Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Alfa Romeo 159 3.2.Czy ktoś juz ją oglądał? co o niej sadzicie?

  1. #1
    doktorek
    Gość

    Domyślnie Alfa Romeo 159 3.2.Czy ktoś juz ją oglądał? co o niej sadzicie?

    http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-159...C26276307.html

    Bylem już ja ogladac,przebieg według ASO jest prawdziwy.Jestem juz prawie przekonany do jej kupna ale chcialbym wiedziec czy ktos juz ja ogladał albo cos o niej słyszał?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Myszkin
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    służbowe
    Postów
    418

    Domyślnie

    Kolego, podekscytowanie tak charakterystyczne dla kogoś kto stoi przed kupnem samochodu, nie usprawiedliwia beztroskiego zakładania tematów na lewo i prawo. To nie bazar, od tego jest odpowiedni dział.
    "Alfa Romeo ma wszystko, czego potrzebuje: rzesze rozmontowanych emocjonalnie fanów..."

    "Od takiej marki jak Alfa Romeo oczekujemy wysmakowanych detali, które zamieniają zwykłą czynność prowadzenia samochodu w celebrację kontroli nad maszyną"

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    457

    Domyślnie

    Wydaje mi się ze widziałem już tą alfe jakiś rok temu na aledrogo,te felgi utkwiły mi w pamięci

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Chyba raczej dział: http://www.forum.alfaholicy.org/porady_przy_zakupie/

    A do autora - regulamin czytał?

    Zakładaj tematy w odpowiednich działach.
    1. Ostrzeżenie: 2 pkt

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Ja też kojarzę, że ten samochód już dość długo wisi na allegro, ale biorąc pod uwagę to, że jest to 3.2 JTS nie musi to oznaczać, że coś z nim nie tak. Jak wiadomo 159-ki z tym silnikiem nie znajdują zbyt wielu amatorów.

  6. #6
    doktorek
    Gość

    Domyślnie

    sorki nie czesto zaglądam na forum

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159 Q4 3,2 jts
    Postów
    11

    Domyślnie

    Witam,
    kupiłem 3.2 jts q4 jakieś pół roku temu. Właścieości jezdne super-extra!, robi wrażenie. Skrzynia automat bezawaryjna, chociaż potrafi się zamyśleć w zależności od tego jak się naciska pedał gazu. Napęd q4 również bezproblemowy, w zasadzie to rewelacja (przy tej mocy). Niestety ma duży apetyt, przy normalnej jeździe nie zejdziecie poniżej 13,5-14 ltr. -cykl mieszany. W mieście 17-18 ltr.-również delikatnie. Autostrada nie przekraczając 140 km/h 10-11 ltr, 180-200 km/h to tak jak w mieście. No cóż coś za coś, aczkolwiek za te koszta podróży można jeździć czymś lepszym. Przyjdzie się z nią rozstać i ponownie używać rozumu, w końcu po to się go ma.
    Pozdrawim, Darek.

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    .
    Postów
    1,281

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darion1 Zobacz post
    No cóż coś za coś, aczkolwiek za te koszta podróży można jeździć czymś lepszym. Przyjdzie się z nią rozstać i ponownie używać rozumu, w końcu po to się go ma.
    Nie ma to jak konkretnie opisane przemyślenia z jazdy/posiadania 3.2jts

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Myślenice
    Auto
    Stilo JTD 8v 192KM/384NM, 156 TI 2.4 JTD 20v 280KM/554NM, 159 2.4 Q4 Ti 301KM/630NM
    Postów
    450

    Domyślnie

    Byłem ją oglądać w zeszłym roku, okolice wakacji, sprzedający to oszust próbował mnie naciągnąć na wymianę silnika. Wyglądało to mniej więcej tak, po dotarciu na miejsce i wstępnych oględzinach dostałem dostaliśmy z kolegą kluczyki i miły Pan wskazał gdzie autostrada , wyruszyliśmy w drogę lecz najpierw na zagrzanie motoru prawie sprawdziliśmy zawieszenie itp po bocznych drogach. Gdy temperatura była już ok pojechaliśmy na obwodnice, po przejechaniu kawałka drogi a dokładniej dokręceniu motoru na 3 i 4 biegu po odpuszczeniu gazy zaczął klekotać silnik, powoli dojechaliśmy do salonu i powiedziałem że coś jest nie tak. Na to wszystko wyszedł z mechanikiem stwierdzili że panewki i remont silnika 15k do zapłacenia. Pan zaprosił nas do środka i zaczął wyzywać od gówniarzy, i że to moja wina jako iż ja prowadziłem, jednak gdy oglądałem silnik rzuciło mi się w oczy oznaczenie na jednej głowicy białym pisakiem -0.02 czy jakoś tak. Więc zapytałem kto rozbierał silnik i w jakim celu, gdy wytłumaczyłem temu Panu i mechanikowi po co jest oznaczenie na głowicy, wyszli na zaplecze po czym wrócili i powiedzieli iż mamy szczęście i możemy jechać.

    Ewidentna próba naciągnięcia na remont silnika nie wiem czy ktoś się na to nie naciął i nie zapłacił, skoro na drugi dzień kolega dzwonił i ten sam Pan zapraszał na jazdę próbną.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Myszkin
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    służbowe
    Postów
    418

    Domyślnie

    Jestem prawie pewien, że ta 159 to niegdyś testowy egzemplarz z FAP, oto przykłady:

    http://admoto.pl/pub/art.asp?g=GS&n=1292&f=jd_722.xml


    http://www.auto-motor-i-sport.pl/tes...zy-test,1001,1
    "Alfa Romeo ma wszystko, czego potrzebuje: rzesze rozmontowanych emocjonalnie fanów..."

    "Od takiej marki jak Alfa Romeo oczekujemy wysmakowanych detali, które zamieniają zwykłą czynność prowadzenia samochodu w celebrację kontroli nad maszyną"

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo GT - ktoś ją oglądał?
    Utworzone przez suszi88 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-10-2014, 06:46
  2. [159] Alfa Romeo 159 3.2.Czy ktoś juz ją oglądał? co o niej sadzicie?
    Utworzone przez doktorek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-03-2013, 00:23
  3. Alfa Romeo 147 Katowice, Czy ktoś już ją oglądał?, Co o niej myślicie?
    Utworzone przez rutic w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-11-2012, 11:00
  4. ALFA GT 2,0 JTS - co o niej sadzicie?(Bralin - Kępno)
    Utworzone przez velvet w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-07-2011, 10:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory