Strona 4 z 24 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 232

Temat: Eibach vs MTS TECHNIK

  1. #31
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Amortyzatory MTS są krótsze przez co montaż na seryjnych sprężynach raczej nie wskazany. Ja mam u siebie komplet (sprężyny + amortyzatory) MTS i nie jest wcale tak twardo jak mnie straszono przed zakupem. Da się jeździć nawet po naszych drogach. Jedyny minus (niezależny od zawieszenia) u mnie jest taki, iż ze względu na instalację gazową tył usiadł trochę bardziej i chyba będę musiał zmienić sprężyny z przodu na odrobinę niższe. Napiszę tak - komplet kosztował mnie 900zł i jak za tą cenę mogę polecić. Eibach Pro system kosztuje w okolicach 2300zł.

  2. #32
    Dante[PL]
    Gość

    Domyślnie

    amory ze springami 900 PLN?

  3. #33
    amdpower
    Gość

    Domyślnie

    ja mam do wymiany same amortyzatory i nie ukrywam że chciałbym to zrobić niedużym kosztem a zestaw takich sportowych amorków MTS to ~650zl. Twardość zawieszenia mnie nie przeraża, pytanie tylko czy seryjna sprężyna będzie przeszkodą czy można tak jeździc...

  4. #34
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał drift-r Zobacz post
    Jedyny minus (niezależny od zawieszenia) u mnie jest taki, iż ze względu na instalację gazową tył usiadł trochę bardziej i chyba będę musiał zmienić sprężyny z przodu na odrobinę niższe.
    Idę o zakład, ze zależny od zawieszenia u mnie usiadło mniej więcej po równo i tył stoi wyżej niż przód. Po za tym kolega ma JTD, a MTS robi zarówno do T.S jak i JTD te same zawieszenia więc mu pewnie auto usiądzie zupełnie inaczej.

    amdpower kup zwykłe amory i nie kombinuj zapłacisz niewiele więcej ale będziesz miał amortyzatory dedykowane do seryjnych spręzyn, za co a tym idzie lepsze tłumienie niż na takiej kombinacji jak amory MTS i seryjne spręzyny
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 06-05-2011 o 14:35

  5. #35
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    No to w tym temacie (zaleznosci od zawieszenia) powiem tyle ze sport pack w 156 po inatalacji gazu tez ma tyl nizej niz przod. Ktorys z klubowiczow szkukal ze wzgledu na to srezyn do 156 -30 na przod by wyrownac.
    Pływak nie masz gazu to siadlo rowno.
    Ostatnio edytowane przez drift-r ; 06-05-2011 o 17:15

  6. #36
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał drift-r Zobacz post
    No to w tym temacie (zaleznosci od zawieszenia) powiem tyle ze sport pack w 156 po inatalacji gazu tez ma tyl nizej niz przod. Ktorys z klubowiczow szkukal ze wzgledu na to srezyn do 156 -30 na przod by wyrownac.
    Pływak nie masz gazu to siadlo rowno.
    Siadło równo co nie znaczy, ze auto stoi równo bo jest taka sama różnia jak była na serii tył stał wyżej i nadal stoi. Na serii była u różnica miedzy tyłem, a przodem jakieś 10-15mm i chyba niewiele się zmieniło.

  7. #37
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    Pieknie wyszło czarno na białym jaka jest róznica pomiedzy zawieszeniem od dobrego producenta a tania podróbą.... Moderator powinien gdzieś to przykleić żeby nie tlumaczyć dlaczego nie kupować taniego zawiasu. Sam sie zastanawiałem nad MTS ale jednak rozsądek wygrał z próbą zaoszczędzenia kasy. Pozorną jak widać bo kolega drifer juz springi z przodu będzie wymieniał... Różnice w wysokości widać ciekawe jak jest z sprawami których gołym okiem nie zobaczysz.... Ciekaw jestem ile ten MTS polata i jakie jest jego faktyczne zachowanie np na nierównościach albo tarce. Jeśli jego charakterystyka nie odbiega bardzo od serii to jestem ciekaw czy poprzez krótszy skok amor nie dobija. Jakie to ma znaczenie dla jego żywotniści chyba tlumaczyć nie trzeba.....
    Tuning za grosze - impossible !!

    ---------- Post added at 13:17 ---------- Previous post was at 13:13 ----------

    sorry za złosliwość ale nie moge sie powstrzymać od smiechu..... zawias za 900 zł hahahahahahahahahaahhahahahhahaha................ to dobra seria jest drozsza.........................
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  8. #38
    Dante[PL]
    Gość

    Domyślnie

    Do mnie zawias skladany z bilstein eibach wychodzi kolo 2,5 k pln. jesli mowimy o gwincie koni to mozna go kupic w podstawowym wariancie za podobna kase...stad 900 pln'ow zrobilo wrazenie...krotkie ale zawsze

  9. #39
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    To jeszcze większe wrażenie zrobi na Tobie jak Ci powiem, ze takie firmy jak MTS czy TAT potrafią do popularnych marek zrobić zawieszenie gwintowane za 800zł hehe

  10. #40
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    no nic tylko kupować....


    ....pewnie co roku nowe
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

Podobne wątki

  1. Eibach Pro-kit w 75
    Utworzone przez radosuaf w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-03-2013, 07:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory