Strona 5 z 24 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 232

Temat: Eibach vs MTS TECHNIK

  1. #41
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Cytat Napisał LIGAR Zobacz post
    no nic tylko kupować....


    ....pewnie co roku nowe
    Pożyjemy zobaczymy. Raczej co roku nikt nie wymienia. Śmieszne to jest gdy o czymś wypowiada się ktoś kto nigdy tego nie miał. Ale to tak na marginesie.

  2. #42
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    kolego drifter a jakie moze być zawiesznie gwintowane w cenie 800 zł ?? Skoro to dla ciebie nie różnica to czemu jezdzisz alfa a nie fiatem uno za połowe wartości 147 ? Przecież dobre bo tanie....... Nie chce robic juz wiecej OT. Poprostu dobry zawias "sportowy" który ma dawać z założenia coś więcej nie może kosztować mniej niż seria. ALe to może jest moje błędne podjescie że grzebanie w aucie ma na celu poprawienie jego osiągów a nie zmiane dla samej zmiany....
    W każdym razie dzieki twojemu przykremu przypadkowi z MTS-em utwierdziłem sie w przekonaniu ze dobrze zrobiłem nie kupując tych produktów. Szkoda mi troche ze cieżko zarobione/zaoszczedzone przez ciebie pieniądze które wydałes na glebe nie dały ci tego czego oczekiwałeś. Wg mnie spróbował bym cos załatwić ze sprzedawca - skoro miał usiaść -30 to powinien tyle a nie inaczej. Spróbuj może cos sie uda. Ja trzymam kciuki bo wiem jak bym sie wkur. jakbym był na twoim miejscu.
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  3. #43
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał LIGAR Zobacz post
    Wg mnie spróbował bym cos załatwić ze sprzedawca - skoro miał usiaść -30 to powinien tyle a nie inaczej. Spróbuj może cos sie uda. Ja trzymam kciuki bo wiem jak bym sie wkur. jakbym był na twoim miejscu.
    Pisałem o tym w innym temacie pytałem dwóch dystrybutorów MTS żaden nie był w stanie zagwarantować ile usiądzie auto i w sumie nie ma się cod zdziwić bo jak mogą zagwarantować skoro zawias do diesla jest taki sam jak do benzyny, a różnica w wadze to kilkadziesiąt kilogramów. Też zastanawiałem się nad MTSem ale to był główny powód dla którego dołożyłem trochę kasy i wybrałem kit vogtlanda. Po za tym drift-r twierdzi, ze to wina LPG więc wg niego jest ok...

  4. #44
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    ile wazy butla z gazem i ta cała instalacja ?
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  5. #45
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Sama butla jakieś 20-25kg plus gaz ~0,5Kg/litr
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 11-05-2011 o 22:03

  6. #46
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomas1907
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Ornontowice
    Auto
    BMW 320d, Giulietta
    Postów
    261

    Domyślnie

    Nie czarujmy się MTS to nie jest żadne sportowe zawieszenie, jak już to pseudo sportowe, jeździłem na tym 2 lata wiec się mogę wypowiedzieć, wytrzymałe jest ale obok zawieszenia sportowego jak Eibach to to nawet nie leżało, jego pseudo sportowość polega na mega utwardzeniu tak że na kręgosłupie przy niskim profilu opon każdy kamyk czuć, dziur to nie wybiera, na prostej fajnie na zakrętach też do czasu jak opony puszczą, zachowanie auta na takim zawieszeniu jest kompletnie nieprzewidywalne, granica przyczepności się przesuwa, ale jak już puści to broń Panie Boże, napewno lepszym rozwiazaniem bedzie zakup amorków Bilsteina b6 albo b8 i do tego choćby eibach, pro kid. po MTSach miałem amorki koni i właśnie pro kit i mozna było i jakoś jeździć po dziurach a na zakrętach 100% lepiej. sorki za elaborat
    Alfa to śmiertelna choroba przenoszona drogą wzrokową

  7. #47
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Ja zakładam, że jest to związane z gazem gdyż jeden z użytkowników pisał, że na sport pack'u w 156 ma tył niżej przez to, że ma gaz. Co do twardości zawieszenia to nie każde zawieszenie MTS czy TA jest tej samej twardości. Tu żeby coś powiedzieć trzeba sprawdzić to dla konkretnego modelu. A co do kupowania UNO.... ale argument.

    Jeśli chodzi o samo zawieszenie to napiszę pewnie po przesiadce na lepsze jaka była różnica. Aczkolwiek wciąż uważam, że w tej cenie jest ok.

  8. #48
    Dante[PL]
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał drift-r Zobacz post
    Ja zakładam, że jest to związane z gazem gdyż jeden z użytkowników pisał, że na sport pack'u w 156 ma tył niżej przez to, że ma gaz. Co do twardości zawieszenia to nie każde zawieszenie MTS czy TA jest tej samej twardości. Tu żeby coś powiedzieć trzeba sprawdzić to dla konkretnego modelu. A co do kupowania UNO.... ale argument.

    Jeśli chodzi o samo zawieszenie to napiszę pewnie po przesiadce na lepsze jaka była różnica. Aczkolwiek wciąż uważam, że w tej cenie jest ok.
    Czyli ustalone...jakosc zespolona z cena...dzieki za feedback na temat tych produktow.

  9. #49
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar areyoufine
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Kalisz/Ostrów WLKP
    Auto
    156 GTA
    Postów
    347

    Domyślnie

    a powiedzcie mi, bo zaczyna mnie ten temat przerastać. Mam wersję TI, sprężyny są fabrycznie niższe -30mm. Jak wymienię amortyzatory i zostawię sprężyny to nie ma mowy by stało się jak u drift-ra?
    Tylko od sprężyny zależy wysokość auta. Dobrze rozumuję?

  10. #50
    Użytkownik Romeo Avatar michałsnk
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    w Sanoku
    Auto
    W domu : Terenówka, Alfa Romeo 156 JTD 105 ps 255Nm,Berlingo 1.9D (XUD) wolnossące.
    Postów
    515

    Domyślnie

    a SportPack1 to koledzy jaki producent dostarczał sprężyny ?

Podobne wątki

  1. Eibach Pro-kit w 75
    Utworzone przez radosuaf w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-03-2013, 07:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory