Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55

Temat: Nowy akumulator i już uszkodzony??

  1. #1
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie Nowy akumulator i już uszkodzony??

    Witam,

    Problem oto taki mam - kupiłem tydzień temu na Allegro /sprzedawca około 1000 pozytywów, zero negatywów/ akumulator CENTRA PLUS 74Ah 680A, przyszedł do mnie w piątek, w niedziele zamontowałem w aucie, próbuje odpalić.. nic.. zero.. rozrusznik nawet chyba nie dał o sobie znać i zgasły wszystkie światełka na desce rozdzielczej, po dłuższej chwili sie zapaliły. Podłączyłem aku pod prostownik i pokazuje mi że aku jest kompletnie rozładowany, po 4 godzinach ładowania naładował sie do 3/4 z tym ze z początku se ładował bardzo szybko a potem bardzo wolno. Ładowałem napięciem 5A. Po 4 godzinach ładowania odłączyłem i odpalił normalnie. Przez noc nie ładowałem i rano pojechałem do pracy, odpalił bez problemu. Powrót z pracy koło 17 i od tamtej pory auto stało w garażu. Dziś o 19 próbuje odpalić iii.... znów to samo.. aku totalnie głęboko rozładowany. Dokładnie ta sama historia co dzień wcześniej. Teraz aku mi sie znów ładuje i po 45 minutach jest już naładowany w 3/5.

    I teraz pytanie - czy kupiłem głęboko rozładowany akumulator który po 24 godzinach nieużywania znów rozładował sie totalnie czy to coś z moim autem jest nie tak? Bo gdzieś problem tkwi na pewno tylko pytanie gdzie. Nim zacznę sie domagać zwrotu kasy od sprzedającego chciałbym mieć pewność że to wina aku.

    Z góry dzięki za wszelką pomoc

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    A jak było na starym aku?

    Na tym nowym sprawdz ładowanie pod obciązeniem przy 2-3 tys obr. Wykluczysz alternator/regulator.

  3. #3
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaSS Zobacz post
    A jak było na starym aku?

    Na tym nowym sprawdz ładowanie pod obciązeniem przy 2-3 tys obr. Wykluczysz alternator/regulator.
    Stary aku był tak stary że datę ważności miał chyba do 2008, ja sam na nim od 2009 jeździłem do teraz czyli do momentu że już kompletnie sie nie ładował, nawet za pomocą kabli i prądu z innego auta, nie odpalał. A jak sprawdzić ładowanie ? Bo jestem ogólnie zielony w temacie Też mi przez myśl gdzieś tam przeszedł alternator ale jak by był uszkodzony i nie ładował akumulatora w trakcie jazdy to ten mimo wszystko powinien chyba 24 godziny wytrzymać bez ładowania, skoro jest nowy. No chyba że uszkodzony alternator może jakoś rozładowywać gwałtownie akumulator, może ?

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar 1990mb
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Jarocin/Poznan, Poland, Poland
    Auto
    [Była] Alfa Romeo 145 TD 96 r.; [Jest] Alfa Romeo 147 07 r. 1,6 T.S. ; Alfa Romeo 145 1,9JTD++ 99r.
    Postów
    1,111

    Domyślnie

    jak ja kupowałem akumulator to robili mi jakis test testerem, i dostałem taki wydruk, ale to w sklepie. Sprawdz czy nie zjada ci cos prądu, przy wyłączonym akumulaorze, jesli nie masz amperomierza to podjeć do jakiegos elektryka, 5 minut i sprawdzone jesli nie to reklamacja zawsze pozostaje, zwykle 24 miesiace.
    Masz zniszczony lakier w swoim aucie???
    Chętnie pomogę
    Szczegóły:
    http://www.forum.alfaholicy.org/wiel...ml#post1379105


  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar ANET
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    ALFA 164 SUPER 3.0V6 24V
    Postów
    2,442

    Domyślnie

    Kolego mógł być totalnie rozładowany albo ma zwarcie wewnętrzne takie rzeczy się zdarzają częściej niż się niektórym wydaje odeślij je do sprzedawcy na reklamację!

    - - - Updated - - -

    Oczywiście jeśli masz sprawny alternator,rozrusznik i brak jest jakiegokolwiek tzw."uciekania prądu" czyli wszystkie chodzi o to czy wszystkie odbiorniki są sprawne.

  6. #6
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANET Zobacz post
    Oczywiście jeśli masz sprawny alternator,rozrusznik i brak jest jakiegokolwiek tzw."uciekania prądu" czyli wszystkie chodzi o to czy wszystkie odbiorniki są sprawne.
    No tylko jak to sprawdzić

    Moje pytanie - czy uszkodzony alternator może jakoś negatywnie wpływać na w pełni sprawny nowy akumulator? Na tyle negatywnie by po jednym już dniu na postoju go totalnie rozładować ?

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Sebek2442
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Mistrzewice
    Auto
    147 1.9 JTD
    Postów
    807

    Domyślnie

    Naładuj go i obserwuj czynie spada zmierz miernikiem wieczorem i rano będziesz widział czy znacznie spadło jego napięcie.
    I tym samym miernikiem możesz zmierzyć ładowanie auta

    A jak jest uszkodzony będziesz musiał go wysłać niestety i pewnie na Twój koszt .

    Dlatego ja takich rzeczy nie kupuje na allegro.
    Ja kupiłem Centre Future z Assistance tylko 77ah na allegro 314 zł plus 35 przesyłka a w sklepie 360 zł !!!!!
    Ostatnio edytowane przez Sebek2442 ; 04-12-2012 o 20:28

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar ANET
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    ALFA 164 SUPER 3.0V6 24V
    Postów
    2,442

    Domyślnie

    Może rozładować gdy ma wewnętrzne zwarcie i zabiera prąd z akumulatora,ale gdy nie było wcześniej żadnych takich objawów i wymieniasz akumulator z normalnych powodów eksploatacyjnych/czyli na swoje lata i zużył się najnormalniej w świecie w czasie użytkowana/ to winna leży tylko i wyłącznie po stronie niestety nowego akumulatora.

    - - - Updated - - -

    A najlepiej podjedż do zaprzyjażnionego warszatu elektrycznego sprawdzą Ci bellę i akumulator.

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał flatbeet Zobacz post
    No tylko jak to sprawdzić

    Moje pytanie - czy uszkodzony alternator może jakoś negatywnie wpływać na w pełni sprawny nowy akumulator? Na tyle negatywnie by po jednym już dniu na postoju go totalnie rozładować ?
    Jeśli alternator ma zwarcie to tak może być niestety. miałem całkiem niedawno taką sytuację.
    Z akumulatorami również bywa różnie, tak jak to opisała koleżanka wyżej.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar ANET
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    ALFA 164 SUPER 3.0V6 24V
    Postów
    2,442

    Domyślnie

    Wtedy masz konkrety a nie gdybanie!

Podobne wątki

  1. Nowy akumulator
    Utworzone przez Marcin.t w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-03-2015, 21:42
  2. Problem z odpalaniem. uszkodzony akumulator?
    Utworzone przez Majes w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-10-2012, 19:12
  3. Nowy przepływomierz uszkodzony?
    Utworzone przez maniek7712 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-04-2011, 08:42
  4. nowy akumulator
    Utworzone przez Sulerz w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-12-2009, 09:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory