Strona 7 z 418 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161757107 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 4180

Temat: Kosmetyka Alf - doradztwo,porady,Twój arsenał itd

  1. #61
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damian156JTD Zobacz post
    KHOT a powiedz mi jest wielka różnica między samym nałożonym Blue a BH i na to Blue
    Na lakierze nie jest olbrzymia, ale bierz pod uwagę że w tym roku przejechałem lakier menzerną 3000 na maszynce. Olbrzymia jest za to na felgach (też kładę BH + Blue), różnica do samego wosku jest kosmiczna. Felgi oczywiście jasne, co obala tezę jakoby BH był tylko do ciemnych lakierów. Za tydzień/dwa wypróbuję BH na kawałku ojca białej Vectry i dam fotki, imo powinno dać równie dobre efekty jak na ciemnych lakierach.
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


  2. #62
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    ok czekam jak bd moze pogoda w weekend to może wysmalcuje belle jutrzejszym zakupem czyli cleaner ValetPRO Achilles Prep i na to wosk Meguiar's Gold Class Carnauba Plus Premium Wax mam nadzieje że bd dobry efekt

  3. #63
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał KHOT Zobacz post
    Nakładam od serca, dwa razy. Aha, BH mam niedługo, nałożone dopiero dwa razy, wcześniej Blue położony był na gołą blachę i generalnie po 2 miesięcach trzymał się jeszcze mocno, ale celowo go zmyłem żeby podłożyć pod nim BH. Ostatnio tylko bardzo szybko zszedł (miesiąc, na BH), ale smyrałem QD sonaxa często i obficie. Teraz będę chciał wypróbować QD od Shiny zamiast Sonaxa, może nie zeżre tak szybko wosku.

    Edyta: jeszcze jedna uwaga. Na KA przeczytałem że po nałożeniu BH najlepiej samochód zostawić w spokoju na 3-4h i dopiero po tym nakładać wosk, bo w przeciwnym wypadku właśnie wosk schodzi błyskawicznie.
    A mi się wydaje, że to bujda jest. Kiedyś jak zaczynałem zabawe z detailingiem jakieś 2 lata wstecz to na pytanie jakie robić przerwy miedzy BH, a Colli dostałem odpowiedz, ze żadne. Nakładać jedno po drugim i tak też zawsze robiłem. Colliemu nigdy nie przeszkadzało, ze lądował na aucie w godzinkę po BH. Poor Boys też nic na ten temat nie pisze jedyne o czym mozna przeczytać to to, ze Blue nadaje się świetnie na BH do ciemnych lakierów. Jeśli jednak czekanie to prawda to tym bardziej dla mnie odpada bo czekanie 4h jest imo bez sensu. BH kładę maszynowa co zajmuje mi max godzinkę i po tym etapie mogę zaczekać max jeszcze 15-20 minut w celu przyjęcia browara i przechodzę do nakładania wosku


    Cytat Napisał Marcin_M Zobacz post
    Pojemność UDS? 500ml?
    Nie, to jest buteleczka 250ml z dozownikiem.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 11-06-2013 o 18:36

  4. #64
    Użytkownik Romeo Avatar michałsnk
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    w Sanoku
    Auto
    W domu : Terenówka, Alfa Romeo 156 JTD 105 ps 255Nm,Berlingo 1.9D (XUD) wolnossące.
    Postów
    515

    Domyślnie

    Generalnie jak ktoś ma bardzo zniszczony lakier polecam pastę lekkościerną,tanią,agresywną ,ale z umiarem i rozsądkiem wyczuciem potem coś lepszego jakiś wosk koloryzujący/politura później 'niewidzialna' powłoka zabezpieczająca nasze dzieło tak by to wyglądało.

  5. #65
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Co do wosków na początek - ja używam Lusso Oro, razem z dedykowanym cleanerem i wg. mnie jest bardzo dobrze - świetne kombo dla początkującego. Wosk można zostawić na bardzo długo na lakierze a i tak się łatwo dotrze.

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

  6. #66
    Użytkownik Świeżak Avatar Damianosl
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    164

    Domyślnie

    ja mam BH i zamiast blue mam reda, i trzyma się już drugi miesiąc, ale niedługo trzeba będzie nakładać ponownie. Nie robiłem żadnych długich przerw, tylko tak jak na opakowaniu 15 min po nałożeniu BH tarłem mikrofibrą i na to wosk. Niedawno dodatkowo po myciu przecieram jeszcze QD od poorboys.

    co do kosmetyków poorboy's to mega ładnie pachną

    a teraz pytanie

    jak chce na nowo nałożyć wosk i BH, to musze leciec całą procedurę od nowa tj. od glinka potem UC, BH i wosk?? Czy wystarczy mycie, BH a na to nowa warstwa wosku?

  7. #67
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    przydało by się lekkie glinkowanie jakąś miękką glinką i dalej jak napisałeś

  8. #68
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    A mi się wydaje, że to bujda jest.
    Nie mam pojęcia. Mnie to generalnie bardzo nie przeszkadza, bo:
    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    mogę zaczekać w celu przyjęcia browara i przechodzę do nakładania wosku


    Generalnie zobaczymy jak długo teraz będzie się trzymał Blue. Liczę że jeszcze ze 2 razy trzeba będzie samochód ogarnąć do wczesnej jesieni i na zimę wlatuje 1000p, nie ma innej opcji. A w przyszłym sezonie coś ciekawszego może się znajdzie na wiosnę/lato.
    Cytat Napisał Damianosl Zobacz post
    jak chce na nowo nałożyć wosk i BH, to musze leciec całą procedurę od nowa tj. od glinka potem UC, BH i wosk?? Czy wystarczy mycie, BH a na to nowa warstwa wosku?
    Moim zdaniem jedno glinkowanie na początek sezonu całkowicie wystarczy. Potem już tylko umyć porządnie i smalcować.
    Ostatnio edytowane przez KHOT ; 11-06-2013 o 22:39
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


  9. #69
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Hehe no właśnie u mnie mógłby być problem bo po 4h picia browarów mógłbym nie być formie do nakładania wosku Póki co nattysa mam do sprzedania jak się sprzeda to szukam dalej może tym razem Collinite 915, a jak nie to dam mu jeszcze szanse.

  10. #70
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    wklejcie jakieś fotki za jakiś pracy czy coś , bo sama teoria tu

Podobne wątki

  1. Twój pomysł na bodykit / ospoilerowanie..
    Utworzone przez Mariusz AutoDS w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 10-12-2018, 19:48
  2. pioneer prosba o doradztwo
    Utworzone przez masters85 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-01-2016, 16:43
  3. Sprzedac czy naprawiac silnik prosze o doradztwo !!
    Utworzone przez szczuras w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-09-2012, 20:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory