Strona 44 z 262 PierwszyPierwszy ... 34353637383940414243444546474849505152535494144 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 431 do 440 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #431
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo132 Zobacz post
    Nie chodzi mi o nazwę tylko o możliwości napędu.
    Nowy mHEV w Jeepie umożliwia jazdę na prądzie tak jak hybrydy np. Toyoty.
    Natomiast typowa miękka hybryda nie ma takich możliwości.

    https://motoryzacja.interia.pl/wiado...ss,nId,5781503
    Czyli Tonale będzie kosztować około 150 tys. zł.

  2. #432
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,815

    Domyślnie

    Może tyle kosztować, ja jednak obstawiał bym okolice 140 tys.

  3. #433
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Ja to się boje, żeby finalnie Tonale nie było miałkim autem. Czasem tak bywa, że jak się za dużo myśli i kombinuje to wychodzi z tego coś bezpłciowego a w klasie bezpłciowych samochodów Alfa nie ma szans np. że Skoda Toyota czy VW. Sam zresztą jakbym miał kupować auto typu narzędzie bez głębszych ideologii raczej Alfa nie byłaby w obszarze moich zainteresowań. Z włoskich może Fiat miałby szansę z jakimś Tipo etc. Ale tak to raczej szedlbym do Skody czy Toyoty. Myślę, że większość ludzi myślących standardowo o motoryzacji też by tak zrobiło. Nie zabardzo mi się podobały te spy foto srebrnej Tonale, miałem wrażenie, że jest to trochę taki ulep a nie diament. Bo jak okaże się to takim ulepem to z jednej strony nikt nie weźmie Alfy pod uwagę a z drugiej nie będzie satysfakcji z samochodu.

    Alfa też często wprowadzając nowe samochody na długie lata (ja akurat lubię to, że Alfa trzyma swoje modele długo na rynku) wprowadza z czymś co wyróżnia Alfę na tle konkurencji, nie mówię tutaj o wyglądzie ale o rozwiązaniach rzadko spotykanych lub w ogóle u konkurencji. Wtedy będą argumenty przeciwko stereotypom, które się wciąż jednak Alfy trzymają. Bez względu na to czy jest awaryjna czy nie. Wtedy będzie sprzedaż przynajmniej na początku.
    Ostatnio edytowane przez fan ; 21-01-2022 o 15:55

  4. #434
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    automatyczna skrzynia która musi być w MHEV
    Hyundai i Kia maja manuale plus chociazby w naszym koncernie Fiatowskie 1.0 Hybrid jest w manualu

  5. #435
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,047

    Domyślnie

    Ktoś już zamówił może w ciemno? Chwalić się

  6. #436
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    683

    Domyślnie

    Cytat Napisał koskar Zobacz post
    Hyundai i Kia maja manuale plus chociazby w naszym koncernie Fiatowskie 1.0 Hybrid jest w manualu
    W Hyundaiu jest coś w rodzaju sprzęgła sterowanego elektronicznie.
    Wygląda jak zwykły manual, bo jest zwykła zmiana biegów z wysprzęglaniem nogą, ale dzięki temu sprzęgłu jest możliwe "żeglowanie", czyli wyłączenie silnika przy jeździe ze stałą prędkością lub przy braku przyspieszania.
    Bardzo dziwny wynalazek.

    https://www.wyborkierowcow.pl/system...jak-to-dziala/

  7. #437
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,815

    Domyślnie

    Bardzo dziwny ale to jedyna możliwość, żeby manual pracował z miękka hybrydą i wyjątek od reguły. Stellantis nigdy tego nie wprowadzi bo to nisza w niszy.
    Fiat 500 ma zwykłe sprzęgło ale on nie ma typowej miękkiej hybrydy, tylko wersję "dla ubogich". Tam żeby silnik spalinowy przestał pracować w czasie jazdy trzeba włączyć luz Zresztą dzieje się to tylko w specyficznych warunkach, taki włoski wynalazek do tanich samochodzików.

  8. #438
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał fan Zobacz post
    Ja to się boje, żeby finalnie Tonale nie było miałkim autem. Czasem tak bywa, że jak się za dużo myśli i kombinuje to wychodzi z tego coś bezpłciowego a w klasie bezpłciowych samochodów Alfa nie ma szans np. że Skoda Toyota czy VW. Sam zresztą jakbym miał kupować auto typu narzędzie bez głębszych ideologii raczej Alfa nie byłaby w obszarze moich zainteresowań. Z włoskich może Fiat miałby szansę z jakimś Tipo etc. Ale tak to raczej szedlbym do Skody czy Toyoty. Myślę, że większość ludzi myślących standardowo o motoryzacji też by tak zrobiło. Nie zabardzo mi się podobały te spy foto srebrnej Tonale, miałem wrażenie, że jest to trochę taki ulep a nie diament. Bo jak okaże się to takim ulepem to z jednej strony nikt nie weźmie Alfy pod uwagę a z drugiej nie będzie satysfakcji z samochodu.

    Alfa też często wprowadzając nowe samochody na długie lata (ja akurat lubię to, że Alfa trzyma swoje modele długo na rynku) wprowadza z czymś co wyróżnia Alfę na tle konkurencji, nie mówię tutaj o wyglądzie ale o rozwiązaniach rzadko spotykanych lub w ogóle u konkurencji. Wtedy będą argumenty przeciwko stereotypom, które się wciąż jednak Alfy trzymają. Bez względu na to czy jest awaryjna czy nie. Wtedy będzie sprzedaż przynajmniej na początku.
    Ja na szczęście nigdy nie stałem przed dylematem "eleganckie szpilki-gumofilce" i też sobie nie bardzo wyobrażam jak można mieć taki taki dylemat.
    Nie jestem jakimś fanatykiem Alfy, ale myślę, że prawdziwy fan Alfy kupi nawet brzydką Alfa, a fan skody nie kupi nawet ładnej Alfy, bo to zupełnie różne dwa sorty ludzi.

  9. #439
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał FernandoAlfonso Zobacz post
    Ja na szczęście nigdy nie stałem przed dylematem "eleganckie szpilki-gumofilce" i też sobie nie bardzo wyobrażam jak można mieć taki taki dylemat.
    Widzę, że uwielbiasz stereotypy. Czyli, czekaj Toyota- szpilki, Skoda-gumofilce, a Alfa-laweta i grzana szyba, by pchając było ciepło w ręce... Gratuluje

  10. #440
    Użytkownik Rowerzysta Avatar qooba
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    było 159 SW 1.9 JTDm 16V, jest skoda, będzie Giulia :)
    Postów
    350

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Ktoś już zamówił może w ciemno? Chwalić się
    Ja jestem po wstępnej rozmowie. Miała być giulia w zeszłym roku, ale jednak potrzebuję coś z dużym kufrem po złożeniu kanapy. Stelvio za drogie i za dużo pali
    10 sekund do setki to dla mnie aż nadto, kilka lat temu zdziadziałem i nie potrzebuję w samochodzie super osiągów. Od tego mam jednoślad

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory