Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: Odnowienie kieszeni drzwi przednich- AR156 FL

  1. #11
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kandy
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS '08r
    Postów
    416

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hemi Zobacz post
    W sumie to myślę,że od razu zrobię sobie wygłuszenie drzwi przednich
    A będziesz zaklejać tylko dziury od środka auta, czy będziesz też wyklejać drzwi w środku? Bo zastanawiałem się nad zrobieniem wyciszenia w lecie i nie wiem którą opcję wybrać

    Moje 147 powodów do szczęścia


  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał wkamil Zobacz post
    Żeby daleko nie szukać, przedliftowe boczki - mocowanie na wkręty http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...ich_drzwi.html
    Ale to nie są boczki przed FL. To jest wnętrze po FL a przed zmianą zewnętrzną.

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał kandy Zobacz post
    A będziesz zaklejać tylko dziury od środka auta, czy będziesz też wyklejać drzwi w środku? Bo zastanawiałem się nad zrobieniem wyciszenia w lecie i nie wiem którą opcję wybrać
    Ta druga opcja jest lepsza

  4. #14
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kandy
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS '08r
    Postów
    416

    Domyślnie

    Też tak myślę, a pytanie zadałem, bo jakiś znawca z salonu car audio powiedział mi, że oni zaklejają dziury w drzwiach i wystarcza...

    Moje 147 powodów do szczęścia


  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar wkamil
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 SW 2.4 JTD Ti '05, 159 SW 2.0 '11
    Postów
    796

    Domyślnie

    W pełni poliftowy boczek - http://www.carsshow.net/wp-content/u...6-Interior.jpg - identycznie wygląda to u mnie - boczki "dzielone" na pół - inna struktura na górze inna na dole boczka.
    Alfa po lifcie wnętrza ale boczki przedliftowe - http://ipocars.com/vinfo/alfa_romeo/...sion-2002.html
    Całkowicie przedliftowy boczek - http://www.aronline.co.uk/images/rtalfamg_03.jpg - jednolita płaszczyzna bez podziału na wysokości podłokietnika
    Boczek z wyżej wklejonego przeze mnie linka jest jednolity i jest ewidentnie przedliftowy. Być może lift z 2002 r. obejmował także boczki, ale przez jakiś czas produkowano też "mutanty", które miały wymieszane wyposażenie. Wg mnie jednak lift z 2002 r. nie objemował boczków, lecz konsole środkową itp., a boczki zmieniono dopiero po pełnym lifcie.
    Ostatnio edytowane przez wkamil ; 14-04-2014 o 14:00

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał kandy Zobacz post
    Też tak myślę, a pytanie zadałem, bo jakiś znawca z salonu car audio powiedział mi, że oni zaklejają dziury w drzwiach i wystarcza...
    Tak samo jak niektórym starczy radio "szazeng" za 50zł z bieronki, a innym topowy alpine średnio gra
    Mały koszt a będziesz miał zrobione poprawnie...

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał wkamil Zobacz post
    W pełni poliftowy boczek - http://www.carsshow.net/wp-content/u...6-Interior.jpg - identycznie wygląda to u mnie - boczki "dzielone" na pół - inna struktura na górze inna na dole boczka.
    Alfa po lifcie wnętrza ale boczki przedliftowe - http://ipocars.com/vinfo/alfa_romeo/...sion-2002.html
    Całkowicie przedliftowy boczek - http://www.aronline.co.uk/images/rtalfamg_03.jpg - jednolita płaszczyzna bez podziału na wysokości podłokietnika
    Boczek z wyżej wklejonego przeze mnie linka jest jednolity i jest ewidentnie przedliftowy. Być może lift z 2002 r. obejmował także boczki, ale przez jakiś czas produkowano też "mutanty", które miały wymieszane wyposażenie. Wg mnie jednak lift z 2002 r. nie objemował boczków, lecz konsole środkową itp., a boczki zmieniono dopiero po pełnym lifcie.
    Pierwszy FL wnętrza obejmował też boczki. Nie ma wersji po FL konsoli i z boczkami sprzed FL. Uwierz komuś, kto ich rozebrał kilkadziesiąt... W nich jest inna struktura tapicerki niż przed FL, tapicerka jest czarna a nie grafitowo-szara, kieszenie nie są flokowane tylko są pokryte gumowaną powłoką. Natomiast jak widać ich mocowanie zdarza się różne. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kieszenie mocowane na stapianych klinach zamocować na śrubkach. Wystarczy krótki wkręt z podkładką i nie trzeba będzie nic topić/spawać.

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar wkamil
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 SW 2.4 JTD Ti '05, 159 SW 2.0 '11
    Postów
    796

    Domyślnie

    A sam kształt kieszeni z tych przejściowych jest identyczny jak w pełnym liftingu? Bo jeżeli tak, to można by spróbować zrobić taką podmiankę. Niestety bardzo trudno znaleźć "dawcę" kieszeni po pełnym lifcie, tych przejściowych jest znacznie więcej.

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał wkamil Zobacz post
    A sam kształt kieszeni z tych przejściowych jest identyczny jak w pełnym liftingu? Bo jeżeli tak, to można by spróbować zrobić taką podmiankę. Niestety bardzo trudno znaleźć "dawcę" kieszeni po pełnym lifcie, tych przejściowych jest znacznie więcej.
    Mam 4 z wersji przejściowej. Kupiłem kiedyś za grosze i leżą w domu. Ale moje są w stanie bdb więc nie wymieniałem.

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar wkamil
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 SW 2.4 JTD Ti '05, 159 SW 2.0 '11
    Postów
    796

    Domyślnie

    NO ale czy będą pasowały do w pełni poliftowych boczków? Jeżeli tak, to możemy resztę dogadać na pw. Oczywiście jeżeli są Ci zbędne.

Podobne wątki

  1. [159] odnowa kieszeni boczków drzwi
    Utworzone przez rosek11 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-07-2014, 20:21
  2. [159] Polerowanie odnowienie renowacja przednich lamp
    Utworzone przez nikusbb w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-08-2012, 08:55
  3. Odnowienie tapicerki drzwi
    Utworzone przez Moruso w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-03-2011, 17:40
  4. rezurekcja/odnowienie lamp przednich
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-06-2010, 23:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory