Strona 10 z 24 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617181920 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 232

Temat: Eibach vs MTS TECHNIK

  1. #91
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    No i nie jest inaczej wystarczy przeczytać temat który podlinkowałeś. Co wiedziałem napisałem, nawet kilka postów przed tym jak napisałeś o kupnie pisałem Ci co znalazłem na temat MTS'a ale widać już i tak wiedziałeś, ze go kupisz i nawet jeśli bym Ci dzień wcześniej napisał, ze trafiłem Vogtlanda za 1500zł śmiem twierdzić, ze byś go nie kupił bo gdyby było inaczej zaczekał byś kilka dni bo wyraźnie pisałem, ze do końca marca coś kupie no cóż nic nie poradzę, że Ci się spieszyło, a ja niestety musiałem na zawias troche czekać :]

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 07-03-2012 o 22:30

  2. #92
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Widzisz, nie zgralismy sie z terminami. Ja musialem w koncu jakas decyzje podjac i podjalem taka a nie inna. Jednak gdybys napisal to co wyzej zanim zlozylem zamowienie to mielibysmy dzis takie samo zawieszenie. oczywiscie nie mam do Ciebie pretensji i nie odczytuj tego co napisalem w ten sposob. Zwyczajnie w chwili podejmowania decyzji nie mialem wszystkich infarmacji. Czlowiek uczy sie cale zycie

  3. #93
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Dokładnie, mnie nauczyła przygoda z poprzednim autem gdzie chciałem tanio i kupiłem tanie sprężyny wrzucając je na seryjne amory przy Ar nie chciałem znów popełnić błędu wiec na spokojnie szukałem czegoś dobrego za rozsądną kase. O vogtlandzie nie pisałem wcześniej bo nikt tego w PL do Alfy nie miał i jeden ze sklepów ściągał mi ten kit na zamówienie z niemiec czekałem prawie miesiąc nie mając do końca pewności czy to w ogóle dojdzie do mnie i jak będzie po wrzuceniu na auto ostatecznie okazało się, ze wszystko jest jak ma być

  4. #94
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    czy to sie zgadza ze te zestawy posaidają amory koni ?

    BTW chetnie zamienie eibacha na te graty
    Ostatnio edytowane przez LIGAR ; 07-03-2012 o 23:55
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  5. #95
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfa 147
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    OKOLICE WAWY
    Auto
    ALFA 147 04r 1.6TS105KM DISTINCTIVE
    Postów
    54

    Domyślnie

    a mozeci mi powiedziec czym roznią sie czerwone sprezyny eibach od czarnych i niebieskich? Bo pisza ze czarne i te czerwone obinizaja o 30mm? wiec jest wogole róznica? i co z niebieskim?

  6. #96
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    eibach ma tylko czerwone sprężyny.

    LIGAR tak, vogtland jest składany na amorach KONI.

  7. #97
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    Tak sie właśniezastanawiałem kto robi amory dla vogtlanda a ktos tam wcześniej wspomniał okoni. W takim razie to ciekawy zestawik musi być, zwłaszcza za tak śmiesznepieniądze...
    BTW eibach nie robi tylko czerwonych. Kolory niby odpowiadać mają"wysokości" obniżenia. W praktyce nie można sie jednak tym sugerowaćbo i nie ma na to reguły. Trafić można springi czerwone, czarna, srebrne, czyniebieskie. Gdzieś sie nawet spotkałem z opinią że dla np niemieckich marekjest taki a dla japońskich taki....
    Jak ja brałem zestaw funkcjonowała opinia że czarny spring daje -30 a niebieski-50. Ale to zależy od wielu czynników. Ja mam -30 i mam czerwony
    Dlatego nie ma co sie kolorem sugerować

    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  8. #98
    Użytkownik Świeżak Avatar SEBA-SB
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    RADOM
    Auto
    ALFA ROMEO GT 1.9 150KM
    Postów
    204

    Domyślnie

    Panowie a co sądzicie o sprężynach od wersji GTA? Mam zamiar właśnie takie zamontować, że sportowymi amortyzatorami.

  9. #99
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Ja z tego co się orientuje to kolory odpowiadały twardości a nie wysokości właśnie i czerwony to był "pierwszy stopien do piekła"....A co do MTS to myślę ,że za taką cene to rewelka bo kosztuje zestaw tyle co dwa amory seryjne w oryginale . Druga sprawa jest taka ,że to nie chińszczyzna tylko ponoć niemiecki więc tragedii nie powinno być . A trzecie najważniejsze to fakt że na nasze drogi szkoda gwintu za 3 tauseny z koni bo i tak za rok do wymiany . Tu nie autobany w reichu żeby 10 lat latac na jednym zawiasie ....Ktoś pisał ,że mu tył usiadł niżej niż przód z racji instalacji gazowej( MTS) . Jak kupił do 1,6-2,0 zawieszke przeznaczoną do 2,5 - 2,4 jtd to sorry ale wiadomo o co biega .... I jeszcze jedno nawiązanie do sprężyn i ori amorów . Pytałem w sklepie i powiedzino mi ,że do -40mm obniżenia na oryginalnych amorach gwarancji sie nie traci i amor sie nie rozleci w moment ( A to akurat sprawdziłęm na poprzednim aucie i przy -40mm oblatałem tyle co na serii ).....Najlepiej sprawdzić samemu ... Dla mnie róznica 3000 a 900 zł to duża róznica jak na czas użytkowania zawieszki u nas więc zrobie test bo szykuje się za 2 tygodnie do przeszczepu calutkiego zawieszenia od góry w dół z każdą gumeczką i śrubeczką ,więc zamówiłem MTSa i zobaczymy co wyjdzie . Zdam pełną relacje jak poskładam i jak to usiądzie na swoim profilu.....PS. Taki offtop....do E36 kupiłem poduszki amorów niemieckie ( oferowano mi chinskie ) rozleciały sie na sport zawiasie po 2 miechach .Ze wscieklizną kupiłem chinskie i 2 lata wytrzymały...Więc życie płata różne figle....Jak bym miał auto za > 100 000pln to pewno zakupiłbym zawieszke i za 5000 ale do fury wartej tyle co 2 górale nie wrzuce drożyzny na ryzyko ,że nie wytrzyma roku ..Jak Mts padnie po pół roku to założe serie i tyle...

  10. #100
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    A czy zastanawiałeś się dogłębnie dlaczego drift-rowi siadło tak a nie inaczej ? Jeśli dobrze pamiętam to pływak doskonale to wytłumaczył. Nie chodzi o to, że ktoś kupił zawias nie pasujący do samochodu tylko o to, że producent przewiduje jeden typ do kilu silników – stara zasada mówi jak coś jest do wszystkiego to jest do….. nie ma sensu tego jeszcze raz tłumaczyć.
    Nie widzisz w problemu to i tak kupisz co będziesz chciał. Przy cenie vogtlanda na poziomie 1400-1600 nawet bym się nie zastanawiał nad MTS ale każdy sam decyduje czym będzie jeździł. Nie marudź tylko potem że jest tak i sia że auto jest nieprzewidywalne w zakrętach, że amory dobijają że samochód się kładzie i jest słabo sterowalny.
    Zastanawia mnie tylko po co doradzasz innym czytającym ten wątek takie bzdury??
    Mówienie, że po roku zawias jest do wymiany to jakiś farmazon… tak jak i wywód w stylu lepszy jest tańszy…. Zapytam tak: dlaczego kupiłeś alfe a nie poloneza ? Przecież jest tańszy a też jeździ !! Dlaczego kupiłeś telewizor 40 cali za 3 k jak można monitor 15 calowy za 500 zł ? Na tym i na tym oglądniesz film!! Itd. Itd.
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

Podobne wątki

  1. Eibach Pro-kit w 75
    Utworzone przez radosuaf w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-03-2013, 07:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory