Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Giulietta LPG na autostrady?

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Łódź/ Warszawa
    Auto
    Giulietta, 2.0, TCT
    Postów
    11

    Domyślnie Giulietta LPG na autostrady?

    Czesc,

    Na poczatku chcialem sie przywitac, to moj pierwszy post na forum ale jesli kupie to co mysle ze kupie, to pewnie bede czesciej pisał

    Mysle mianowicie o kupnie Giulietty 1.4 w benzynie - nie wiem jeszcze czy 120 KM czy 170.

    Nie bardzo wiem do kogo moglbym sie zwrocic a potrzebuje porady...
    Samochód ma mi służyć głownie do dojazdów głównie autostradą. Teraz mam diesla który pali ok 6-6,5 l i to niestety jest za dużo + już czas na zmianę samochodu.

    Na autostradzie do tej pory jeżdżę na tempomacie ok 130-150 km/h (ok 200 km ) + ok 50 km drogami 90 km/h (tutaj sporo niższe spalanie). Na otomoto nie ma wystawionej żadnej Giulietty z LPG wiec nawet jeśli chciałbym kupić i spróbować się przejechać żeby samemu zobaczyć jakie jest spalanie - nie jest to możliwe.

    I pytania konkretnie są takie:
    1. czy na takie prędkości (130-150 km/h) na autostradzie lepsza jest wersja 120 czy 170 KM? Jestem totalnym laikiem ale wydaje mi sie ze 170 KM zawsze bedzie palilo wiecej. Z drugiej strony z większymi prędkościami powinno sobie łatwiej radzić niż 120 KM... No i zupełnie nie wiem jak to wygląda w przypadku gazu. Jeśli chodzi o przyspieszenie/ dynamikę to dla mnie trzeciorzędne znaczenie. Chodzi tylko o oszczędność przy tych prędkościach...

    2. czy gaz można założyć bez problemu? Wiem, ze już chyba nie instalują w fabryce LPG ale skoro instalowali to chyba znak ze LPG dobrze działa z samochodem...

    3. czy w ogóle Giulietta to dobry wybór na autostradę czy mam zapomnieć? 10l LPG mnie urządza, 11 z bólem ale może też...

    Poza dojazdami pon-pt, jezdze glownie po miescie ale tu w sumie nie ma znaczenia jakie jest spalanie. Na pewno na jakimkolwiek spalaniu gazowym wyjdę taniej niż jest to obecnie Giulietta bardzo mi sie podoba tez z wyglądu, dlatego tak mocno się trzymam takiego wyboru....

    Będę baaardzo wdzięczny za jakiekolwiek porady/ informacje... zwłaszcza od tych którzy mają LPG założone w Julii

    Pozdrawiam,
    frt
    Ostatnio edytowane przez frt ; 29-07-2014 o 16:28

  2. #2
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Powiedz mi tak szczerze jaki jest sens zmieniac klekota stworzonego na trasy przyjmując spalanie rzedu 6l ON/100km na benzyniaka spalającego 10 lpg/100km + oczyiwiście PB na rozruch i ewentualne dotryski przy butowaniu? Koszt paliwa praktycznie ten sam.

    Różnica w PLN raptem kilka złotych przy wyżej założonych ilościach konsumpcji paliwa.
    Tak się na tym zastanawiam, gdyż sam mam teraz auta co spalają podobne ilości paliwa jak ww. Mnie już to mniej urządza, bo ON u mnie 5,05zł/1l a Lpg 2,40zł/1l, Pb 5,26zł/1l - co przy mojej jezdzi wychodzi praktycznie na równo diesel - PB z Lpg....

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Też nie czaję co chcesz ugrać... 6l/100km to dobry wynik. Taniej wyjdzie tempomat ustawić na 130 zamiast 150 niż kupić julkę z gazem
    Na prośbę oraz "prośbę" Moderatorów usunąłem link do bloga o użytkownikach i autach AR, co oczywiście nie zmienia mojego nastawienia do WIĘKSZOŚCI właścicieli alf!

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar michałsnk
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    w Sanoku
    Auto
    W domu : Terenówka, Alfa Romeo 156 JTD 105 ps 255Nm,Berlingo 1.9D (XUD) wolnossące.
    Postów
    515

    Domyślnie

    Dobra sprawa gaz na autostrady, bo parownik ''lubi'' jak się autem jeździ nie tylko po mieście mniej się będzie zbierał szlam/syf w reduktorze .

    Zapewne jest to bezpośredni wtrysk benzyny i tutaj się zaczyna :
    Potrzebujesz drogą,wydajną instalację gazową zestrojoną jednocześnie tak,aby schładzać wtryskiwacze benzynowe,które przez brak kontaktu z benzyną się po prostu stosunkowo szybko zepsują.

    Dyskusyjne bywa niekiedy używanie takiego samochodu ( z wtryskiem bezpośrednim) na LPG bo co jakiś czas,w określonych momentach auto musi pracować na benzynie (oczywiście każde auto na gazie musi pracować na benzynie nie licząc w tym rozruchu).

    Coś z mojej strony do waszych korekt : po jeździe na gazie daj silnikowi popracować kilka minut na benzynie tzn pod koniec Twoich podróży np tak przez ostatnie 5-10 minut jedź już sobie na benzynie do punktu docelowego.

    Pozdrawiam

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Łódź/ Warszawa
    Auto
    Giulietta, 2.0, TCT
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał omron8 Zobacz post
    Też nie czaję co chcesz ugrać... 6l/100km to dobry wynik. Taniej wyjdzie tempomat ustawić na 130 zamiast 150 niż kupić julkę z gazem
    Panowie,

    dzieki za odpowiedzi

    generalnie moja kalkulacja wyglada tak:
    6l diesel x 5,3 zł x 260 km dziennie x 22 dni w miesiacu = 1820 zł
    10l gaz x 2,5 x 260 km x 22 = 1430 zł

    zatem miesiecznie 400 zł roznicy x 12 = 4800 zł rocznie nie liczac jeszcze normalnej jazdy po pracy/ w weekendy itd.
    Obstawiam ze koszt instalacji (zakladam 4500 zł) zwroci mi sie w 6-10 miesiecy w porównaniu do diesla którym obecnie jeżdżę. Nie licze ceny samochodu bo albo do niego nie doloze albo po prostu i tak bym dolozyl przy zmianie. Spalanie obecnym dieslem mniej niz 6 jest praktycznie niemozliwe - musialbym jechac po autostradzie jakies 110-120 km/h a na to zwyczajnie nie mam nerwow, testowalem i testuje codzienie

    Samochod tak czy siak chce zmienic, jesli juz zmieniac to na cos oszczedniejszego. A skoro Giulietta mi sie b.podoba i mozna smialo zakladac gaz i jeszcze oszczedzic, to czemu nie?

    Tak na to patrze...

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Z kalkulacji wynika oszczędność, jednak zdrowy rozsądek podpowiada, że w rzeczywistości nie będzie tak kolorowo. Samochody z silnikami diesla kupuje się właśnie z myślą o przejeżdżaniu dłuższych tras. Dlatego coś mi podpowiada, że wyliczenia się nie sprawdzą. Dodatkowo dodaj do tego konieczność częstszego tankowania, zmniejszenie bagażnika.

    Wybrałbym do takich warunków i szukania oszczędności diesla.

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Edit

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Nie kumam. Chcesz kupic auto za powiedzmy 80k, jeździć nim 60k rocznie wiec po 5 latach musisz kupic drugie. Wydasz przez ten czas ok 100k na paliwo, 80k na zakup i pewnie ze 30k na serwis szeroko pojęty i szukasz oszczędności rzędu 15k ? Hipotetycznego dodam, bo przy takiej eksploatacji to pewnie ze dwa razy kupic bedziesz musiał instalke. Czyli o ile zaoszczędzisz cokolwiek to bedzie to moze max 10k. Czyli jakieś 4% całych kosztów. To jest poniżej granicy błędu bo wystarczy mały pech i po 4%.

    No chyba ze masz wszystko oprócz paliwa za darmo. Ale i tak jak dla mnie cieżko znalezc podparcie dla idei.
    Kup sobie lepiej mieszkanie w miejscu pracy, lepiej wyjdziesz.

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Łódź/ Warszawa
    Auto
    Giulietta, 2.0, TCT
    Postów
    11

    Domyślnie

    Jeśli chodzio o bagaznik i czeste tankowanie to dla mnie zaden problem, chodzi tylko oszczednosc.

    Na samochod tak jak pisalem - nic nie wydam bo sprzedam obecny, samochod planuje miec jakies 2-3 lata wiec 30 tys na serwis to chyba gruba przesada? musialbym chyba z 3 razy robic instalacje i wymienic caly silnik dwa razy zeby tyle uzbierac choc pewnie to i tak za malo by bylo...

    Nie wiem. RAcjonalnie pewnie macie racje z dieslem ze one sa wlasnie stworzone na dlugie trasy i mniej uciazliwe, tylko skoro mialbym sie pakowac w diesla to potrzebuje czegos co przy sredniej predkosci 90 km/h na odcinku 130 km zrobi mi jakies 4,5l.

    Moze znacie taki samochod btw?


  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Hybryda plugin plus ładowanie w pracy.

Podobne wątki

  1. [Temat organizacyjny] Viva Giulietta - Ogolno Polski zlot Alfa Romeo Giulietta
    Utworzone przez Jabolek w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 12:32
  2. [Giulietta] Alfa Romeo Giulietta 235KM XENON BOSE DNA
    Utworzone przez lizard w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-08-2015, 10:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory