Strona 17 z 24 PierwszyPierwszy ... 789101112131415161718192021222324 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 232

Temat: Eibach vs MTS TECHNIK

  1. #161
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Cytat Napisał macyz90 Zobacz post
    Noo dobrze ale czy ktoś jeździ na tych MTS'ach ? bo temat zboczył na inne marki
    Ja mam u siebie komplet MTS-Technik. Przejechane około 45tys. km na tym zestawie i wciąż jest ok.
    Jest twardszy od zestawu Eibach, ale nie jest to beton - porównując z zestawem sprężyn Eibach i amortyzatorów Bilstein B4. Gdybym teraz miał wybór między MTS i Vogtland to pewnie wybrał bym tą drugą opcję gdyż z wiekiem człowiek potrzebuje więcej komfortu.

    P.S. Rozmawiałem ostatnio z właścicielem zawieszenie MTS, który twierdził, że za twarde i ogólnie beton. Nie zauważył niestety, że jeździ na oponach ROF, które ten efekt twardości znacznie wspomagały.

    - - - Updated - - -

    P.S. 2. Pomyśl przy zakupie o zawieszeniu gwintowanym - w promocji udało się chłopakom "wyrwać" gwint FK kwotę w okolicach 1500zł.

  2. #162
    Użytkownik Romeo Avatar Juro
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Sulejówek
    Auto
    Alfa Romeo 147 TS 1.8 144KM
    Postów
    834

    Domyślnie

    Cytat Napisał drift-r Zobacz post
    Ja mam u siebie komplet MTS-Technik. Przejechane około 45tys. km na tym zestawie i wciąż jest ok.
    Jest twardszy od zestawu Eibach, ale nie jest to beton - porównując z zestawem sprężyn Eibach i amortyzatorów Bilstein B4. Gdybym teraz miał wybór między MTS i Vogtland to pewnie wybrał bym tą drugą opcję gdyż z wiekiem człowiek potrzebuje więcej komfortu.

    P.S. Rozmawiałem ostatnio z właścicielem zawieszenie MTS, który twierdził, że za twarde i ogólnie beton. Nie zauważył niestety, że jeździ na oponach ROF, które ten efekt twardości znacznie wspomagały.

    - - - Updated - - -

    P.S. 2. Pomyśl przy zakupie o zawieszeniu gwintowanym - w promocji udało się chłopakom "wyrwać" gwint FK kwotę w okolicach 1500zł.
    łooo a skąd taką good price wyrwali ? jakieś namiary ?
    "Pamiętajmy, Alfę Romeo kupujemy sercem, i podobnie jak w przypadku kobiet, tak samo jest z alfami, serce faceta wybiera tą przy której mu szybciej zabije, a nie koniecznie tą która się innym podoba."

    Historia mojej Małej ---> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...a_mirella.html

    Było: -Renault Laguna 1.6
    -AR 147 1.6 eco
    -Nissan Almera 1.4
    -Toyota Avensis T270 1.8

  3. #163
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Była to jakaś promocja przed końcem roku. Po szczegóły możesz się zgłosić do Mariusza (nick na forum largo).

  4. #164
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Traveler
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTDm 2006r
    Postów
    51

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc
    W takim razie najprawdopodobniej zdecyduję się na Vogtland.
    No chyba, że znajdzie się taka promocja jak wtedy.

  5. #165
    Użytkownik Romeo Avatar Juro
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Sulejówek
    Auto
    Alfa Romeo 147 TS 1.8 144KM
    Postów
    834

    Domyślnie

    drift-r dał nam małą recenzje ale może ktoś coś jeszcze dorzuci może ktoś miał jakieś problemy z MTS'ami ? Drążę temat bo fundusze nikłe u mnie a MTS mają dobrą cenę a niestety muszę zawieszenie zrobić przed latem
    "Pamiętajmy, Alfę Romeo kupujemy sercem, i podobnie jak w przypadku kobiet, tak samo jest z alfami, serce faceta wybiera tą przy której mu szybciej zabije, a nie koniecznie tą która się innym podoba."

    Historia mojej Małej ---> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...a_mirella.html

    Było: -Renault Laguna 1.6
    -AR 147 1.6 eco
    -Nissan Almera 1.4
    -Toyota Avensis T270 1.8

  6. #166
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Ot już tłumaczę.
    MTSy to amortyzatory śmiem twierdzić, że na pewno nie na polskie drogi. Chyba, że będziesz latał cały czas po autostradach i drogach szybkiego ruchu. Jak dla mnie, to te amortyzatory nadają się jedynie do taczki. U mnie było tak twardo, że każda dziura była odczuwalna jakby zaraz miało mi odpaść koło.

    Oddałem na gwarancje, ponieważ któregoś razu miałem wrażenie, że one w ogóle już nie wybierają dziur i z ciekawości je wyjąłem (było coś własnie przelatane około 400-500~km). Wziąłem jeden z nich i zwyczajnie "ugniotłem", trzpień wpadł jakby to wcale nie były amortyzatory gazowe (żółte), po czym bardzo powoli wybijał się on do góry. Normalnie chyba, gazowy sportowy amortyzator nie powinien dać się tak łatwo ugnieść, no a co najważniejsze miałem już do czynienia z paroma rożnymi firmami amortyzatorów i w każdym trzpień szybciej wybijał się z powrotem w górę.
    Dla przykładu wziąłem mojego starego Bilsteina (zółtego) i tego "drania" tak łatwo wgnieść ręką już się nie dało. Do tego płynnie i dość szybko wracał w górę.
    Oddałem je na gwarancje i faktycznie Panowie uznali, że jest to jakaś wina amortyzatorów. Możliwe że trafiłem na wadliwą serie, aczkolwiek nie wiem i nie polecam tych amortyzatorów. Vogtlandy i Bilsteiny o niebo lepsze.

    Pozdrawiam

  7. #167
    Użytkownik Romeo Avatar Juro
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Sulejówek
    Auto
    Alfa Romeo 147 TS 1.8 144KM
    Postów
    834

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedź, miałeś w swojej AR 164 ? miałeś te z zestawu ze sprężynami ?
    "Pamiętajmy, Alfę Romeo kupujemy sercem, i podobnie jak w przypadku kobiet, tak samo jest z alfami, serce faceta wybiera tą przy której mu szybciej zabije, a nie koniecznie tą która się innym podoba."

    Historia mojej Małej ---> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...a_mirella.html

    Było: -Renault Laguna 1.6
    -AR 147 1.6 eco
    -Nissan Almera 1.4
    -Toyota Avensis T270 1.8

  8. #168
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Nie, nie miałem ich przy 164. Miałem je w VW. Sprężyny miałem Eibacha -30mm (czerwone)

  9. #169
    Użytkownik Romeo Avatar Juro
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Sulejówek
    Auto
    Alfa Romeo 147 TS 1.8 144KM
    Postów
    834

    Domyślnie

    Mamy po jeden za i przeciw z tym plusem dla mts ze drifter chyba kupił u nich cały zestaw i do ar a u Ciebie mogły sprężyny wykończyć amory ? Czekam na dalsze wypowiedzi innych użytkowników mts

    Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka
    "Pamiętajmy, Alfę Romeo kupujemy sercem, i podobnie jak w przypadku kobiet, tak samo jest z alfami, serce faceta wybiera tą przy której mu szybciej zabije, a nie koniecznie tą która się innym podoba."

    Historia mojej Małej ---> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...a_mirella.html

    Było: -Renault Laguna 1.6
    -AR 147 1.6 eco
    -Nissan Almera 1.4
    -Toyota Avensis T270 1.8

  10. #170
    Użytkownik Świeżak Avatar Velek3
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była AR 156 03' 1.9+,156 1.9 8v 02',159 2.4 Thesis Sportiva 2.4 159 2.4TI, 166 2.5, jest E55 AMG
    Postów
    195

    Domyślnie

    Postanowiłem odkopać temat ponieważ przymierzam się do wymiany amorków i sprężyn, jeździ ktoś na zestawie oryginalne amortyzatory p+t + jakieś obniżające sprężyny (maks do -30mm) ? Jak to wygląda w codziennym użytkowaniu, jak trwałość takiego zestawu?

Podobne wątki

  1. Eibach Pro-kit w 75
    Utworzone przez radosuaf w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-03-2013, 07:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory