Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Jasne skóry i jasna tapicerka

  1. #1
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie Jasne skóry i jasna tapicerka

    ma ktoś takie w aucie? jak to sie sprawuje na codzień? czym czyścicie? czy to uciążliwe? prosze o garsć informacji. Coś takie jak w tym:
    http://allegro.pl/alfa-romeo-159-1-9...912788262.html
    Ostatnio edytowane przez KRS ; 24-01-2014 o 14:33

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Paweł_
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Giulietta
    Postów
    1,233

    Domyślnie

    W ciągu ponad 2 lat styczności z jasną skórą na pewno widać brud zdecydowanie bardziej niż skóra ciemna czy ciemna tapicerka, ja stosuje marketowe specyfiki i nie jest źle aczkolwiek myślę by kupić coś lepszego w końcu na wiosnę. Dla mnie wygląd jasnej skóry rekompensuje fakt iż trzeba więcej poświęcić na pielęgnacje Pzdr
    Who's the evil man, who's the righteous man, and who's the shepherd???

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Trochę więcej czasu na pielęgnację się poświęca, ale bez przesady. Za to więcej uwagi trzeba żeby przede wszystkim nie upierdzielić i problem staje się tylko teoretycznym rozważaniem.
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Napiszę tylko odnośnie skóry. Taka tapicerka ładnie wygląda gdy jest czysta ale niestety łatwo ją wybrudzić i czar pryska. O ile standardowe zabrudzenia występują na całej powierzchni i się specjalnie nie wyróżniają, o tyle jeśli usiądziemy w czymś co oddaje kolor to niestety konieczne jest szybkie czyszczenie. Widziałem już kilka AR w których np. ślad po niebieskich dżinsach był dość widoczny. Do czyszczenia od jakiegoś czasu używam kompletu Meguiar's ze szczoteczką Colourlock oraz ręcznikiem z mikrofibry. Widać go w komplecie z innymi specyfikami.



    Daje sobie radę ze wszystkim zabrudzeniami.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Artur75
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD M-Jet 20V, Alfa Romeo 166 3.0 V6 Sportronic
    Postów
    597

    Domyślnie

    Skóra jak skóra, ale te jasne obicia na drzwiach to tragedia przy wysiadaniu trzeba bardzo uważać...
    Warto się poświęcić bo jednak jasne wnętrze to jasne wnętrze nie ma porównania z ciemnym.
    Ostatnio edytowane przez Artur75 ; 24-01-2014 o 20:17

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16v
    Postów
    267

    Domyślnie

    Ja nie mam problemu z taką konfiguracją jak z linku, wszelkie zabrudzenia elegancko schodzą ze skóry. Szczególnie jakieś płyny, po szybkiej interwencji nie zostawiają żadnych śladów. W moim przypadku jeszcze jest pies więc i włos bardzo łatwo usunąć ze skóry - z tkaniną bywa różnie. Jedyny problem jaki mam to zdarza mi się zostawić ślady po buciorach na jasnym plastiku z listwą ozdobną - raz na jakiś czas trzeba przetrzeć wilgotną szmatką. Ale może po prostu mam złą technikę wsiadania do samochodu Kiedyś się trochę zagalopowałem i po czyszczeniu EGR ubrudziłem łapskami tkaninę na słupku A, tak tragicznie to wyglądało, że byłem gotowy kupić nową osłonę ale vanish (bodajże do dywanów) usunął wszystko bez najmniejszych problemów.

    Jak dla mnie same plusy - ładnie się kontrastuje (choć u mnie numerem 1 jest ten whisky czy jak tam się to zwie) i można na bieżąco kontrolować czystość samochodu, wystarczy rzut oka i wszystko jasne, czego, przynajmniej osobiście, nie mogę powiedzieć o ciemnej (która nota bene brudzi się tak samo jak jasna). W samochodzie wożę chusteczki, którymi mogę na bieżąco czyścić tapicerkę gdy coś przykuje mój wzrok. A co jakiś czas wiadomo - jazda z chemią, ale to już przecież nie zależy od koloru

Podobne wątki

  1. [166] Kupie Jasne skóry alfa 166 przed liftem
    Utworzone przez jakubGTV w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-01-2015, 09:41
  2. [159] Jasna tapicerka problemy
    Utworzone przez KRS w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 10-10-2012, 20:53
  3. jasne skóry, ciemna podłoga??
    Utworzone przez wojtcem w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-04-2012, 18:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory