Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: V6 TB - coś hukło, zabrakło mocy, dziwny dźwiek silnika, dymi na czarno

  1. #11
    8rafal4
    Gość

    Domyślnie

    witam
    właśnie tez czytałem o tym czujniku na pierwszym cylindrze ze musi byc i tez bym chętnie się dowiedział jak on wygląda i czy potrzebny jest i jak się go przekłada.a mogę tylko wymienić te kable co mam izolowane czyli z przodu silnika te 3 przewody są izolowane przy fajve te z tylu są dobre i tak myślę jak bym kupił tylko na przód czy one tańsze są czy na tył tańsze i czy dostane tylko na przód a te świece boscha wyglądają ciekawie z tego co ja czytałem to większość właśnie polecała chempiony albo golden lodge 25hl ale mało dostępne w pl a co sadzicie o kablach zapłonowych NGK i czy takie same są co w GTV i 164 czy posiadacze 2 tb mogli by luknać na fotkę mojej obejmy od przepustnicy czy taka sama maja
    http://img80.imageshack.us/img80/8853/dsc01702g.jpg
    dzięki za zainteresowanie pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez 8rafal4 ; 02-10-2010 o 15:13

  2. #12
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KKrzysztof
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    Mercedes CLK W208
    Postów
    333

    Domyślnie

    ten czujnik jest ważny chociaż czasami mechanicy twierdzą że nie wymiana go nie jest trudna trzeba tylko wykręcić chyba jedną fajkę i powinien on zejść z kabla ponieważ nie jest przylutowany tylko tak założony na zasadzie takiej opaski,

    o co chodzi z tymi przedmuchami ja mam wymienione świecie w ASO i w sumie jak je oglądałem wyglądają dobrze,
    zapraszam na nasz kanał o samochodach
    https://www.youtube.com/channel/UCNv...J62Gm0itanaAsg

  3. #13
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o kable to wiem że oryginały można kupić osobno na przód i tył. Ale te co podałem nie. Tylko komplet. Ale kolego dobrze Ci radzę nie oszczędzaj bo to o kant dupy rozbić. Niecałe 400zł za kable do V6 to jest nic. To że są nie poklejone to absolutnie nie oznacza że są dobre. Po prostu je wymień i basta.
    Jeżeli chodzi o tą opaskę to ja mam identyczną i to jest fabryczny oryginał, nie wiem co w niej Ci nie pasuje
    Jeżeli chodzi o przedmuchy to nie chodzi o to gdzie się je zakłada bo można to samemu zrobić tylko o trefne świece. To że jedna partia miała przedmuchy to nie oznacza że zawsze i wszystkie.
    I jeszcze raz przypomnę że sprawne świece (co 20000km) i przewody (generalnie zapłon) jest tak podstawową rzeczą że nie można tego lekceważyć jak w innych motorach wolnossących.
    Może ktoś w końcu zapodać zdjęcie tego czujnika? Jak to wygląda? I w jakim motorze to ma (rocznik). Bo mi się wydaje że to było tylko w tych starszych jak była kopułka z palcem (rozdzielaczem). W nowszych V6TB, czyli wszystkie 166 i te z końca lat dziewięć dziesiątych GTV/Spider nie miały już tego. Zapłon elektroniczny sterowany komputerem.

  4. #14
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KKrzysztof
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    Mercedes CLK W208
    Postów
    333

    Domyślnie

    ja mam alfe z 99 roku, i mam kopułkę i palec,
    zapraszam na nasz kanał o samochodach
    https://www.youtube.com/channel/UCNv...J62Gm0itanaAsg

  5. #15
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    To dziwne, myślałem że w poliftowych (wnętrza) GTV są takie same motory jak w 166... Ale może się mylę z GTV. W 166 jest elektroniczny zapłon ale może ktoś wreszcie da to foto czujnika.
    U ciebie KKrzysztof jest ten czujnik?

  6. #16
    8rafal4
    Gość

    Domyślnie

    witam
    wiec tak znalazłem przodowy boscha i nie wiem czy to lewa strona ma być czy prawa mam izolowane kable na 4 5 6 cylindrze wiec tylko te narazie wymienie i swiece i koledzy czy do jest lewa strona czy prawa
    jedna glowice ma numer: 0 356 912 972
    Na druga: 0 356 912 973 która jest która
    a czy opaskę na przepustnicy macie taka sama czy inna ma być
    pozdrawiam

  7. #17
    arq
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam taką samą opaskę

  8. #18
    8rafal4
    Gość

    Domyślnie

    szkoda mi trochę kasy wywalić na komplet ale znalazłem boscha
    pisze ze lewa lub prawa a ja właśnie nie wie która to jest ta z przodu auta co jest pod pokrywa czy to lewa czy prawa wiem ze z przodu jest hehe wiecie moze i za
    lewa strona 0 356 912 972 --560zl
    prawa strona 0 356 912 973--260zl
    i która to jest chłopaki wiecie najpierw wymienię te co są izolowane i zobaczę czy będzie lepiej jak nie do dokupię

  9. #19
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Zadzwon do sklepu i sie dowiedz ktore sa ktore. Z opinii jakie sluchalem\czytalem to naprawde Sentech (kpl) za 400zl jest lepszy jakosciowo od boscha.
    Poza tym to co to za argument ze wymieniasz tylko klejone\izolowane? To trzeba sprawdzic przewody na przebicie. Przeciez te nie klejone moga byc w jeszcze gorszym stanie. Tu nie jest wazny wyglad tylko zdolnosc izolacji. Moze byc tak ze te reanimowane lepiej izoluja od tych nie ruszanych. Ja jak kupilem swoja 166 to tez mialem poklejony tylko przod a "dyskoteka" byla wszedzie. Czemu tylko przod poklejony? Bo jak ktos odstawia taki fajans to znaczy ze jego wiedza nie ogarnia odkrecenia dolotu i nie dostal sie do tylnich kabli. Chlopie nie kombinuj jak kon pod gore bo sie przejedziesz. Naprawde dobrze Ci radze zamow komplet sentecha. Taniej i bedziesz mial z glowy na pare lat (jak nie lepiej_zalezy ile jezdzisz).

Podobne wątki

  1. Dziwny dźwiek w Alfie Romeo 156 1.8
    Utworzone przez andrzej.l22 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-10-2015, 16:29
  2. Dziwny dźwiek na pasku wieloklinowym.
    Utworzone przez Robi619 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-08-2014, 07:17
  3. Spadek mocy?? Dymi z rury na czarno JTD
    Utworzone przez dobrzan87 w dziale 147
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 19-05-2014, 19:47
  4. Brak mocy, kopcenie na czarno, drgawki silnika JTD
    Utworzone przez andru w dziale 147
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 13-03-2014, 21:14
  5. dymi na czarno
    Utworzone przez iwona22p w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-02-2012, 05:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory