    Ogólnopolski zlot tuż tuż więc trzeba brać się do roboty aby autko się godnie prezentowało. Chciałbym wymienić folię na słupkach - pamiętam, że gdzieś czytałem coś na ten temat ale teraz gdy potrzebuję nie mogę tego znaleźć. Czy ktoś z Was wymieniał tę folię?? Proszę o jakieś cenne wskazówki bo w sumie sama operacja naklejania nie jest niczym skomplikowanym ale usunięcie starej już tak łatwe raczej nie jest.

    ---------- Post dodany o godzinie 14:15 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 14:11 ----------

    ok przepraszam już mam http://www.forum.alfaholicy.org/styl...rbon_look.html
    Ostatnio edytowane przez 156X ; 04-08-2010 o 17:06

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rain
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Niziny
    Auto
    Stilo 1.9 JTD, Brava_HGT
    Postów
    734

    Domyślnie

    Jeden kolega na forum przykleił folię imitującą carbon, i nawet świetnie to wyglądało. Niestety nie pamiętam kto to był, ale pewnie najpierw zerwał stara folię. Spróbuj na ciepło lub pomagać sobie benzyną ekstrakcyjną.

    no właśnie widzę że znalazłeś
    Co posiadam: Fiat Brava 2.0 20V 155KM, Opel Meriva A
    Co mi się przez łapki przewinęło:
    Alfa Romeo: 156 1.8 TS, 156 2.4 M-JET, 166 3.2 V6 24V Lancia: Lybra 2.4 JTD, Delta 1.8ie, Thesis 2.4 JTD Hyundai: Lantra 1.6 GLS, BMW: E90 320d, Fiat: Stilo 1.9 8v, Brava 80 16v, Brava 80 16v, Brava 100 16v, Marea 155 20v, Renault: Laguna III 2.0 16v

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar 156X
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była 156SW JTD jest 159SW 1,9 JTD 8V 2008r.
    Postów
    1,063

    Domyślnie

    przy naszym kolorze ( 639 ) carbon myślę, że wyglądałby całkiem całkiem... jak zrobię to się pochwalę...

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał onefiveseX Zobacz post
    Witam.

    Ogólnopolski zlot tuż tuż więc trzeba brać się do roboty aby autko się godnie prezentowało. Chciałbym wymienić folię na słupkach - pamiętam, że gdzieś czytałem coś na ten temat ale teraz gdy potrzebuję nie mogę tego znaleźć. Czy ktoś z Was wymieniał tę folię?? Proszę o jakieś cenne wskazówki bo w sumie sama operacja naklejania nie jest niczym skomplikowanym ale usunięcie starej już tak łatwe raczej nie jest.

    ---------- Post dodany o godzinie 14:15 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 14:11 ----------

    ok przepraszam już mam http://www.forum.alfaholicy.org/styl...rbon_look.html
    Do operacji oklejania nowej folii i pozbycia się starej trzeba ściągnąć listwy pod szybami i uszczelkę dookoła szyby (tą część przy słupku) również. Oczywiście zaraz ktoś stwierdzi, że nie trzeba tego robić ale ja piszę, jak to zrobić dobrze a nie po łebkach. Tą folię należy odklejać na ciepło a ewentualne pozostałości kleju zmyć rozpuszczalnikiem (raczej nie nitro) lub benzyną ekstrakcyjną. Na te słupki najlepsza jest folia 3M o fakturze podobnej do skóry ale ciężko ją dostać i kosztuje około20 zł za metr bieżący (11cm szerokości) lub 45-50zł za m/b przy szerokości 21 cm. Można też użyć folii z firmy Jacky http://www.jacky.pl/pl/katalog/index.php?strona=177 lub na stronie firmy Romix. Te z Jacky są cieńsze i mniej wytrzymałe niż z 3M ale też nimi zrobiłem wiele słupków i progów i nikt nie narzekał. U mnie w mieście ta 22cmx100 kosztuje 18 zł więc nie majątek a cieszy... Na słupki lepiej brać tą szerszą bo u dołu trzeba trochę zawinąć poza rant i pod uszczelkę i może nie starczyć ta szeroka na 11 cm mimo, że ta folia się naciąga i jest mocno termoplastyczna. W razie potrzeby mogę zamieścić zdjęcia jak to wygląda u mnie

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar czisi
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Czeladź
    Auto
    Alfa Romeo 156sw
    Postów
    185

    Domyślnie

    Folię odkleisz ogrzewając opalarką nie powinnobyć to trudne ale uważaj żeby nie przypalić lakieru ani uszczelek gumowych

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rain
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Niziny
    Auto
    Stilo 1.9 JTD, Brava_HGT
    Postów
    734

    Domyślnie

    Cytat Napisał onefiveseX Zobacz post
    przy naszym kolorze ( 639 ) carbon myślę, że wyglądałby całkiem całkiem... jak zrobię to się pochwalę...
    Koniecznie się pochwal, też się nad tym zastanawiam. A jak tobie się uda to wiem do kogo się zgłoszę o pomoc
    Co posiadam: Fiat Brava 2.0 20V 155KM, Opel Meriva A
    Co mi się przez łapki przewinęło:
    Alfa Romeo: 156 1.8 TS, 156 2.4 M-JET, 166 3.2 V6 24V Lancia: Lybra 2.4 JTD, Delta 1.8ie, Thesis 2.4 JTD Hyundai: Lantra 1.6 GLS, BMW: E90 320d, Fiat: Stilo 1.9 8v, Brava 80 16v, Brava 80 16v, Brava 100 16v, Marea 155 20v, Renault: Laguna III 2.0 16v

  7. #7
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    Do operacji oklejania nowej folii i pozbycia się starej trzeba ściągnąć listwy pod szybami i uszczelkę dookoła szyby (tą część przy słupku) również. Oczywiście zaraz ktoś stwierdzi, że nie trzeba tego robić ale ja piszę, jak to zrobić dobrze a nie po łebkach. Tą folię należy odklejać na ciepło a ewentualne pozostałości kleju zmyć rozpuszczalnikiem (raczej nie nitro) lub benzyną ekstrakcyjną. Na te słupki najlepsza jest folia 3M o fakturze podobnej do skóry ale ciężko ją dostać i kosztuje około20 zł za metr bieżący (11cm szerokości) lub 45-50zł za m/b przy szerokości 21 cm. Można też użyć folii z firmy Jacky http://www.jacky.pl/pl/katalog/index.php?strona=177 lub na stronie firmy Romix. Te z Jacky są cieńsze i mniej wytrzymałe niż z 3M ale też nimi zrobiłem wiele słupków i progów i nikt nie narzekał. U mnie w mieście ta 22cmx100 kosztuje 18 zł więc nie majątek a cieszy... Na słupki lepiej brać tą szerszą bo u dołu trzeba trochę zawinąć poza rant i pod uszczelkę i może nie starczyć ta szeroka na 11 cm mimo, że ta folia się naciąga i jest mocno termoplastyczna. W razie potrzeby mogę zamieścić zdjęcia jak to wygląda u mnie

    Gdybyś mógł to zamieść proszę zdj tej folii 3M zwłaszcza jej faktury.
    Która z tych które wymieniłeś jest bardziej podobna do oryginalnej?
    No i co do uszczelek - trzeba później nowe zakładać czy te stare? duże jest ryzyko że uszkodzę te uszczelki zakładając że nigdy wcześniej ich nie zdejmowałem?

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar seboq
    Dołączył
    08 2009
    Auto
    156 2.0 TS Sportpack 2000r.
    Postów
    74

    Domyślnie

    pokazcie jak to wyglada bo chetnie bym sie zabral

Podobne wątki

  1. Folia czy lakierowanie ?
    Utworzone przez kemott7 w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 31-03-2016, 10:40
  2. Folia Carbon?
    Utworzone przez Jeva w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-01-2015, 11:16
  3. Folia carbon w GT
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 20:55
  4. Folia na progi - opinie
    Utworzone przez slawko w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-06-2011, 12:29
  5. Folia ochronna na progi
    Utworzone przez Dugit w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-05-2011, 22:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory